Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Problema încărcarea S6

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Floryn_c90

Floryn_c90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.06.2009
Salut tuturor. Detin un samsung galaxy s6 de care in general sunt destul de multumit. In urma cu doua zile am intampinat următoarea problema: dupa ce am conectat încărcătorul la telefon mi s-a deschis fereastra aplicatiei samsung gear vr si s-a inchis imediat. Urmarea acestui fapt a fost ca telefonul nu mai recunoaste încărcătorul. Am restartat telefonul, am revenit la setarile din fabrica insa nimic... daca incerc sa il încarc in timp ce este inchis mi se aprinde pentru scurt timp pe ecran pictograma bateriei dupa care dispare. Am incercat sa il conectez la laptop insa windows-ul, deși "il vede" ca este conectat nu il recunoaste. Mentionez ca încărcare a wireless functioneaza si bănuiesc că ar putea fi o problema de soft din moment ce laptopul il vede iar încărcătorul este recunoscut de telefon (timp de o secunda).

#2
asdf123469

asdf123469

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 09.06.2017
ce incarcator e?

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Cel mai probabil portul de incarcare s-a ars si nu poate fi remediat decat in service specializat

#4
Floryn_c90

Floryn_c90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.06.2009
Am incercat cu incarcatorul original samsung adaptive fast charging și cu un alt incarcator original pentru huawei.

mentionez ca am mai avut in vara acestui an o problema asemanatoare si s-a rezolvat de la sine. adica l-am lasat la incarcat si dupa vreo cateva ore si-a revenit. De data asta insa nu mai vrea. Ma gandeam ca e oproblema de soft din moment ce telefonul recunoaste incarcaorul pt. o secunda iar cand il conectez la laptop are reprize succesive de conectare/deconectare.

#5
asdf123469

asdf123469

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 09.06.2017
cum sa fie de soft? nici macar apple nu a facut un soft cu probleme de incarcare. telefonul tau e defect, schimba-l la garantie daca mai are. daca nu are ai grija cat platesti in plus pt ca un S6 sh e ~800lei.

#6
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Dap
Portul de incarcare este problema. Daca ai noroc se schimba doar conectorul daca nu se schimba portul cu totul.
Asa arata un conector si un port

Attached Files



#7
Floryn_c90

Floryn_c90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.06.2009
are cineva idee cat ar costa operatiunea asta? :D

#8
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Un port nou costa max. 20$ la care se adauga manopera
In functie de service ar putea costa intre 100~150 lei poate chiar 200
De notat ca ar putea dura vreo 2 saptamani din cauza lipsei piesei respective din stoc

#9
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
200 de lei:
https://www.glassgsm...usb-samsung-s6/

Sau 20 de lei, sau 800 de lei.
Adica depinde de atitia factoru, pe care nu-i stim, incit intrebarea e inutila, la fel si raspunsul.

#10
Floryn_c90

Floryn_c90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.06.2009
In regula. Multumesc pentru raspunsuri. Este clar ca trebuie de mers la service si facuta o evaluare. Avand in vedere vechimea telefonlui si pretul de reparatie probabil voi lua o decizie daca merita sau nu reparat. O zi frumoasa tuturor!

#11
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
viitorul telefon il vei lua cu wireless charging...
pentru mine asta este un "must" la data asta
deasemenea, fara butoane fizice de vreun fel.

cu IP67 este deamenea o buna facilitate.

#12
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Păi si S6 se încarcă wireless.
Pt inițiator.... mai bine cumpara încărcător wireless si ai rezolvat problema.

#13
Floryn_c90

Floryn_c90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.06.2009
Am incarcator wireless si il folosesc momentan pentru incarcare pana la remedierea problemei. Am intrebat la un service despre costul reparatiei acesta fiind in jur de 250 lei (pentru cei interesati).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate