Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

iPhone-urile devin lente cu timpul, intenționat.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#109
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradã.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Vorbiți civilizat!

#110
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 nick5roo, on 29 decembrie 2017 - 19:57, said:

Vorbiti civilizat!

Scuze, dar dupa ani de zile de cotizat zeci de mii de euro la “corporatia virgina si cu ganduri curate”, ma simt tradat si mintit. In Romania a deschis cineva un proces, sau iarasi stam ghiocel?

Edited by Catean, 30 December 2017 - 15:56.


#111
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
In România suntem chiar multumiți de reducerea la baterii :)). Trebuie doar sa nu mai crezi ca e vreo corporatie virgina ca sa nu te mai simți mințit.

#112
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 warchilde, on 30 decembrie 2017 - 16:23, said:

In România suntem chiar multumiti de reducerea la baterii :)). Trebuie doar sa nu mai crezi ca e vreo corporatie virgina ca sa nu te mai simti mintit.

Intr-o lume normala, ar fi trebuit sa fie inlocuire baterie gratis + un accesoriu cadou la alegere + scoaterea codului nesimtit din software + promisiune de baterii mai bune pe viitor doar ca sa ne gandim sa ramanem clientii lor.

#113
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Și un milion de euro la fiecare, sa nu uitam milionul :)).
Mie îmi convine codul, prefer asta decât sa mi se opreascã telefonul când mai are 50% baterie. As prefera sa mai adauge un rând de cod, sa pot schimba între performanÈ›a È™i baterie dupã cum am nevoie.
Referitor la baterii, mi se pare un cadou de Crãciun. Doar nu au fãcut ei ceva la baterii, doar scade puterea procesorului pe mãsura ce moare baterie in mod natural. Nu vãd de unde reducerea la baterii, dar sa fie primitã.

Edited by warchilde, 30 December 2017 - 16:52.


#114
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Am uitat cu totii brusc cum se manifesta bateriile invechite? Tin mai putin pana ajung sa nu mai tina deloc. Chiar nu observati ca ce a facut Apple nu are legatura cu viata bateriei ci cu faptul ca au pus baterii subdimensionate ? Dar sunt sigur ca totul va fi rezolvat si dovedit in mega procesele care au fost deschise prin mai toate tarile civilizate.

Edited by Catean, 30 December 2017 - 17:15.


#115
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
la ce preturi au telefoanele lor ar trebui sa duca 10 ani! Si nu exagerez deloc.
79 de dolari pentru baterie? Pe bune? Bateria aia nu face mai mult de 3-4 dolari si ei cer 79. Sa nu uitam de o alta magarie marca "epal" garantie de doar 1 an. Pentru ca ei sunt mai cu mot si isi permit.

#116
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Eu nu consider bateria de pe iphone subdimensionată. Mie personal nu mi s-a inchis telefonul singur niciodată. De când am inlocuit bateria tine lejer aproape doua zile, sau o zi  jumate forjat.

Nu mai vorbesc de ipad ca tine bateria de uit cand l-am încărcat ultima oara.

#117
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Și ma rog ce prețuri au telefoanele lor? Ca un s8 e tot pe acolo, un mate 10 pro e aproape cât un iPhone x :)) și e huawei, ce naiba. Sa fim serioși, prețurile sunt cam pe acolo. Iar bateriile nu cred ca sunt subdimensionate, sau oricum, țin foarte bine.

#118
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Guys, cand zic subdimensionat ma gandeam la faptul ca din faza de design procesorul trage 100% din baterii. Un pic sa sa uzeze si telefonul se restarteaza. Nu este normal pentru calitatea si nivelul de preturi apple. Au pus procesoare asa performante ca bateriile sunt omorate in luni de zile.

#119
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016

 warchilde, on 30 decembrie 2017 - 23:02, said:

... un mate 10 pro e aproape cât un iPhone x Posted Image) și e huawei, ce naiba...

Slabe telefoanele Huawei,nu?Posted Image

#120
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009
Huawei la telefoanele de top sunt la acelasi nivel cu apple, samsung etc. De ce oare cand aude lumea de huawei se gandesc la o chinezarie fara valoare?

Edited by sorin8181, 31 December 2017 - 12:56.


#121
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Catean, doar piata, cumparatorii, pot sanctiona un produs sau un producator. Restul sunt iluzii.
Eu am doua MBP, unul late2014 si unul 2017 touchbar, din ala care costa cat Loganul, vorba ta. Si sa stii ca la niciunul din ele nu mi-a scazut performanta dupa update-uri.
La telefoane prefer alta marca fara drept de apel din toate punctele de vedere dar la laptop sau desktop (daca nu vrei jocuri) nu exista un produs care per global sa-ti ofere ceva macar apropiat de ceea ce ofera Apple.
Cred ca la faza asta cu bateria, sunt fraieri ca au recunoscut. Altfel nu prea zicea nimeni nimic.
Cum au ales s-o administreze? Asa este, foarte prost si scump, nemultumind clientii.

#122
Mr_nobody_

Mr_nobody_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 03.02.2017

 warchilde, on 30 decembrie 2017 - 23:02, said:

Și ma rog ce prețuri au telefoanele lor? Ca un s8 e tot pe acolo, un mate 10 pro e aproape cât un iPhone x Posted Image) și e huawei, ce naiba. Sa fim serioși, prețurile sunt cam pe acolo. Iar bateriile nu cred ca sunt subdimensionate, sau oricum, țin foarte bine.
Huawei Mate 10 Pro costă cam 800 euro, iPhone X cam 1150 euro.
Huawei-ul are mai mult RAM, și bateria mult mai mare (4000 vs 2700 mAh).

În plus, statisticile zic că Huawei face smartphone-uri mai fiabile decât Apple.

#123
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Eu am un Se de un an și jumãtate cu ios 10.3.3. Ma gândeam sa upgradez la ios 11 dar cred ca-mi iau fix teapa cu bateria. Asa ca îl mai țin asa 1 an cel puțin, timp în care nu cred ca nu vor mai merge actualizate aplicațiile, dupã care cumpãr varianta nouã, dacã nu ma enervez și trec la Motorola.:)))

3-4 ani de utilizare e rezonabil pentru un telefon Apple la prețul unui se.

Edited by mihaigerard, 31 December 2017 - 16:25.


#124
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Am vaga idee ca mulți de aici ori au greșit topicul, ori telefonul. Orice telefon ați avea, daca va nemulțumește așa tare ar fi indicat sa îl schimbați. Și nu e valabil doar la telefoane.
Referitor la faza cu ram-ul, nu e problema, aproape toate telefoanele au mai mult ram decât un iPhone și totuși un singur telefon e mai rapid ( și a avut nevoie de 4 ori mai mult ram).  Dacã sunteți atât de supãrați pe Apple, luați un huawei ca cicã nu e mare diferența :)).
Și cum e gata anul, din partea mea e gata și comparația. La mulți ani și un an mai bun!

#125
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xHrl4qns8K4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#126
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 warchilde, on 31 decembrie 2017 - 17:19, said:

La multi ani si un an mai bun!

La multi ani frate forumist. Sper ca Apple sa stea bine sa gandeasca la ce a facut, deoarece clientii lor au investit mai mult decat bani in relatia cu ei. Nu imi vine sa cred ca o zic, dar daca Steve era in viata, nu se intampla asta.

Si in 2016, inainte sa bage codul de incetinire schimbau baterii la 6S ( https://www.apple.co...pectedshutdown/ ), ca dupa cateva luni sa puna codul cu incetinirea, special sa iasa toate telefoanele din garantie ca sa nu mai fie responsabilitatea lor.  Designul de 6/6S/7 si probabil 8 are probleme, si in loc sa le adreseze, ei au facut ce au facut. Fratilor,  ne-au bagat mana in buzunar si oriunde pe planeta pamant asta se numeste furt.

Edited by Catean, 31 December 2017 - 18:47.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate