Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Cum recunoști Biserica lui Hristos

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
234 replies to this topic

#199
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View PostDude_2nd, on 18 decembrie 2017 - 17:39, said:

degeaba ti-i ciuda.
Endgegner a observat foarte bine o chestiune: mai intai au plecat din BO in Oastea Domnului, dupa care au aterizat in Sectele alea pe care le urasti tu.Presimt ca si tu vei urma aceeasi traiectorie...Posted Image

Bati campii. "Ostasii" nu au plecat vreodata din BO, ori cel putin nu asta au vrut. Problema lor e alta, cumva aceeasi cu a sectantilor si care Marro fara voia lui a si specificat-o, doar ca n-am si punctat-o eu la timp, dar o voi face acum. Deci uite ce spune Marro, si ma tem ca asta e ideologie de grup  club atat la "oaste" cat si desigur la "clubul" tau din "turnul cu privighetori".

View PostMarro, on 18 decembrie 2017 - 16:38, said:

Club, neclub, nu are relevanta. Ideea e ca te numesti biserica a lui Hristos atunci cand traiesti invataturile lui Hristos. Cum spunea Mario mai la deal. Iar ostasii au trait, platind un pret imens pentru viata lor de credinta.

Asociind ideea subliniata la cea de "oaste" ori "martori" e evident ca "ostasii" cat si martorii cad in ispita de a se crede mai buni decat altii, exact ca in pilda vamesului si a fariseului.
Si obiectivi fiind putem banui macar ca nici la "oaste" si nici la "martori" nu se aduna neaparat oameni de elita(in sensul de foarte inteligenti) asa ca ne putem astepta din partea lor la tot felul de idei si comportamente eronate, aka manifestari mai mult de habotnicie decat de credinta "rationala" si asta pe fondul ideii ca sunt crestini model, mai buni decat altii.

#200
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostEndgegner, on 18 decembrie 2017 - 21:36, said:

Asociind ideea subliniata la cea de "oaste" ori "martori" e evident ca "ostasii" cat si martorii cad in ispita de a se crede mai buni decat altii, exact ca in pilda vamesului si a fariseului.
De unde rezultă respectiva evidență? :huh:

#201
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View PostEndgegner, on 18 decembrie 2017 - 21:36, said:

Bati campii. "Ostasii" nu au plecat vreodata din BO, ori cel putin nu asta au vrut. Problema lor e alta, cumva aceeasi cu a sectantilor si care Marro fara voia lui a si specificat-o, doar ca n-am si punctat-o eu la timp, dar o voi face acum. Deci uite ce spune Marro, si ma tem ca asta e ideologie de grup  club atat la "oaste" cat si desigur la "clubul" tau din "turnul cu privighetori".


Asociind ideea subliniata la cea de "oaste" ori "martori" e evident ca "ostasii" cat si martorii cad in ispita de a se crede mai buni decat altii, exact ca in pilda vamesului si a fariseului.
Si obiectivi fiind putem banui macar ca nici la "oaste" si nici la "martori" nu se aduna neaparat oameni de elita(in sensul de foarte inteligenti) asa ca ne putem astepta din partea lor la tot felul de idei si comportamente eronate, aka manifestari mai mult de habotnicie decat de credinta "rationala" si asta pe fondul ideii ca sunt crestini model, mai buni decat altii.
Cum adica Marro a specificat-o? Si cum adica fara voia lui?
Pai domnule, n-o spune Marro si Verrde si Gallben. O spune Mantuitorul. Nu oricine Îmi zice: Doamne, Doamne, va intra în împărăţia cerurilor, ci cel ce face voia Tatălui Meu Celui din ceruri.
Biserica lui Hristos e aia traitoare a voii Lui, nu alta.
Acuma depinde, e adevarat, ce intelegem fiecare prin termenul Biserica. Ca daca intelegem prin termenul respectiv o institutie condusa de oameni , e una, iar daca intelegem un organism al carui cap este Hristos, asa cum o defineste Sf Pavel, e altceva

Edited by Marro, 18 December 2017 - 22:17.


#202
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 18 decembrie 2017 - 20:48, said:

gurile rele dinspre klaunisti, spun ca Papa e pregatit sa primeasca  BO in bratele-i deschise.Posted Image
dar vom vedea...

Dacă nu poți pricepe faptul că noțiunea de ”frate” se poate referi atât la frați buni, cât și la frați vitregi, cu atât mai puțin vei pricepe de ce niciodată Ortodoxia nu se va supune catolicismului.

#203
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View Postmario_bril, on 18 decembrie 2017 - 21:59, said:

De unde rezultă respectiva evidență? Posted Image

Din ideea subliniata asta rezulta. Pentru ce a simtit Marron(ca si sectantii de altfel) sa faca o asemenea specificare in subiectul "oastea Domnului"?De ce pentru el "oastea" nu-s toti crestinii care isi marturisesc apartenenta la BO? Doar fiindca nu-i multumit de tot poporul care merge la biserica dar nu si la "oaste", ca altfel nu vad cu ce rost...

#204
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMarro, on 18 decembrie 2017 - 20:49, said:

tre sa recunosc ca m-am mai domolit nitel.
desi uneori ma intarata si pe mine ala care-l intarata pe duda. Numai ca el nu-si da seama cine-l intarata.

Când ți-am spus că am simțit mirosul lui ”ăla”, printre ”ostași”, nu ai vrut să mă crezi...

#205
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View PostMarro, on 18 decembrie 2017 - 22:16, said:

Cum adica Marro a specificat-o? Si cum adica fara voia lui?
Pai domnule, n-o spune Marro si Verrde si Gallben. O spune Mantuitorul. Nu oricine Îmi zice: Doamne, Doamne, va intra în împărăţia cerurilor, ci cel ce face voia Tatălui Meu Celui din ceruri.
Biserica lui Hristos e aia traitoare a voii Lui, nu alta.
Acuma depinde, e adevarat, ce intelegem fiecare prin termenul Biserica. Ca daca intelegem prin termenul respectiv o institutie condusa de oameni , e una, iar daca intelegem un organism al carui cap este Hristos, asa cum o defineste Sf Pavel, e altceva


Pai vezi?Nu stiu de ce am senzatia ca tu prin Biserica intelegi doar Oastea("clubul" ala adica).

#206
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostEndgegner, on 18 decembrie 2017 - 21:36, said:

Asociind ideea subliniata la cea de "oaste" ori "martori" e evident ca "ostasii" cat si martorii cad in ispita de a se crede mai buni decat altii, exact ca in pilda vamesului si a fariseului.
Si obiectivi fiind putem banui macar ca nici la "oaste" si nici la "martori" nu se aduna neaparat oameni de elita(in sensul de foarte inteligenti) asa ca ne putem astepta din partea lor la tot felul de idei si comportamente eronate, aka manifestari mai mult de habotnicie decat de credinta "rationala" si asta pe fondul ideii ca sunt crestini model, mai buni decat altii.

Asta am văzut și eu, când m-am dus pe la adunarea lor și mirosul de bășini a fost parfum pe lângă mirosul de farisei și cărturari fățarnici.

View Postmario_bril, on 18 decembrie 2017 - 21:59, said:

De unde rezultă respectiva evidență? Posted Image

Ai fost la vreo adunare de-a lor...?

View PostMarro, on 18 decembrie 2017 - 22:16, said:

Cum adica Marro a specificat-o? Si cum adica fara voia lui?
Pai domnule, n-o spune Marro si Verrde si Gallben. O spune Mantuitorul. Nu oricine Îmi zice: Doamne, Doamne, va intra în împărăţia cerurilor, ci cel ce face voia Tatălui Meu Celui din ceruri.
Biserica lui Hristos e aia traitoare a voii Lui, nu alta.
Acuma depinde, e adevarat, ce intelegem fiecare prin termenul Biserica. Ca daca intelegem prin termenul respectiv o institutie condusa de oameni , e una, iar daca intelegem un organism al carui cap este Hristos, asa cum o defineste Sf Pavel, e altceva

Iaca, bre Marro, cum scoți la iveală tot mai multe ”perle protestanticești”: adică domnia ta nu înțelegi prin Biserică instituția BOR, ci altceva, nu contează ce, dar altceva! Și ești convins că faci parte dintre cei care fac voia lui Dumnezeu! Să nu-ți fie de deochi, ”sfântul lui Dumnezeu” prin puterea faptelor!

View PostEndgegner, on 18 decembrie 2017 - 22:20, said:

Din ideea subliniata asta rezulta. Pentru ce a simtit Marron(ca si sectantii de altfel) sa faca o asemenea specificare in subiectul "oastea Domnului"?De ce pentru el "oastea" nu-s toti crestinii care isi marturisesc apartenenta la BO? Doar fiindca nu-i multumit de tot poporul care merge la biserica dar nu si la "oaste", ca altfel nu vad cu ce rost...

Bingo!

Și vezi că a mai scos o ”specificare” și simț io că o să mai scoață!

View PostEndgegner, on 18 decembrie 2017 - 22:22, said:

Pai vezi?Nu stiu de ce am senzatia ca tu prin Biserica intelegi doar Oastea("clubul" ala adica).

De fapt, pentru el Oastea este ”Lotul” care ține în picioare Sodoma, să  nu o arză Dumnezeu...

Edited by Dorel666, 18 December 2017 - 22:33.


#207
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View PostMarro, on 18 decembrie 2017 - 22:16, said:

Cum adica Marro a specificat-o? Si cum adica fara voia lui?
Pai domnule, n-o spune Marro si Verrde si Gallben. O spune Mantuitorul. Nu oricine Îmi zice: Doamne, Doamne, va intra în împărăţia cerurilor, ci cel ce face voia Tatălui Meu Celui din ceruri.
Biserica lui Hristos e aia traitoare a voii Lui, nu alta.
Acuma depinde, e adevarat, ce intelegem fiecare prin termenul Biserica. Ca daca intelegem prin termenul respectiv o institutie condusa de oameni , e una, iar daca intelegem un organism al carui cap este Hristos, asa cum o defineste Sf Pavel, e altceva

Poate depinde si ce intelegem fiecare prin "voia Lui", ca nu stiu de ce am ramas cu impresia ca "ostasii" confunda voia Lui cu voia lor si Biserica cu Imparatia Cerurilor din viata de apoi. Si fiindca ai pomenit de Pavel sa ne amintim de cuvantul lui catre Timotei:
"15. O, adevarat si cu totul vrednic de primit este cuvantul care zice: "Hristos Isus a venit in lume ca sa mantuiasca pe cei pacatosi, dintre care cel dintai sunt eu."
Deci nu zice ca a venit sa-i adune doar pe cei neprihaniti intr-o Biserica ori Oaste.(acuma sesizez si asemanarea "ostasilor" cu musulmanii si jihadul lor cu pacatele altora, nu cu pacatele lor, ca acelea, nu-i asa, nu exista...)
Si cum cred "ostasii" ca se pot mantui pacatosii daca nu intra mai intai in Biserica? Ca daca  se mantuie si fara sa fie in Biserica atunci la ce le-ar mai trebui Biserica dupa? Ca sa se faleasca cu asta?

PS sa nu intelegi te rog ca am ceva cu "oastea" ori ca vreau sa ma cert doamne fereste cu tine. Pana la un punct inteleg nevoia "ostasilor" de a dezbate unii cu altii anumite probleme, cu conditia, cum am mai zis, sa nu sara parleazul si sa devina niste increzuti ca ar face cine stie ce lucru mare cu oastea lor.

#208
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostEndgegner, on 18 decembrie 2017 - 23:33, said:

Poate depinde si ce intelegem fiecare prin "voia Lui", ca nu stiu de ce am ramas cu impresia ca "ostasii" confunda voia Lui cu voia lor si Biserica cu Imparatia Cerurilor din viata de apoi. Si fiindca ai pomenit de Pavel sa ne amintim de cuvantul lui catre Timotei:
"15. O, adevarat si cu totul vrednic de primit este cuvantul care zice: "Hristos Isus a venit in lume ca sa mantuiasca pe cei pacatosi, dintre care cel dintai sunt eu."
Deci nu zice ca a venit sa-i adune doar pe cei neprihaniti intr-o Biserica ori Oaste.(acuma sesizez si asemanarea "ostasilor" cu musulmanii si jihadul lor cu pacatele altora, nu cu pacatele lor, ca acelea, nu-i asa, nu exista...)
Si cum cred "ostasii" ca se pot mantui pacatosii daca nu intra mai intai in Biserica? Ca daca  se mantuie si fara sa fie in Biserica atunci la ce le-ar mai trebui Biserica dupa? Ca sa se faleasca cu asta?

PS sa nu intelegi te rog ca am ceva cu "oastea" ori ca vreau sa ma cert doamne fereste cu tine. Pana la un punct inteleg nevoia "ostasilor" de a dezbate unii cu altii anumite probleme, cu conditia, cum am mai zis, sa nu sara parleazul si sa devina niste increzuti ca ar face cine stie ce lucru mare cu oastea lor.

Am o bătrână care frecventează Oastea și mi-a repetat de o sută de ori până acum că ea nu nedreptățește pe nimeni, nici cu o câtime! Și la fel ca ea sunt cam toți ”ostașii”. Și atunci cum să stau eu, care mă știu un drac tâmpit și păcătos, rău de gură și de kur, în adunarea unor astfel de ”sfinți”?! Am fugit de ei, ca dracu de tămâie. Doar că, nu știu de ce, mirosul de tămâie tare îmi place și abia aștept să îl simt, duminică de duminică și sărbătoare de sărbătoare...

#209
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View PostEndgegner, on 18 decembrie 2017 - 23:33, said:

Poate depinde si ce intelegem fiecare prin "voia Lui", ca nu stiu de ce am ramas cu impresia ca "ostasii" confunda voia Lui cu voia lor si Biserica cu Imparatia Cerurilor din viata de apoi. Si fiindca ai pomenit de Pavel sa ne amintim de cuvantul lui catre Timotei:
"15. O, adevarat si cu totul vrednic de primit este cuvantul care zice: "Hristos Isus a venit in lume ca sa mantuiasca pe cei pacatosi, dintre care cel dintai sunt eu."
Deci nu zice ca a venit sa-i adune doar pe cei neprihaniti intr-o Biserica ori Oaste.(acuma sesizez si asemanarea "ostasilor" cu musulmanii si jihadul lor cu pacatele altora, nu cu pacatele lor, ca acelea, nu-i asa, nu exista...)
Si cum cred "ostasii" ca se pot mantui pacatosii daca nu intra mai intai in Biserica? Ca daca  se mantuie si fara sa fie in Biserica atunci la ce le-ar mai trebui Biserica dupa? Ca sa se faleasca cu asta?

PS sa nu intelegi te rog ca am ceva cu "oastea" ori ca vreau sa ma cert doamne fereste cu tine. Pana la un punct inteleg nevoia "ostasilor" de a dezbate unii cu altii anumite probleme, cu conditia, cum am mai zis, sa nu sara parleazul si sa devina niste increzuti ca ar face cine stie ce lucru mare cu oastea lor.



View PostEndgegner, on 18 decembrie 2017 - 22:22, said:

Pai vezi?Nu stiu de ce am senzatia ca tu prin Biserica intelegi doar Oastea("clubul" ala adica).
impresia, senzatia
spune si tu ceva concret.
Dar din criterii, nu din ce i se nazare unei babe sau nu stiu cui.

Todor a vazut o baba si apoi a mirosit niste basini. De unde a tras concluzia ca nu-i place nu stiu ce.
pai sa fie sanatos. Nimeni nu e obligat sa miroase basini sau sa se ghideze dupa ce spun babele

Si nu, prin biserica nu inteleg doar clubul ala. Am spus mai la deal cum pun problema. Reciteste.

Ps. daca vrei sa continuam discutia, raspunde pe tredul ala despre oastea domnului.

Edited by Marro, 19 December 2017 - 00:03.


#210
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostEndgegner, on 18 decembrie 2017 - 22:20, said:

Din ideea subliniata asta rezulta. Pentru ce a simtit Marron(ca si sectantii de altfel) sa faca o asemenea specificare in subiectul "oastea Domnului"?De ce pentru el "oastea" nu-s toti crestinii care isi marturisesc apartenenta la BO? Doar fiindca nu-i multumit de tot poporul care merge la biserica dar nu si la "oaste", ca altfel nu vad cu ce rost...
Nu am prea înțeles ce vrei să spui, mai ales că Oastea Domnului e o organizație, nu este Biserica în întregime, ci doar o parte din ea. De ce ar trebui ca Oastea să fie toată Biserica, e o nelămurire pentru mine.

View PostDorel666, on 18 decembrie 2017 - 22:32, said:

Ai fost la vreo adunare de-a lor...?
Nu, nu am avut ocazia. Dar cu ce m-ar ajuta în înțelegerea acestui fenomen?

View PostDorel666, on 18 decembrie 2017 - 22:32, said:

Iaca, bre Marro, cum scoți la iveală tot mai multe ”perle protestanticești”: adică domnia ta nu înțelegi prin Biserică instituția BOR, ci altceva, nu contează ce, dar altceva! Și ești convins că faci parte dintre cei care fac voia lui Dumnezeu! Să nu-ți fie de deochi, ”sfântul lui Dumnezeu” prin puterea faptelor!
Păi nu, nici nu este. BOR aparține Bisericii dar nu e Biserica în întregime.

#211
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View PostMarro, on 19 decembrie 2017 - 00:00, said:

impresia, senzatia
spune si tu ceva concret.
Dar din criterii, nu din ce i se nazare unei babe sau nu stiu cui.

Todor a vazut o baba si apoi a mirosit niste basini. De unde a tras concluzia ca nu-i place nu stiu ce.
pai sa fie sanatos. Nimeni nu e obligat sa miroase basini sau sa se ghideze dupa ce spun babele

Si nu, prin biserica nu inteleg doar clubul ala. Am spus mai la deal cum pun problema. Reciteste.

Ps. daca vrei sa continuam discutia, raspunde pe tredul ala despre oastea domnului.


Ok. Concret, fix din felul in care te exprimi, esti incorect(inclusiv argumentul cu "istoria Oastei" e penibil). Ti-am lasat portite sa te aperi, sa imi demonstrezi cu argumente ca "ostasii" ca tine sunt pe calea cea buna(nu ca ar fi la fel ca in  fariseul si vamesul) si nu sa arunci in mine cu rahat in mod gratuit ca sa te razbuni fiindca iti dau pe fata incorectitudinea.
Iar din ce a spus Dorel ai extras doar ce ti-a convenit, desi el se referea mai degraba la basinile din capul "ostasilor"

View Postmario_bril, on 19 decembrie 2017 - 04:38, said:

Nu am prea înțeles ce vrei să spui, mai ales că Oastea Domnului e o organizație, nu este Biserica în întregime, ci doar o parte din ea. De ce ar trebui ca Oastea să fie toată Biserica, e o nelămurire pentru mine.



Fiindca asa a considerat chiar Marro ca ar trebui sa fie toata Biserica, ca "ostasii" cu care se ntalneste el. Deci chiar nu-i ideea mea.

#212
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMarro, on 19 decembrie 2017 - 00:00, said:


Todor a vazut o baba si apoi a mirosit niste basini. De unde a tras concluzia ca nu-i place nu stiu ce.
pai sa fie sanatos. Nimeni nu e obligat sa miroase basini sau sa se ghideze dupa ce spun babele


De fapt am văzut mai mult decât atât: le-am vorbit. Le-am spus că ar trebui să fie cu adevărat oastea Bisericii, nu doar să stea și să plângă (lăudându-se de fapt!) cât sunt ei de păcătoși. Le-am spus că ar trebui să contracareze atacurile protestanților împotriva icoanelor și moaștelor, în primul rând învățând ei înșiși ce să le răspundă acestora, ca să le demonstreze CU SCRIPTURA, că se înșeală. Dar am obținut doar un ”treci la loc, nu ne interesează”. Și asta a pus vărf ”bășinilor” pe care tocmai le mirosisem. Pentru că mi-au demonstrat că, în afară de să  mănânce, să se bășească și să plângă cât de păcătoși sunt ei, dar în același timp mai ”curați” ca ceilalți credincioși de rând, nu știu altceva!
Iar dacă faci parte din rândurile lor, ori vei renunța, ori vei deveni ca ei. Și atunci vai ție! Dacă nu ai devenit deja...

View Postmario_bril, on 19 decembrie 2017 - 04:38, said:


Nu, nu am avut ocazia. Dar cu ce m-ar ajuta în înțelegerea acestui fenomen?


Eram un exaltat în privința lor, credeam că sunt ”spuma” Bisericii. Dar m-am dezumflat total când i-am cunoscut face-to-face. Și până și Dumnezeu a vrut să vadă cu ochii Lui, Sodoma, înainte să o ardă cu foc din cer! Crezi că poți judeca mai ceva ca Dumnezeu, fără să vezi cu ochii tăi...?

#213
OneStop

OneStop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 06.11.2017

View PostDorel666, on 19 decembrie 2017 - 10:09, said:

Și până și Dumnezeu a vrut să vadă cu ochii Lui,

A dracului.... cum nu vede el din cer tot si toate....trebuie sa coboare. Macar a avut vaselina la el?

#214
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View PostEndgegner, on 19 decembrie 2017 - 09:38, said:

Ok. Concret, fix din felul in care te exprimi, esti incorect(inclusiv argumentul cu "istoria Oastei" e penibil). Ti-am lasat portite sa te aperi, sa imi demonstrezi cu argumente ca "ostasii" ca tine sunt pe calea cea buna(nu ca ar fi la fel ca in  fariseul si vamesul) si nu sa arunci in mine cu rahat in mod gratuit ca sa te razbuni fiindca iti dau pe fata incorectitudinea.
Iar din ce a spus Dorel ai extras doar ce ti-a convenit, desi el se referea mai degraba la basinile din capul "ostasilor"




Fiindca asa a considerat chiar Marro ca ar trebui sa fie toata Biserica, ca "ostasii" cu care se ntalneste el. Deci chiar nu-i ideea mea.
Draga, n-o mai lungi cu vorbele. Vino pe tredul dedicat si vom vedea fiecare cum ne "aparam"

Aici ai putea totusi sa mentionezi unde, mai exact, am aruncat cu rahat in tine si unde, mai exact, mi-ai dat tu pe fata incorectitudinea.
concret, daca se poate. Asa, ca la scoala. cu subiect si predicat.
multam fain.

dar curios e faptul ca te sensibilizei foarte rapid si in mod nejustificat. parca ai fi femeie.

Edited by Marro, 19 December 2017 - 22:18.


#215
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postcristirg, on 13 decembrie 2017 - 14:17, said:

Numai cel ce traieste in Credinta Ortodoxa isi va mintui sufletul..


Din Scriptura   poti da ceva ??

View Postmario_bril, on 19 decembrie 2017 - 04:38, said:

# aparține Bisericii dar nu e Biserica în întregime.


o fi neghina iar voi graul

#216
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View PostMarro, on 19 decembrie 2017 - 22:15, said:

Draga, n-o mai lungi cu vorbele. Vino pe tredul dedicat si vom vedea fiecare cum ne "aparam"

Aici ai putea totusi sa mentionezi unde, mai exact, am aruncat cu rahat in tine si unde, mai exact, mi-ai dat tu pe fata incorectitudinea.
concret, daca se poate. Asa, ca la scoala. cu subiect si predicat.
multam fain.

dar curios e faptul ca te sensibilizei foarte rapid si in mod nejustificat. parca ai fi femeie.


Te temi ca se dovedeste aici ca Oastea nu e Biserica adevarata de insisti sa muti discutia dincolo?


Ti-am explicat cu subiect si predicat care sunt ideile tale gresite. N-ai comentat nimic la acelea. Deci nu te-ai aparat. Deci ramane ca am dreptate.  Dar ai ales sa te legi de amanunte irelevante si chiar sa imi rastalmacesti astfel ideile lucru cam nevrednic pentru un "ostas" creme dela creme cum esti tu si cum vrei sa fie toti crestinii din BO.


M-au mai confundat si altii. Asa sunt eu. Un barbat mai atipic pentru unii dintre voi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate