Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Legea antiburka si consecintele ei in Austria

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
59 replies to this topic

#37
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

View Postvio69a, on 12 decembrie 2017 - 23:28, said:

Da, musulmanii difera de crestini, budistii difera de musulmani si crestini, hindusii difera de crestini si budisti....
crestinii difera intre ei.
fiecare cand "merge " undeva ia cu el tot bagajul,Romanii fac biserici pe unde se duc, musulmanii fac moschei, evreii sinagogi.
Nu inteleg ce te intriga .

Frumoasa afirmatie.
Cand importi lumea a treia -accesorizata cu o religie inapoiata si distrugatoare- in lumea intai, rezultatul numai progres nu se numeste.
Nu e o problema ca musulmanii fac moschei, dar parca incepe sa fie o problema cand isi fac enclave.

#38
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postvimann, on 13 decembrie 2017 - 09:42, said:

Frumoasa afirmatie.
Cand importi lumea a treia -accesorizata cu o religie inapoiata si distrugatoare- in lumea intai, rezultatul numai progres nu se numeste.
Nu e o problema ca musulmanii fac moschei, dar parca incepe sa fie o problema cand isi fac enclave.


Daca ai fii crestin ai stii ca nu esti tu judecatorul
Nu ai tu cantarul credintei fiecaruia.

Religiile toate sunt inapoiate.
Unii credinciosi insa au avansat industrial si economic mare parte pe spinarea celor lasati fara posibilitate sa faca la fel.
Prosperitatea europeu deriva din saracirea africii si oi=rientului si indiilor si pakistanului sdi norfului Africii
La unii religia este o parodie
La altii religia  este intrument politic.
De reechilibrare a balantei.
De retrocedare a ceea ce s-a furat sute de ani.

Daca vedeti cu bataie lunga situatia, nu va fi deloc roz

Sute de mii de refugiati asteapta in Libia sa puna piciorul pe pamantul european.
Europenii ca tot timpul in istorie sunt parsivi.
Platesc retelelor de traficanti sa ii inece si scufunde.
Daca eu stiu, familiile lor credeti ca nu stiu?
Si nu vor cere nota de plata ?

Edited by vio69a, 13 December 2017 - 11:04.


#39
SorinGT

SorinGT

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,297
  • Înscris: 23.07.2014

View Postvio69a, on 13 decembrie 2017 - 11:01, said:

Sute de mii de refugiati asteapta in Libia sa puna piciorul pe pamantul european.
Europenii ca tot timpul in istorie sunt parsivi.
Platesc retelelor de traficanti sa ii inece si scufunde.
Daca eu stiu, familiile lor credeti ca nu stiu?
Si nu vor cere nota de plata ?

e o acuza grava, stii sigur ca traficantii aia au legatura cu autoritatile europene?

#40
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostSorinGT, on 13 decembrie 2017 - 11:09, said:

e o acuza grava, stii sigur ca traficantii aia au legatura cu autoritatile europene?

Da, e o acuza grava dar reala.

Stoparea din ultima perioada este efectul acestei situatii.
am sa caut si un articol in ebraica care dezvolta subiectul

in 2015 Italia a cerut Uniunii Europene sa dtermine libia sa construiasca cu bani europeni, centre
de cazare si triere pentru migrantii din Africa.
Germania, Austria, Elvetia, Franta s-aau opus.
Mai mult au intors Italiei multe zeci de mii de migranti.

Pe vremea lui Ghadafi Italia a platit bani grei ca acesta sa impiedice migrarea spre Italia.
Si cu adevarat a fost absolut neglijabila.
De data asta dupa incercari de a vorbi cu o autoritate in Libia, autoritate inexistenta, solutia a devenit mituirea retelelor de traficanti.
Cea mai mare fiind a unui ethiopian care " se ocupa" de sute de mii de oameni, familii, etc

Alegerile europene au grabit gasirea unei solutii.
Cea gasita nu face insa cinste europei

Edited by vio69a, 13 December 2017 - 11:24.


#41
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Pe strada se poate vedea cine poarta burka si mai bine le-ar purta in continuare. :D Nu stiu de ce le poarta, cica sa nu se uite barbatii la ele, dar nu se uita nici dracu la ele.

#42
SorinGT

SorinGT

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,297
  • Înscris: 23.07.2014
@vio, pai de ce nu ar inchide mai curand complet ruta pe mare? Adica de ce i-ar face galagie lui Kurz, care a venit cu propunerea asta, doar ca sa aiba ce scufunda?

Edited by SorinGT, 13 December 2017 - 11:14.


#43
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Sa poarte masca de schi musulmancele astea, eventual in plina vara.
Asa vor fenta legea antiburka.

#44
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostSorinGT, on 13 decembrie 2017 - 11:13, said:

@vio, pai de ce nu ar inchide mai curand complet ruta pe mare? Adica de ce i-ar face galagie lui Kurz, care a venit cu propunerea asta, doar ca sa aiba ce scufunda?


Nu exista fermoar care sa inchida accesul pe mare.
Nu exista forta europeana care a ase alature Italiei Frontex este un organism birocratic mmai mult functionaresc.
Ideea aunei armate pentru granitele europei se taraganeaza.

Italienii la randul lor sunt vulnerabili la "atentii" si sa nu crezi ca sudul Italiei este strain de valul mare care a fost.
Si nu a facut si el miliarde pe spinarea migrantilor

Traficantului, dupa ce a luat banii nu-i pasa daca familia respectiva ajunge sau se ineaca pe drum
Dar pentru un  supliment poate gasi o ambarcatiune care sigur se scufunda pe drum

#45
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

View Postvio69a, on 13 decembrie 2017 - 11:01, said:

Sute de mii de refugiati asteapta in Libia sa puna piciorul pe pamantul european.
Europenii ca tot timpul in istorie sunt parsivi.
Platesc retelelor de traficanti sa ii inece si scufunde.
Daca eu stiu, familiile lor credeti ca nu stiu?
Si nu vor cere nota de plata ?

Situatia nu trebuie privita din punct de vedere emotional. Agitatorii cu fake news pe asta se bazeaza.
Tu ai auzit ca ii scufunda, eu de ONG-uri care se imbogatesc aducand refugiati in mod ilegal.
Sa nu mai zic ca "amaratii" sunt in mare parte barbati tineri si in putere. Numarul de copilasi inlacrimati si femei in doliu e neglijabil.
Unu' fuge de razboi si teroare, dar 2 fac hop peste granita ca au auzit ca e mai bine dincolo. Sunt amandoi refugiati ?

#46
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
"Pe pamant avem de toate"....
si ce spui tu si ce spun eu....

eu nu privesc emotional deloc
Doar adun date din cat mai multe surse

Edited by vio69a, 13 December 2017 - 12:59.


#47
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

View PostBursul, on 13 decembrie 2017 - 11:11, said:

Pe strada se poate vedea cine poarta burka si mai bine le-ar purta in continuare. Nu stiu de ce le poarta, cica sa nu se uite barbatii la ele, dar nu se uita nici dracu la ele.
Lasa infantilismele. Nu conteaza motivul din spatele deciziei de a purta burqa, oricum nu exista justificare rationala pt. asa ceva, iar acum e ILEGAL.
Punkt.

#48
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Se poarta multe care nu au o justificare rationala.

Mai importanta e legea pe care-i obliga pe toti sa invete germana:

Under the new law, devout Muslim women wearing the full-face and body veil in public will be fined €150 ($177) on the spot. The ban was part of a larger package of measures defended as a way to integrate migrants. The requirements include making all recent migrants participate in classes to learn the German language, as well as Austrian norms and values.

Noi discutam exact de legea care are cel mai mic efect printre musulmani, insa noi suntem multumiti ca nu mai vedem pe strazi ninja.

#49
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Nici in Austria si nici pe forum hotararea guvenului nu a dus la lesinuri si ochi holbati....
O masura normala, primita normal si care nu are nicidecum consecinta ce o scontau islamofobii

Edited by vio69a, 13 December 2017 - 14:14.


#50
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

View PostSkyspy, on 12 decembrie 2017 - 22:17, said:

Asta e o masca de aparare contra vantului iarna la schi sau pe bicicleta.Daca prea auritul daniel ti-ar cere sa umblii pentru ortodoxie cu asa ceva in cap ce-ai face?Patronii de magazine ar sta tot timpul cu o mana pe bata de baseball ca nu ar stii daca barbatii care intra vin sa cumpere ceva sau sa jefuiasca.Bai nene,ai venit in Europa te conformezi la cultura,daca nu Africa si Sahara e mare.
Nu se mai poarta asa acuma. In plus restrictia viseaza exclusiv cele 2 porturi niqab si burka nu mastile de sudura sau altele...

Edited by andreic, 13 December 2017 - 14:18.


#51
SorinGT

SorinGT

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,297
  • Înscris: 23.07.2014

View PostBursul, on 13 decembrie 2017 - 14:05, said:

The requirements include making all recent migrants participate in classes to learn the German language, as well as Austrian norms and values.

despre asta s-a discutat pe un alt topic, sunt ceva lunisoare de atunci, nu mai stiu care e topicul, cat s-o fi invechit, pe a cata pagina a forumului o fi acuma, dar tin minte ca s-a postat si proiectul de lege in format pdf. Printre altele prevedea ca neparticiparea la acele cursuri in vederea insusirii limbii (acum banui ca e vorba de un minim decent, ceva mai mult decat basic, nu le-o cere nimeni sa faca comentarii din denker-ii germani...cu B1 deja poti baga pentru cetatenie), pierde dreptul la social.

Edited by SorinGT, 13 December 2017 - 14:26.


#52
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Mi se pare normal.

#53
skandal

skandal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,241
  • Înscris: 09.11.2003

View Postshefu_de_combinat, on 12 decembrie 2017 - 20:16, said:

Mi se pare mie sau austriecii sunt nitel mai redpilled decat vecinii lor de la nord?

Depinde de unde esti. Overall, au probleme mari la dimensiunea penisului pe motiv de mostenire imperiala versus prezent prozaic. Ei si cu danezii.

on topic, eu is pentru interzicerea celor ce acopera figura. Daca se extinde si la restul formelor de costumatie ninja, mi se pare o prostie.

Edited by skandal, 13 December 2017 - 14:28.


#54
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postskandal, on 13 decembrie 2017 - 14:27, said:


on topic, eu is pentru interzicerea celor ce acopera figura. Daca se extinde si la restul formelor de costumatie ninja, mi se pare o prostie.

Marea majpritate gandesc asa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate