Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Samsung Galaxy J3 2016 vs. Nokia 3

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
cristiantel

cristiantel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 22.07.2005
Am posibilitatea să iau unul dintre cele două telefoane pentru soție, la un anume abonament.
Personal am un J5 2015 de care sunt mulțumit, chiar dacă cei 8 GB stocare se dovedesc insuficienți, iar acel J3 nu e prea departe de al meu. Nu știu nimic de Nokia 3, decât că are specificații superioare.
Mi-ar fi de ajutor niște opinii pertinente în favoarea unuia sau altuia dintre ele, ca să mă hotărăsc. Telefonul nu va fi folosit pentru jocuri. Ceva aplicații specializate, social media, navigare moderată, chestii de-astea...

Deci... ce-mi recomandați?

Mulțumesc anticipat!

#2
DANPOP

DANPOP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 10.04.2007
eu am J5, sotia are J3. Telefoanele sunt ok. Despre Nokia nu stiu nimic deci nu pot recomanda.

#3
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Spui ca ai J5 2015. Em am avut si J5 2016 si J3 2016.
J3 2016 este reincarnarea lui J5 2015. Acelasi ecran, procesor, memorie. Au redus putin la camera foto.
J5 2015 are upgrade la android 6 iar J3 2016 inca e pe android 5 si probabil ca asa vor ramane ambele.
Concluzia e J3 2016 este aproape la fel de bun ca J5 2015 dar tot J5 2015 e putin mai bun.

Edited by Kroghy, 24 November 2017 - 10:19.


#4
cristiantel

cristiantel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 22.07.2005
Asta e şi problema mea! Eu am J5, la J3 ştiu cam la ce să mă aştept, dar Nokia 3...

#5
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Aceeasi dilema am avut-o si eu,specificatiile sunt aproape la fel(J3 2017 nu J3 2016),dar am luat Nokia 3 pentru un android curat si planificat pentru upgrade la Oreo

Edited by daniMMM, 24 November 2017 - 10:29.


#6
cristiantel

cristiantel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 22.07.2005
Şi cum se prezintă la utilizarea zilnică şi la autonomie?

#7
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Sora-mea a avut Nokia 3 si se plangea ca merge cam greu (in sensul ca parca avea lag). Nu stiu ce aplicatii folosea, dar nu incarca mai mult de jumate din memoria ramasa.

#8
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postcristiantel, on 24 noiembrie 2017 - 10:38, said:

Şi cum se prezintă la utilizarea zilnică şi la autonomie?
I l-am luat nevesti-mii,ea e multumita avand in vedere ca a trecut de la J1,l-am butonat si eu putin,si e ok la pretul ala,nu am vazut sa aiba lag,eu am un Lenovo K6.

#9
cristiantel

cristiantel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 22.07.2005
Şi a mea nevastă face trecerea de la Lenovo A2010, care e cel mai dezastruos telefon ce ne-a trecut prin mâini! În privinţa asta, Nokia 3 ar trebui să fie parfum!

#10
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Dintre ele 2 eu zic Nokia 3 daca vrei suport + camere mai bune. Si performanta e usor mai buna desi nu cu mult.

Moto G4 si P9 lite 2017 nu au la abonament?

Edited by TrafalgarLaw, 24 November 2017 - 17:15.


#11
cristiantel

cristiantel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 22.07.2005
La abonamentul ăla nu!
Am optat pentru Nokia 3. Se mișcă bine, Android curat, finisaje de calitate, elegant (alb cu arămiu!), numai bun pentru o femeie!

#12
danbooks23

danbooks23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 07.06.2012
Buna, nu am gasit un topic relevant, asa ca scriu aici. Ce parere aveti despe OnePlus 5t si Huawei Mate 10 Pro? Stiu ca inca nu s-au lansat, dar le-ati cumpara? Sunt in mari dubii... de un Iphone prea nou nu am bani, iar Iphone 7 Plus mi se pare deja depasit. Ce credeti?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate