Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

PMA 425r vs PMA 525r

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
traiandiseana

traiandiseana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 14.01.2008
Buna seara tuturor,

E prima postare pe aceasta sectiune,va salut pe toti si va cer doua lamuriri pentru ca domeniul este nou pentru mine.

Vreau sa fac un sistem pentru  dormitor ,patrat cu latura de 4m si ma gandesc la un amplificator Denon.Ofertele de pe piata sh care mi au atras atentia sunt un PMA 425r la 300 lei si un PMA 525r versiunea cromata, la 350 lei.In cazul amandurora am primit asigurari ca starea tehnica este ireprosabila,ma rog.Dpdv vizual la fel,amandoua stau foarte bine cu un plus pentru cel cromat,se vad mai putine semne de trecere a timpului.Intrebarea mea este urmatoarea:in cazul in care la proba nu detectez nimic deranjant,care model e mai reusit si pe care e preferabil sa il iau?

A doua intrebare.In ce priveste incintele, intentionam sa iau Magnat Monitor Supreme 202,chiar le am gasit la cineva sigilate ,un pic sub 400 lei,sub pretul de 500 de la magazin.Teoretic un mic chilipir insa o cunostinta mi a spus sa nu iau "chinezaria Magnat pe doua cai",mai bine imi da el niste boxe Philips care se aud mult mai bine.La specificatii mi a spus asa,il citez :
"trei cai bas reflex wide angle horn cu bas reflex ,frumoase (au bas de 20 cm)in carcasa lemn maron inchis cu dim.520x310x190mm"

Modelul este f9248,sunt fabricate in Belgia.Le am cautat pe net,chiar imi place cum arata cu aspectul ala vintage,problema e ca sunt de prin 1983.Un prieten care le a ascultat zice ca intr adevar s ar auzi bine dar nu are urechea formata cum nu o am nici eu.Oricum voi merge sa le ascult dar va intreb  daca niste boxe din 1983 merita cumparate chiar si pentru o suma mai mica,oricum ,inteleg ca vreo 200 lei tot o sa mi ceara.

Astept cu interes raspunsurile, cu multumiri anticipate .Toate cele bune!

#2
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Daca defuncta firma Philips a construit vreodata un monument de boxe, acum acele legende ar fi mult sub MMS202 fie si doar prin trecerea timpului.Mai rau, "chineazariile" sunt tunate sa placa la ureche si pot pacali chiar in o comparatie directa cu chestii competente, nu doar cu relicve.

#3
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Ba chiar si peste majoritatea boxelor Technics ,alea ce aratau asa de bine ,de pe la reperezentantele de la noi in anii '90-2000. Ma refer la "chinezariile" de magnat seria NNS.
BTW ,spune-i amicului tau ca si britanicii de la B&W fac seria 6(aproape cele mai bune boxe de pe planeta in clasa aia de pret) tot in China.

#4
traiandiseana

traiandiseana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 14.01.2008
Multumesc pentru raspunsuri,m am lamurit in privinta boxelor,mai era o intrebare legata de amplificator,de fapt intrebarea principala care da si titlul topicului.

O sa transmit amicului punctul tau de vedere,edigee.

Edited by traiandiseana, 12 December 2017 - 20:54.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate