Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

problema zte blade l5

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
liviu666

liviu666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.07.2011
Va salut,am un zte blade l5 si nu puteam trece de acel pas cu verificarea contului google anterior si m-am gandit sa-i pun alt rom,l-am instalat si dupa ce s-a terminat a ramas ecranul alb l-am lasat 10 minute apoi l-am scos din laptop si s-a stins,am incercat sa-l aprind si nu mai merge,la incarcat se aprinde led-ul insa asa ramane.Nu pot intra nici in boot mode,nicaieri.Cand il conectez la laptop se aude ca si cum l-as conecta si l-as deconecta.
Mai are vreo rezolvare?

#2
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Da-ți răspuns la subiect, nu miștocăreală!

#3
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Cauta alt tutorial de instalare. E foarte posibil sa fi folosit pasii gresiti sau un rom care nu era exact modelul care-ti trebuia tie. Daca zici ca se aude acel sunet cand il conectezi la calculator e bine, inseamna ca ii poti face din nou reinstalare

#4
liviu666

liviu666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.07.2011

View PostCeapaIndustries, on 24 decembrie 2017 - 17:14, said:

Cauta alt tutorial de instalare. E foarte posibil sa fi folosit pasii gresiti sau un rom care nu era exact modelul care-ti trebuia tie. Daca zici ca se aude acel sunet cand il conectezi la calculator e bine, inseamna ca ii poti face din nou reinstalare
primesc eroarea respectiva iar la cautarile mele dupa ea nu gasesc o rezolvare.

Attached Files



#5
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
ecran alb dupa rescriere rom?rom necompatibil,driver display necompatibil,cauta sa rescrii romul stock,nu e nici o mistocareala cu driverul,e scris in fisierul lk bin

#6
liviu666

liviu666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.07.2011

View Postsebastiansebi, on 24 decembrie 2017 - 19:38, said:

ecran alb dupa rescriere rom?rom necompatibil,driver display necompatibil,cauta sa rescrii romul stock,nu e nici o mistocareala cu driverul,e scris in fisierul lk bin
Imi puteti spune de unde as putea gasi versiunea originala a rom-ului?l-am tot descarcat de pe unele site-uri si face la fel.

#7
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
e mai greu,eu am avut un landvo v5 care deja fusese rescris cu un alt firmvare,la fel facea ca si al tau,am reusit cu un rom de v3+ plus sa-l readuc la viata,poate gasesti corespondentul pe chinaphone arena.de unde ai descarcat firmware?app,cand mai ai de rescris cauta sa debifezi preloaderul

Edited by sebastiansebi, 24 December 2017 - 22:31.


#8
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
ai incercat de aici https://www.needrom....lade-l5-mt6572/

#9
liviu666

liviu666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.07.2011

View Postsebastiansebi, on 24 decembrie 2017 - 22:26, said:

e mai greu,eu am avut un landvo v5 care deja fusese rescris cu un alt firmvare,la fel facea ca si al tau,am reusit cu un rom de v3+ plus sa-l readuc la viata,poate gasesti corespondentul pe chinaphone arena.de unde ai descarcat firmware?app,cand mai ai de rescris cauta sa debifezi preloaderul
Eu le-am descarcat vreo 3 rom-uri ce-am gasit pe google la zte blade l5 si toate fac la fel.
Nu inteleg de ce-mi da eroare flash tool-ul cand incarc al 2-lea fisier,scatter ala.

#10
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
daca tot ai ajuns aici,un format ai incercat?sau ultima versiune de spf?si esti sigur ca ai driverul instalat corect?

Edited by sebastiansebi, 24 December 2017 - 23:11.


#11
liviu666

liviu666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.07.2011

View Postsebastiansebi, on 24 decembrie 2017 - 23:09, said:

daca tot ai ajuns aici,un format ai incercat?sau ultima versiune de spf?si esti sigur ca ai driverul instalat corect?
Driverul este instalat din cate se vede in device manager,il recunoaste cand il conectez la laptop,insa telefonul nu mai reactioneaza la nici o comanda,doar cand se conecteaza la laptop se aprinde led-ul rosu si atat.
Nu inteleg termenul spf,iar sa-l formatez n-am acces.

#12
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
romul incarcar de tine nu este pentru telefonul tau,nu stiu ce-ti arata tie in device manager dar ar trebui sa fie ceva de genul mediatek preloader usb vcom.ar trebui sa incerci si fara baterie,cu tasta de volum minus apasata la conectarea cablului usb

#13
liviu666

liviu666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.07.2011

View Postsebastiansebi, on 27 decembrie 2017 - 14:33, said:

romul incarcar de tine nu este pentru telefonul tau,nu stiu ce-ti arata tie in device manager dar ar trebui sa fie ceva de genul mediatek preloader usb vcom.ar trebui sa incerci si fara baterie,cu tasta de volum minus apasata la conectarea cablului usb
Posibil sa fie si din cauza windowsului?am windows 10,am vazut ca se plang multi de incompatibilitatea acestuia cu sp flash tool.

#14
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
se poate,eu nu folosesc w10,si chiar cu w7 da de multe ori erori

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate