Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 

Tudose si legile justitiei

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
51 replies to this topic

#37
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostCris007, on 20 decembrie 2017 - 15:55, said:

O gramada din prevederi nu o sa treaca de ccr. Sunt vici de procedura, probleme de fond vizibile de pe Luna. Totusi la ccr nu au facut facultatea la privata prin corespondenta.


O institutie politizata.

Sa vezi ca instantaneu va fi eclipsa de luna si nimic nu va mai fi vizibil

#38
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,739
  • Înscris: 06.08.2004

View Postvio69a, on 20 decembrie 2017 - 15:58, said:


O institutie politizata.

Sa vezi ca instantaneu va fi eclipsa de luna si nimic nu va mai fi vizibil
Politizata dar nu e totusi plina de prosti. Chiar nu pot fugi toti din tara, pana la urma dupa ce pica psd-ul aia vor fi acuzati de subminarea statului de drept, e evident ca unele articole din legile astea asta sunt.

#39
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,700
  • Înscris: 15.06.2004

View PostPlatonX, on 20 decembrie 2017 - 14:31, said:

Nu se poate face referendum pe probleme de justitie. Este neconstitutional.

Cine zice ? PSD-ul ? Curtea constitutionala a decis deja ca este constitutional acum un an, doar ca nu l-a initiat atunci ptr ca guvernul a retras ordonanta 13.
Dar a zis ca o poate cere mai tarziu. Si e timpul.

#40
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,642
  • Înscris: 26.03.2008

View PostDamascus77, on 20 decembrie 2017 - 15:47, said:

Ce nevoie sa fie de OUG, cand este timp suficient si coalitia are majoritate parlamentara?

Vorbim ca sa ne aflam in treaba.

Aici nu avem nevoie de logica. Este daunatoare PSD-ului. Dragnea are nevoie de legilea alea in functiune exact 10 microsecunde. Scapa de condamnari. In rest poate sa se si destrame Romania. Pleaca liber in Brazilia.

#41
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,243
  • Înscris: 19.08.2005
Singura soluție, încă o revoluție. Poate acum o facem cu cap și terminăm ce-am început acum 28 de ani și scăpăm dracului de comuniști.
Altfel n-am făcut decât să schimbăm un dictator analfabet cu unul cu mustață și numele partidului din pcr in psd. Tot o ciumă roșie.

#42
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postdanyel61, on 20 decembrie 2017 - 16:52, said:

Singura soluție, încă o revoluție. Poate acum o facem cu cap și terminăm ce-am început acum 28 de ani și scăpăm dracului de comuniști.
Altfel n-am făcut decât să schimbăm un dictator analfabet cu unul cu mustață și numele partidului din pcr in psd. Tot o ciumă roșie.
http://dilemaveche.r...-cea-de-pe-urma

Edited by Pollux, 20 December 2017 - 16:53.


#43
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009

View Postdanyel61, on 20 decembrie 2017 - 16:52, said:

Singura soluție, încă o revoluție. Poate acum o facem cu cap și terminăm ce-am început acum 28 de ani și scăpăm dracului de comuniști.
Altfel n-am făcut decât să schimbăm un dictator analfabet cu unul cu mustață și numele partidului din pcr in psd. Tot o ciumă roșie.
Nu este singura solutie, ar mai fi aia cu sa nu se plateasca taxele ,impozitele si ce mai este de dat la stat si asta doar o luna de zile. Nu vor avea ce face decat sa se imprumute si nu cred ca vor reusii .

#44
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Baieti, exact cum a scris cineva mai sus , legile acestea nu e nevoie sa dainuie  dar ciorditorii au nevoie de ele 10 microsecunde si ei sunt castigati.
Bancul cu Tudose , anti mafie , o gluma buna , ati uitat cine e Tidose , ala fara card si luptator antisorisist, alergat de robor si atacat de BNR si multinationale Posted Image .

Nu stiu daca exista in legea romana  un articol in care  sa specifice ca nu poti lua parte la un act de legiferare atita timp cit esti in incompatibilitate flagranta.
cca 700 de alesi scapa de incompatibilitate si e foarte grav, prin votul celor incompatibili, alti condamnati si cercetati cu procese pe rol , voteaza anularea acestor fapte,nu mai inteleg nimic, constitutia asta e facuta cu fundu ,ce plm , pina si un proces vernal  trebuie completat corect , conform si de cine trebuie ca sa fie valid, iar acum hotii dau legi pt ei si noi trebule sa le luam de bunePosted Image
insasi parlamentul asta e ilegal prin faptul ca are foarte multi in conflict dovedit  cu legea ,la care constitutia spune ca este egala pt totiPosted Image  .Pai daca e egala pt toti atunci hai sa o facem intocmai egala


(1) Cetăţenii sunt egali în faţa legii şi a autorităţilor publice, fără privilegii şi fără discriminări.
(2) Nimeni nu este mai presus de lege.
(3) Funcţiile şi demnităţile publice, civile sau militare, pot fi ocupate, în condiţiile legii, de persoanele care au cetăţenia română şi domiciliul în ţară. Statul român garantează egalitatea de şanse între femei şi bărbaţi pentru ocuparea acestor funcţii şi demnităţi.
(4) În condiţiile aderării României la Uniunea Europeană, cetăţenii Uniunii care îndeplinesc cerinţele legii organice au dreptul de a alege şi de a fi aleşi în autorităţile administraţiei publice locale.

Edited by ciine, 20 December 2017 - 17:57.


#45
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

View Posteiffel, on 20 decembrie 2017 - 16:12, said:

Cine zice ? PSD-ul ? Curtea constitutionala a decis deja ca este constitutional acum un an, doar ca nu l-a initiat atunci ptr ca guvernul a retras ordonanta 13.
Dar a zis ca o poate cere mai tarziu. Si e timpul.

S-ar putea sa ai dreptate. In ianuarie era vorba despre un referendum pentru amnsitie si gratiere.

ARTICOLUL 74
(2) Nu pot face obiectul iniţiativei legislative a cetăţenilor problemele fiscale, cele cu caracter internaţional, amnistia şi graţierea.

#46
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View PostPatefon, on 20 decembrie 2017 - 16:43, said:

Aici nu avem nevoie de logica. Este daunatoare PSD-ului. Dragnea are nevoie de legilea alea in functiune exact 10 microsecunde. Scapa de condamnari. In rest poate sa se si destrame Romania. Pleaca liber in Brazilia.


mai tineti minte, ianuarie 2017?


"Liviu Dragnea a profitat de prezentața într-o emisiune la Antena pentru a transmite un mesaj celor care urmăresc ieșirea sa din scenă, transmițându-le că nu se lasă intimidat și el nu poate fi eliminat atât de ușor.
”La mine sunt șansele foarte mici ca să mă pună jos. Eu dacă mor, am ales să mor în picioare. Dar, sper să nu ajungem acolo. Nu știu despre colegii mei, sper să reziste și ei. Presiunile sunt foarte mari. Eu nu sunt în război cu Klaus Iohannis, dar presiunile sunt foarte mari pe mine”, a afirmat Liviu Dragnea în cadrul emisiunii."

http://www.b1.ro/sti...jos-173347.html

#47
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,060
  • Înscris: 31.07.2007

View PostLaberta, on 20 decembrie 2017 - 18:39, said:

presiunile sunt foarte mari pe mine”, a afirmat Liviu Dragnea în cadrul emisiunii."

Da, Kovesi a pus o presiune de 1000 de bari pe el.

#48
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View PostChriss_Summer, on 20 decembrie 2017 - 15:49, said:

Nici toader nu are,  nici nicolicea n-are, nici carmen dan nu are probleme cu justitia si totusi sunt trup si suflet alaturi de ceilalti .
Ai uitat de curtea constitutionalaPosted Image  , trup si suflet , respira in ritm cu coalitia de ciordacii
[ https://s3.comisarul.ro/6a714478da55f6052da00da192c6d378.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#49
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,857
  • Înscris: 22.05.2011

View Postciine, on 20 decembrie 2017 - 18:42, said:

Ai uitat de curtea constitutionalaPosted Image  , trup si suflet , respira in ritm cu coalitia de ciordacii
[ https://s3.comisarul.ro/6a714478da55f6052da00da192c6d378.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Tare rau asta.

Cred ca urmatoarea masura luata de infractori va fi sa interzica filmatul in parlament.

#50
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Să-i fie țărâna ușoară justiției independente! https://www.facebook...61991170791847/

USR Iași vă invită joi, 21 decembrie , la ora 18:00, în fața sediului PSD Iași de pe Bd. Ștefan cel Mare pentru un moment de reculegere și pioasă
comemorare a justiției independente din România.
În buna tradiție moldovenească, membri ai USR Iași vor da pomană trecătorilor colivă și colaci de sufletul justiției independente ucisă în
această săptămână de legile inițiate și votate de către Coaliția PSD-ALDE-UDMR.


Edited by shogun1, 20 December 2017 - 18:57.


#51
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View PostChriss_Summer, on 20 decembrie 2017 - 18:49, said:

Tare rau asta.

Cred ca urmatoarea masura luata de infractori va fi sa interzica filmatul in parlament.

Urmatoare masura v-a fi legea pt tradatorii neamului .
Nu canti ca noi , esti tradator de  neam  si megi la puscarie .Eu am mai trait vremuri din acestea

[ https://romanicablues.files.wordpress.com/2015/04/curtea-constituc5a3ionalc4831.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ciine, 20 December 2017 - 19:07.


#52
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,857
  • Înscris: 22.05.2011
Si eu din pacate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate