Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Program aplicatii ios si Android pentru Windows

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Daniela8813

Daniela8813

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.03.2017
Buna seara, asa, adori sa stiu daca exista vre-un program pentru windows, in care sa rulez aplicatii si programe ce se gasesc pe ios sau Android, de exemplu doresc sa folosesc un dictionar care se gaseste doar pe ios si vreau sa il folosesc de pe calculator sa nu tot stau sa butonez pe telefon, multumesc mult :)

#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Se numeste emulator.
Cel mai bun emulator pentru Android se spune ca este BlueStacks, dar exista mai multe: https://www.androida...-for-pc-655308/
Poti instala Android (x86) si pe PC, daca vrei sa rulezi aplicatiile in mod nativ. Mai poti folosi si o masina virtuala.

Pentru iOS nu stiu. Vezi, eventual, lista de aici: https://drfone.wonde...e-emulator.html

Cel mai bine este sa rulezi aplicatiile respective pe tableta/ smartphone Android, respectiv pe iPad/ iPhone.

Pentru orice versiune actuala de Windows (Windows 8.1 sau Windows 10) foarte multe aplicatii care existau inainte pentru iOS sau Android se gasesc acum si in Microsoft Store (magazinul de aplicatii Windows) si ruleaza bine (nu se compara cu emularea sau virtualizarea).

Mesaj moderator:
Am mutat topicul de pe aria "Windows 7" la Software.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da. Este vorba de emulatoare. Unul bun este BlueStacks.  https://www.bluestacks.com/#gref
Pentru o experiență bună ai nevoie de o memorie Ram cât mai mare și un SSD. Se mișcă satisfăcător și pe ceva mediocruu.


#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View PostDaniela8813, on 27 noiembrie 2017 - 22:50, said:

Buna seara, asa, adori sa stiu daca exista vre-un program pentru windows, in care sa rulez aplicatii si programe ce se gasesc pe ios sau Android, de exemplu doresc sa folosesc un dictionar care se gaseste doar pe ios si vreau sa il folosesc de pe calculator sa nu tot stau sa butonez pe telefon, multumesc mult Posted Image
Koplayer este beton, emulare completa telefon cu android. Il gasesti pe file hippo (intr-un cuvant .com), merge de rupe., nu are nevoie de ssd-uri si alte avioane. Se poate seta multicore.

Edited by andreic, 28 November 2017 - 00:08.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate