Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Ilan Laufer se leaga de ambasadorul canadian

* * * - - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
154 replies to this topic

#145
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,626
  • Înscris: 10.08.2009

 Rdaneel, on 15 decembrie 2017 - 18:26, said:

Soluția salvatoare pt tine ar fi fost ieșitul la vot.


vorbeste pentru tine.
eu am toate stampilele din 90 incoa cu exceptia celei din 2000 (daca ma duceam in votam pe nebun de-al dracu) si in 2012 cand nu eram tampit sa le fac cvorum javrelor.
in rest incepand cu  referendumul pentru reducerea cheltuielilor de inarmare cu 5 % Posted Image  prezenta pe linie.
ba mai sunt si militant si mai tarasc pe altii la vot.
sa-l aud eu de fi-miu peste un an cand face varsta ca n-are chef sa mearga la vot, il tai la alocatiePosted Image

#146
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Mai ușor băieți cu acuzele, nu uitați ca unul din punctele cheie din manualul tânărului frumos și liber e tocmai preaslăviriea feciorilor lui Israel. Grija mare de tot...

Edited by doxan, 15 December 2017 - 18:46.


#147
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 doxan, on 15 decembrie 2017 - 18:45, said:

Mai ușor băieți cu acuzele, nu uitați ca unul din punctele cheie din manualul tânărului frumos și liber e ...............

......................insurat


Attached File  alina-ilan-fotografie-de-nunta_photochicro-021 (1).jpg   549.5K   13 downloads

#148
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 vio69a, on 14 decembrie 2017 - 20:40, said:

Cum a dat peste deshte....?
A cerut audienta la Primul ministru, la sinistru Melescanu ?
A facut conferinta de presa la ambasada?
Nu vedeti ca limbricu asta va taraie dupa el in derizoriu ??

ambasadorul s-a aratat ingrijorat.
In locul romanilor care ca si atunci cand politia vrea sa aplice legea ii iau la bataie pe politisti.
i-asi multumi cu respect ca inca ne mai vede.

De unde si vorba...."ca la noi la nimeni....."
Eu sincer nu le cred "ingrijorarea". Am inteles ideea lui alalaltu si o apreciez sincer. Pe el il cred, dar pe americani nu.
Astia, acum cativa ani, aveau de gand sa lanseze bomba atomica in Romania, cica sa le dea "semnale de avertizare" rusilor. Sunt vai steaua lor si prin America, nu cum ar vrea ei sa para, cu stea in frunte.
Si tu, n-am inteles ori nu mai poti de dragul romanilor, ori nu mai poti de sila ce-ti e de ei ?

Edited by Cr1spy, 15 December 2017 - 22:27.


#149
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 Geth, on 15 decembrie 2017 - 04:18, said:

Tu chiar nu realizezi ca genul asta de chesii sunt infractiuni deosebit de grave?

Art. 394
Trădarea
Fapta cetăţeanului român de a intra în legătură cu o putere sau cu o organizaţie străină ori cu agenţi ai acestora, în scopul de a suprima sau ştirbi unitatea şi indivizibilitatea, suveranitatea sau independenţa statului, prin:
a) provocare de război contra ţării sau de înlesnire a ocupaţiei militare străine;
b )subminare economică, politică sau a capacităţii de apărare a statului;
c) aservire faţă de o putere sau organizaţie străină;
d) ajutarea unei puteri sau organizaţii străine pentru desfăşurarea unei activităţi ostile împotriva securităţii naţionale,
se pedepseşte cu închisoarea de la 10 la 20 de ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.
Detalii: https://legeaz.net/n...d-penal/art-394

Art. 399
Acţiunile ostile contra statului
Faptele prevăzute în art. 394 şi art. 396, săvârşite de un cetăţean străin sau apatrid, se pedepsesc cu închisoarea de la 10 la 20 de ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.

Sunt sanse maxime ca un numar de cetateni romani(de pe la SRI si nu numai) si cativa ambasadori(si posibil alti angajati ai unui guvern strain), sa se incadreze la aceste infractiuni.
Te referi la Laufer ?

#150
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 Geth, on 15 decembrie 2017 - 04:18, said:


Tu chiar nu realizezi ca genul asta de chesii sunt infractiuni deosebit de grave?

Art. 394
Trădarea
Fapta cetățeanului romĂąn de a intra Ăźn legătură cu o putere sau cu o organizație străină ori cu agenți ai acestora, Ăźn scopul de a suprima sau știrbi unitatea și indivizibilitatea, suveranitatea sau independența statului, prin:
a) provocare de război contra țării sau de Ăźnlesnire a ocupației militare străine;
b )subminare economică, politică sau a capacității de apărare a statului;
c) aservire față de o putere sau organizație străină;
d) ajutarea unei puteri sau organizații străine pentru desfășurarea unei activități ostile Ăźmpotriva securității naționale,
se pedepsește cu Ăźnchisoarea de la 10 la 20 de ani și interzicerea exercitării unor drepturi.
Detalii: https://legeaz.net/n...d-penal/art-394

Art. 399
Acțiunile ostile contra statului
Faptele prevăzute Ăźn art. 394 și art. 396, săvĂąrșite de un cetățean străin sau apatrid, se pedepsesc cu Ăźnchisoarea de la 10 la 20 de ani și interzicerea exercitării unor drepturi.

Sunt sanse maxime ca un numar de cetateni romani(de pe la SRI si nu numai) si cativa ambasadori(si posibil alti angajati ai unui guvern strain), sa se incadreze la aceste infractiuni.
Aoleo, demult nu m-am mai distrat in halul asta. Thank you.

#151
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 Cr1spy, on 15 decembrie 2017 - 22:10, said:


Si tu, n-am inteles ori nu mai poti de dragul romanilor, ori nu mai poti de sila ce-ti e de ei ?

Asa- ca, virgula, calea de mijloc e cea mai grea?

#152
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 vio69a, on 15 decembrie 2017 - 22:25, said:



Asa- ca, virgula, calea de mijloc e cea mai grea?
Intre 2 lumi este cel mai greu, da.

#153
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,028
  • Înscris: 31.07.2007

 doxan, on 15 decembrie 2017 - 18:45, said:

Mai ușor băieți cu acuzele, nu uitați ca unul din punctele cheie din manualul tânărului frumos și liber e tocmai preaslăviriea feciorilor lui Israel. Grija mare de tot...

Ok. What???

Adevaru' ii ca ambasadoru' ala cred ca-i tot c*cat la c*r dupa ce l-a pus la respect papushelu'! L-a umplut de rusine.

#154
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 doxan, on 15 decembrie 2017 - 18:45, said:

nu uitați ca unul din punctele cheie din manualul tânărului frumos și liber e tocmai preaslăviriea feciorilor lui Israel
alte aberatii propesediste de aruncat praf in ochii trepanatilor
nici macar nu mai starneste hilaritate

#155
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 doxan, on 15 decembrie 2017 - 18:45, said:

Mai ușor băieți cu acuzele, nu uitați ca unul din punctele cheie din manualul tânărului frumos și liber e tocmai preaslăviriea feciorilor lui Israel. Grija mare de tot...

Nu am observat asa ceva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate