Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Huawei p9 plus probleme sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
sandu22

sandu22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.09.2010
Am cumparat de curand un huawei p9 plus si am observat ca din cele doua leduri de pe spate nu se aprinde decat unul, iar unul clipeste un rosu slab cand fac poze cu blit. Acum va intreb daca stiti daca ar trebui sa se aprinda ambele sau doar unul. Mentionez ca si cand activez lanterna tot unul singur se aprinde.

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Asta pentru ca e 'dual-tone' flash. Un led are lumina rece (cred ca e cel care functioneaza si pe post de lanterna), si celalalt are lumina calda pentru ca pozele facute cu flash-ul sa aiba o culoare cat mai calda, mai apropiata de real.

#3
sandu22

sandu22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.09.2010
Asa m-am gandit si eu dar al doilea nu se aprinde nuci la poze, m-am uitat la blitz printr-o sticla neagra si se vede doar un pic rosu cand face poza, nici vorba de lumina calda si lumina rece

#4
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Al doilea este cumva telemetru laser? Laser autofocus Attached File  Screenshot_20171123-081434.jpg   68.69K   25 downloads

#5
sandu22

sandu22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.09.2010
Daca ar fi laser autofocus nu ar tebui sa se vada? Singura modalitate dea vedea ledul aprins rosu este printr-o sticla incisa la culoare si doar in modul "pro" aprizandu-se odata cu celalalt doar in momentul efectuarii pozei. Am verificat la un Ifhone (singurul telefon la care am avut acces cu dual led) si se aprind ambele. Intreb ca sa nu il trimit degeaba la reparat.

#6
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Ai încercat pe beznă totală? Poate intră în funcțiune atunci.

#7
sandu22

sandu22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.09.2010
Am incercat, tot nu merge. Singura lumina care o face e in modul pro si aia ca o clipire cand face poza. O lumina care am reusit sa o vad printr-o sticla inchisa la culoare.

Edited by sandu22, 23 November 2017 - 12:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate