Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Boxe 2.0/2.1 cu Bluetooth buget 130 EUR

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Maryus0234

Maryus0234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 13.05.2009
Salut,
Am nevoie de o pereche de boxe pentru sufragerie. Din pacate bugetul este foarte mic acum. Camera are 20 m2. Distanta fata de boxe va fi de 3.5 metri. Ma intereseaza calitatea audio si conectivitatea bluetooth(as putea renunta pentru o calitate sonora mai buna). Nu ma intereseaza volumul.
Am vazut ca s-au recomandat boxele edifier r1280db. Gasesc ceva mai bun in bugetul meu?

Multumesc anticipat.

#2
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Recomand Logitech Z533/Z537.
Am ramas surprins impresionat de calitatea si puterea boxelor Z533 in conditiile in care eu am Z906.
Celalalt copil mai mare a dat o mica petrecere si boxele au facut fata fara nici o problema la o sufragerie mare si peste 10 copii care vorbeau fiecare altceva.
Calitatea este de nota 10 iar puterea este peste asteptari.
Varianta cu bluetooth este denumita Z537

Edited by Kroghy, 10 December 2017 - 21:18.


#3
Maryus0234

Maryus0234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 13.05.2009
Multumesc pentru recomandare. Sincer nu ma intereseaza sa fie puternice. Oricum voi fi nevoit sa ascult la un volum mic din cauza peretilor subtiri.

#4
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Eu eram interesat si de putere pentru ca aveam de ales daca sa mut boxele mele Z906 la petrecere sau sa cumpar ceva care sa faca fata.
La puterea asta am mai gasit cateva alternative insa la calitate Logitech Z533 mi s-au parut cele mai bune in gama lor de pret.
Mergi sa testezi pe viu, eu am mai avut si alte boxe de la logitech, unele mai bune, altele mai slabe. Nu aveam prea multe sperante in Z533, ba chiar plecasem de la ideea ca sigur sunt slabe si incercam sa le gasesc defecte. Voiam sa cumpar Trust sau Edifier dar In final am ramas impresionat de Z533, le-am cumparat si ma declar foarte multumit.

Edited by Kroghy, 10 December 2017 - 22:07.


#5
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
un soundbar+subwoofer nu te intereseaza?
eu folosesc combinatia asta la tv si sunt multumit. Cand vreau muzica le conectez prin bluetooth la telefon si aia e.

#6
Maryus0234

Maryus0234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 13.05.2009
@jerico: sincer nu m-am gandit la varianta asta. Eu le voi folosi strict pentru muzica. De asta as vrea sa scot cat mai multa calitate sonora din banii astia prea putini :/

#7
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
https://www.cumperi-...source=price-ro
Am, suna acceptabil pentru o camera de bloc. Are in plus fata de ce vrei tu telecomanda, radio fm, player mp3 de usb si card SD si (cireasa de pe tort) difuzor de bass iluminat.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2bMlcTykZ1w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by danyel61, 11 December 2017 - 14:42.


#8
Maryus0234

Maryus0234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 13.05.2009
Salut,

Revin cu un review. Am mers pe edifier r1280db. Sunt primele boxe cu bluetooth pe care le am. Calitatea sunetului este grav afectata de bluetooth, deci nu il voi folosi aproape de loc. O sa folosesc un cablu rca-jack de 5m ca sa rezolv problema. O distanta optima de ascultare cred ca este de maximum 2.5m(sau e o problema la mine in living pentru ca am extrem de mult ecou din lipsa de mobilier)

Bassul predomina mediile. Chiar si cu el dat la maximum jos boxele nu prea au medii. Am rezolvat cu un equlizer din PC(desi parca se aude usor artificial).
Ca volum stau bine, nu distorsioneaza si sunt bune chiar si pentru mai mult de 25 m2
Am o luna la dispozitie sa ma decid daca le pastrez sau nu. Nu sunt nemultumit de achizitie. Oricum e un upgrade de la difuzorul telefonului/ laptopului.

#9
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Fa retur si ia z533 sau z537 cu bt.

Edited by Kroghy, 14 December 2017 - 17:26.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate