Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 

Noul Hyundai Accent

- - - - -
  • Please log in to reply
1400 replies to this topic

#73
Micutz

Micutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.03.2006
Salut,

am trecut luni pe la dealeru' din Militari si mi-a dat o foaie cu costurile reviziilor pt accent

7.500 km..... .15.000 km........30.000 km.........45.000 km.........60.000 km
D.........B........D...........B.........D..........B..........D.........B......
..D.........B
77 €...67 €......122 €...112 €....169 €...127 €.....136 €...114 €......169 €...141 €
.

D-diesel
B-benzina
preturi fara TVA

asa ca si Buc si-a schimbat pretul la revizii

#74
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Auziti ceva fratilor hai sa nu ne mai bagam in preturi ca ne zapacim de tot.

Lumea aici vrea sa stie daca exista o masina cu raport PRET/CALITATE!!!!! mai bun decat Accentul si nu daca dai 5000 pe nus ce masina ai dotarile pacii :angry:

Daca voiam maximus puteam sa imi iau Aveo si aveam dotari mai bune probabil la bani mai putin... da crek se duce draq de tot raportul ala!!!!!

Asa ca hai sa vedem ce putem spune despre noul Accent acum ca deja au inceput sa fie aduse la clienti prin multe parti si sa uitam X vs Y ok?

Avand in vedere ca unii au luat deja masina i-as ruga sa vina macar cu o prima impresie care oricum face ceva mai mult decat cea de la drive test.

:peacefingers:

Crek am postat in acelasi timp cu Micutz.

Am vazut ca si in alta parte s-a discutat acest aspect si vreau sa zic si eu ceva. Dealerul a zis ca nu vor urca preturile pentru ca nu VOR si ca nu ii intereseaza ce vor aia de la Bucuresti pentru ca ei sunt dealeri de la Iasi si sanatate la bucuresteni.

Cei de la Bucale au venit cu propunerea da cik a fost respinsa in mai toata tara asa ca.. probabil are f mare dreptate ce zzice Micutz si intradevar au schimbat ei preturile  :coolspeak:

#75
xrogo

xrogo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.12.2005
[quote name='Zetics' date='Mar 23 2006, 18:58' post='1360451']
Banuiesc ca ai cazi pe spate daca iti spun ca are si ESP. Am vazut azi la tatal coleguli, cand pui contact si face check-ul, se aprinde putin timp ESP-ul. Si nici asta nu trecut in lista.

Asta este premiera, te referi la noul Accent?
Eu credeam ca are ABS+EBD, este treaba sigura, ca daca-i asa fug si-l cumpar.

#76
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,525
  • Înscris: 28.08.2003
Maximuse, Hyundaiurile au vopsea metalizata standard, oricat te dai tu de ceasul mortii.
Eu nu am cerut nici la Elantra si nici la Sonata metalizata si uite ca este ... standard.

Masina a fost testata la americani. Iarasi oricat te-ai da peste cap, reclama nu minte. A luat 4 si 5 stele la un crash-test. Nu cred ca scrie nicaieri in reclama de la Accent, NCAP.
Tu cam exagerezi cu unele lucruri. Stii reclama de la iaurtul ala in care cad jumatati de capsuna cu frunze cu tot? Aia e reclama mincinoasa pentru ca oricat am cautat, n-am gasit frunze in iaurt :D

Nevasta-mea vrea acum o masinutza mica (eu inclin catre Getz). Sa insemne asta ca face o afacere proasta? Getz-ul nu are portbagajul si dimensiunea Loganului. Si ce daca? Dar Loganul e mai ieftin. Dupa cum gandesti tu nevasta-mea e o fraiera ca nu vrea Logan. Sau macar sa gaseasca o masina la 2000 de euro care se renteaza, nu?

Revenind la Accent, m-am urcat intr-unul la Pitesti, varianta ieftina, are avea standard A/C si airbag sofer. Ceea ce nu o sa vad la varianta ieftina a Loganului. Ma rog discutii sunt multe insa eu cred ca nu isi iau rostul.
Daca mie imi place BMW imi iau BMW si nu Mercedes ca are trei oua in plus la acelasi pret.

#77
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
Azi avand drum prin Bucuresti , am testat pe Titulescu noul  Accent , varianta diesel, echipare medie si m-am lamurit.

#78
Floricelu71

Floricelu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 07.01.2004

View Postcutler, on Mar 24 2006, 14:42, said:

Azi avand drum prin Bucuresti , am testat pe Titulescu noul  Accent , varianta diesel, echipare medie si m-am lamurit.


Si care este concluzia ?????

#79
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003

View PostFloricelu71, on Mar 24 2006, 14:57, said:

Si care este concluzia ?????
tu vrei sa fiu terfelit pe aici ?  :w00t:
P.S. Nu reuseam sa mai inteleg nimic din ceea ce se discuta aici , certuri si lupte ...

#80
Athos`

Athos`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 20.03.2006

View Postcutler, on Mar 24 2006, 17:50, said:

tu vrei sa fiu terfelit pe aici ?  :w00t:
P.S. Nu reuseam sa mai inteleg nimic din ceea ce se discuta aici , certuri si lupte ...

Daca nu vrei sa ne spui, da-mi te rog un mesaj pe private cu concluzia. Eu nu am facut test decat cu varianta pe benzina.
Multumesc.

#81
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Haideti sa revenimi totusi on-topic. Atasez niste pliante pe care tocmai le-am primit, sint sigur ca vor genera noi discutii :naughty: :

Attached Files



#82
Athos`

Athos`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 20.03.2006

View PostZetics, on Mar 24 2006, 18:24, said:

Haideti sa revenimi totusi on-topic. Atasez niste pliante pe care tocmai le-am primit, sint sigur ca vor genera noi discutii :naughty: :

Este si pe site-ul oficial.

www.noulaccent.ro

#83
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

View Postromaximusro, on Mar 24 2006, 20:48, said:

olteanule nu e vorba ca se vand asa de bine.. pur si simplu e nesimtire. Pentru ca orice firma care se respecta are macar o motorizare al unui model disponibila pt drive-test.. mai ales la un model de volum ca si accentu..

Să-ți spun drept nu am luat niciodată o mașină în drive test - asta nu înseamnă că nu aș fi putut - pentru că nu am fost pregătit să cumpăr una nouă!
Dar mi se pare foarte fair să poți încerca mai multe mașini iar atunci când ești hotărât să faci contractul cu firma care te avantajează cel mai mult.

DAr am văzut pozele de la interiorul Noului Accent și imi plac așa de mult!!! :inlove:

#84
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

View Postromaximusro, on Mar 24 2006, 21:19, said:

da, dar in iasi nu ai parte de asa ceva.. masina de drive test.. cand pana si Mercedes are din cate stiu eu un clasa e si un clasa c la drive-test.. si gandeste-te cate masini vinde mercedes si cate vinde Hyundai..

That"s the point!
Pentru că nu vinde multe, are mașină pentru drive test, dar cum Accentul se caută ca pâinea caldă...
De asta nu au mașini la drive test - pentru că nu apucă să stea în show room.
off topic - acum câțiva ani cei de la Ford Craiova făcuseră o reducere la Mondeo-ul din showroom cu peste 2000 de euro (parcă) pentru că stătea de prea mult timp acolo și nu se mai vindea.

#85
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Hmm a luat cineva pliante cu modele si preturi DDP pt fiecare model?
Nu stiu de ce se tot vb pe aici de preturi CIP cand tu cand iei masina platesti DDP, cu ce ne ajuta sa stim cat e CIP-ul???
In plus, nu prea cred ca CIP *1,19 =DDP, gresesc?

#86
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Pretul CIP e bun pentru cei care pot sa ia masina pe o firma care isi poate recupera TVA-ul.

Pentru persoane fizice, DDP=CIP*(1.19+0.01)=CIP*1.2

Acel 1% este acciza pentru orice masina noua. S-ar putea, nu sint sigur, ca acciza sa fie o idee mai mare pentru diesel (2.5%??)

#87
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
mda, my kind of luck, eu ma orientam catre un diesel si vad ca la ala acciza e mai mare.
Tot legat de preturi, cred ca eu sunt ori prost ori chior, dar eu nu gasesc link-ul de preturi pe site-ul oficial (www.noulaccent.ro) , daca poate cineva sa puna oferta aici as fi recunoscator.

#88
Athos`

Athos`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 20.03.2006

View Postwoulfy, on Mar 24 2006, 23:37, said:

mda, my kind of luck, eu ma orientam catre un diesel si vad ca la ala acciza e mai mare.
Tot legat de preturi, cred ca eu sunt ori prost ori chior, dar eu nu gasesc link-ul de preturi pe site-ul oficial (www.noulaccent.ro) , daca poate cineva sa puna oferta aici as fi recunoscator.


Scrie pe bara gri de jos OFERTA Testeaza Retea Distributie Galerie Newsletter. :P

#89
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

View Postwoulfy, on Mar 24 2006, 23:37, said:

Tot legat de preturi, cred ca eu sunt ori prost ori chior, dar eu nu gasesc link-ul de preturi pe site-ul oficial (www.noulaccent.ro) , daca poate cineva sa puna oferta aici as fi recunoscator.

Ia de aici
http://hyundai.masin...ccent-Sedan.htm

#90
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
@Athos` & @olteanul -multumesc mult pt ajutor !
Hmm e  greu de ales, aplicand CIP *(1,19 +0,03) pt diesel-ul full mi-a dat 13.200 EUR, pret cam maricel zic eu comparand cu Opel astra clasic 2 - 1,7CTDi standard (12.630)
E adevarat ca poate sunt subiectiv pt ca prefer opelul ca design... greu de ales...

Edit: ok, am uitat sa precizez, opelul e hatchback 5 usi :D

Edited by woulfy, 25 March 2006 - 00:18.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate