Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Muzică pe CD în CDR-2005. Format.

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
BlueEnergy

BlueEnergy

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 170
  • Înscris: 13.07.2013
Salut.
Am achiziționat un Opel Corsa C 2001 unde a venit cu casetofonul CDR-2005 și aș vrea să-mi fac niște CD-uri cu muzică.
Merg doar CD-R-urile, însă observ că nu merge formatul .mp3. Ce format să folosesc la melodii? Cu ce program să ard astfel încât să meargă?
Mulțumesc anticipat.

#2
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017
Cam riscant, nu crezi? Daca te opreste rutiera si te ia la bani marunti, cum explici cd-urile piratate? Cumperi CD-uri de la magazin, gata "trase".Originale, adica.

#3
ironwolfharapalb

ironwolfharapalb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.08.2009
Mai demult foloseam Nero Burning pt a crea un CD-Audio, inclusiv din fișiere audio comprimate MP3. Poți încerca.

Edited by ironwolfharapalb, 13 December 2017 - 14:43.


#4
BlueEnergy

BlueEnergy

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 170
  • Înscris: 13.07.2013

View Postironwolfharapalb, on 13 decembrie 2017 - 14:42, said:

Mai demult foloseam Nero Burning pt a crea un CD-Audio, inclusiv din fișiere audio comprimate MP3. Poți încerca.

asta zic eu că e problema, nu acceptă .mp3 și mă gândeam la o alternativă de format

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Pai nu ai deat sa faci CD Audio. Atat.
Si vezi ca si la alea e posibil sa faca nazuri - trebuei scrise al viteza minima posibila si daca ia noroc ti le va vedea. Daca nu... doar CD-uri originale.

#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
www.ninite.com
Bifezi CD BURNER XP. Descarci, instalezi.
Rulezi CD Burner XP, alegi AUDIO CD.
Alegi melodiile, cum au zis colegii dai cea mai mică viteză.
Burn și audiție plăcută.

Uite instructaju'

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aO9iTchX3Dg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Din pacate eu n-am intalnit viteza mai mica de x16(x12 pt CD-RW) pe sistemele pc/laptop noi.

#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,631
  • Înscris: 07.02.2003

View PostBlueEnergy, on 13 decembrie 2017 - 14:45, said:


asta zic eu că e problema, nu acceptă .mp3 și mă gândeam la o alternativă de format
Da, e formatul audio corect, CDDA, 74 min sau 80 min dupa disc.

#9
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Sa cam dus vremea CD-urilor. Eu am renuntat de mai multi ani la ele. Pe CD intra foarte putine piese de tip  audio tracks (10-15 melodi) si va trebui sa-ti iei si o borseta in care sa le pastrezi, plus ca se vor deteriora relativ repede si va trebui sa-ti tot "arzi" altele. Cel mai simplu ar fi sa-ti cumperi un modulator FM auto si un stick USB si ai scapat de grija CD-urilor.
Problema cred ca va fi dupaia la bricheta masini care daca este ca si la Corsa mea de servici, pe linga faptul ca este amplasata prost, o sa-ti si tot iasa afara modulatorul. Eu ma tot gindesc sa desfac intr-o zi casetofonul masini si sa vad daca nu am spatiu sa bag cumva un modulator in el. Momentan am un singur CD cu 2 piese in masina, dar parca nici nu am chef sa-mi caut borsetele vechi cu muzica (care nu stiu exact pe unde au ajuns si daca mai merg sau nu) si sa ma apuc de carat CD-uri cu mine

#10
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Variantă decentă fără să schimbi HU.

TeckNet F36 Bluetooth FM

Attached File  q.jpeg   7.03K   3 downloads

This stylish FM transmitter attaches to your car or van’s cigarette lighter socket, allowing you to play music or podcasts from your phone through your car speakers using Bluetooth. Since it uses wireless Bluetooth, you won’t have any distracting cables in your car. Another handy feature is that the device has a USB port for charging your phone while you drive.

Pairing făcut cu telefonul, și ai în mașină muzica din Youtube sau de unde vrei tu.
Calitatea sunetului e super ok față de ce e pe la noi prin magazine.
Îl am și pot confirma.

https://www.amazon.c...s2&tag=brsuk-21

Edited by exceswater, 13 December 2017 - 15:55.


#11
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,701
  • Înscris: 23.04.2007

View Postexceswater, on 13 decembrie 2017 - 15:49, said:

TeckNet F36 Bluetooth FM
https://www.amazon.c...s2&tag=brsuk-21
La aproximativ aceeasi bani as prefera acest FM Transmitter, VicTsing ... care are si "aux port" (in / out).

#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

View Postedigee, on 13 decembrie 2017 - 15:17, said:

Din pacate eu n-am intalnit viteza mai mica de x16(x12 pt CD-RW) pe sistemele pc/laptop noi.

Vrei sa zici CD-R, ca sigur CR-RW nu va merge in playerul lui - Rewritable-urile nu prea sunt compatibiel cu playerele CD vechi.
Si viteza de scriere variaza atat in functie de mediul de scriere cat si de writer.

#13
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Chestie de preferințe. Aux am direct pe HU, cu fir care iese în consola centrală, montat de mine. Jack de 3.5 mm.
Ideea e că inițiatorul are de unde alege, dacă dorește să scape de cd -uri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate