Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Google Home / mini /max

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
358 replies to this topic

#289
iahim_namor

iahim_namor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 27.12.2013
Am si eu 3 Mini si un Home, dar de la eMag si un Mini de la Vexio.
Chestia cu "nu iti place, dai retur" e relativa, pentru ca e nevoie de un element de comparatie ca sa vezi daca ai luat teapa sau nu. Adica daca as lua acum un Home sau Mini, mi-as da seama daca e o diferenta, dar daca mi-as lua NestHubMax, nu as avea ca referinta "originalul".
Si apoi mai apar si complicatiile cu returul, cu toate motivele pe care le cauta vanzatorii mici ca sa nu-ti primeasca inapoi produsul sau sa gaseasca defectele pe care le-ai cauzat tu.

O sa mai astept pentru scaderea pretului pe eMag sau o sa verific daca vin prieteni din Anglia, sa mi-l cumpere de pe GoogleStoreUK.

Pentru Nest Music: cu siguranta o sa ajunga tot 400RON si pe eMag in viitorul foarte apropiat.

Edited by iahim_namor, 24 January 2021 - 18:25.


#290
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
N-am avut niciodată probleme cu returul. La vânzătorii mici plătești mai mult transportul, asta e! Ce este adevărat eu returnez produse care arată exact că atunci când le-am cumpărat; reușesc să lipesc și foliile alea la loc. Am o grijă aproape patologică de electronice, unele nici amprente n-au pe ele.

#291
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
490

#292
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
L-am scos la 388 lei de la Quckmobile cu un cod de reducere de 3% de la mai.incet.cu.spamul.pe.scari si cu transportul cadou de la Quickmobile

#293
girlfriend

girlfriend

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 27.09.2008

View Posttemporarysnooze, on 02 februarie 2021 - 21:29, said:

L-am scos la 388 lei de la Quckmobile cu un cod de reducere de 3% de la mai.incet.cu.spamul.pe.scari si cu transportul cadou de la Quickmobile
Esti nebun Posted Image .. pana la urma nu ai rezistat si ai mai luat inca unu Posted Image
Sa il stapanesti sanatos si sa ne zici si noua unde il montezi Posted Image

#294
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
Cam nebun să știi cu speaker-ele astea...O să văd, o să experimentez. Dacă nu sesizez efectul stereo  amplasate unu aproape de celălalt o să le schimb complet locația. O sa le pun pe un birou care este amplasat în mijlocul peretelui. Mai bine decât acolo nu se poate in camera mea mică.

#295
girlfriend

girlfriend

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 27.09.2008
Ar trebui sa iasa efectul stereo , totusi sunt niste boxe serioase. Ar trebui sa le testezi dupa la niste muzica si filme ceva sa iti dai seama daca merita sa le tii asa sau nu.

#296
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020

View Postgirlfriend, on 04 februarie 2021 - 21:20, said:

Ar trebui sa iasa efectul stereo , totusi sunt niste boxe serioase. Ar trebui sa le testezi dupa la niste muzica si filme ceva sa iti dai seama daca merita sa le tii asa sau nu.
O sa vad, dar...nu stiu daca muzica si filmele sunt scopul principal al bozelor smart din cateoria asta de pret ~100USD. Boxele Logitech 2.1 de la PC, luate la promotie cu doar 175 lei, bat la fund Google Nest din cate imi dau seama. Calitatea unui smart speaker este ca este compact, de sine statator, face o gramada de lucruri, dar de fapt pentru mine este radioul perfect, inlocuitorul SF al difuzorului de pe vremuri. Asta e functia lui principala; imi canta si zi si noapte, mai ales noaptea! Am dat peste Google Home original cautand o boxa bluetooth cu alimentare la priza pe care sa ascult radio de pe  TuneIn. Comenzile vocale le folosesc din ce in ce mai putin iar partea cu automatizarile a inceput sa ma cam lase rece. Un singur speaker Google Nest, la 400 lei face toti banii. Daca-i mai adaugam si un bec smart, un termostat, poate si o priza e suficient. Restul sunt prostii, bani aruncati. Consuma si mult timp; intotdeauna va fi ceva de setat, de resetat, viata e scurta...Un telefon, un laptop, si poate o jucarie din asta e cam tot ce avem nevoie. Acum cand vorbim multe din chestiile mele sunt pe OLX!

#297
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
A venit jucăria 2.... Le-am pus stereo, frumos, mi-am speriat nițel vecinii după ce am urcat câteva secunde la 90% volumul....M-am jucat la balans; stânga, dreapta, amândouă. Da..., mișto....., două sunt mai mult decat unul... dar...Verdict; doar pentru efectul stereo nu merită banii, pentru așa ceva există soluții mai ieftine.  N-am testat pentru că nu am nevoie, probabil dacă le fac grup și pun unul într-o cameră și unul in alta...pentru cine stă singur în casă s-ar putea să merite. Pentru mine nu. Probabil o sa le țin stereo dar nu recomand, beneficiul e marginal in raport cu suma cheltuită.  E doar un speaker smart până la urmă. Nu luați două pentru un singur utilizator, nu merită oricât de mulți bani aveți. Pentru audiofili și pentru cei cu dare de mână există alte soluții. Vizual arată bestial doar ele pe un birou cu un mărunțiș între ele, se aud bine, să nu fiu înțeles greșit, și cam atât... Jucăria 2 am luat-o la un preț prea bun pentru data asta pentru că să-i dau retur. Cu timpul găsesc eu vreun amator prin familie sau prieteni.

LE; să fi avut o intrare audio cu care să scap de Boxele de la PC era o chestie....

#298
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
Cu ocazia asta am descoperit chestii legate de amplasarea boxelor despre care habar n-aveam. Nu mi-a păsat până acum. Loculile de amplasare pot da diferența majoră de calitate a sunetului, începând cu efectul stereo care creste spectaculos cat sunt la distanță mare una de cealaltă. https://www.cambridg...ioning-speakers [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mhIQSxKFgoQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#299
spree999

spree999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 10.11.2007
Salutare,

La voi mai functioneaza radio zu in tunein pe dispozitivele google? In aplicatia de radio merge dar pe google nest hub nu

#300
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
Momentan Nu

#301
wyk

wyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 18.11.2005
Nici la mine nu functioneaza Radio Zu si multe alte posturi... Care o fi problema?

#302
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
Bun prețul la Quickmobile; plată cu cardu(transport gratuit)l și cod QUICK202 de la Mo.........simo

#303
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015
Salutare. Aveti idee daca nest hub vede camera de la Eufy? Si anume indoor cam 2k pan & tilt.
Eu o am integrata pe HomeKit merge fara probleme, vreau sa stiu si compatibilitatea cu Nest Hub.
In aplicatie arata ca ar fi compatibila insa vreau sa fiu 100% sigur.
As vrea sa schimb tot ce am in HomeKit cu Nest Hub. S-ar merita?
Ms anticipat!

Attached Files


Edited by IrrelevantWhiteMan, 10 March 2021 - 13:33.


#304
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015
Gata, desi nu am primit un raspuns aici, am dat comanda pentru Nest Hub alb + Nest mini 2nd gen. alb, total 504.21 RON cu transport gratuit.
Sa vedem daca o sa fiu sau nu multumit (detin totul de la Apple)...

#305
spree999

spree999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 10.11.2007
Eu o am conectata la o camera Yi outdoor. Tot ce pot sa spun e ca streamingul se pierde dupa aproximativ 5 minute. Probabil difera in functie de serverul de pe care transmite camera. Calitatea audio pentru nest hub insa o consider inferioara Nest mini.
As vrea sa incerc si cu echoshow sa vad daca are flux continuu de streaming pe video.

#306
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015
M-am uitat si la produsele Amazon, dar parca nu ma atrag, nu stiu de ce.
Ca si comparatie, cand ma uit pe camera Eufy 2K prin HomeKit, totul este instant si fluent, cu 0.5 - 1 secunde mai rapid fata de aplicatia in sine a celor de la Eufy Posted Image

Edited by IrrelevantWhiteMan, 11 March 2021 - 12:14.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate