Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Jungle(2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
http://www.imdb.com/title/tt3758172/
Film bazat pe un fapt real, nu e capodopera dar pe vremea asta merge de vazut....Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/81NaSDG9PQE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Eu nu pot sa ma uit din cauza actorului.
Il tin minte de cand era mic si`si punea ochelarii pe ochi in Harry Potter si apoi l`am vazut in reclame pt. chiloti.
Mi s`a luat :))

#3
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008
Slab...I'm giving up on Daniel Radcliffe. E clar sortit sa joace doar in dezastre de filme, precum multi alti child-actors inaintea lui care se pare ca nu pot face tranzitia la roluri de adult. Faptul ca "masoara" 1.65m nu-l ajuta deloc. Mai bine ar cauta un rol in Game of Thrones :D :D :D

#4
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
E ok filmul. Mie mi-a placut.

#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Important este ca toti au barba . Fara asta , filmul era un dezastru .

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daniel Radcliffe e un actor ok. Un film bun cu el este si Kill Your Darlings.

#7
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

View Post[mc]xtrem, on 15 noiembrie 2017 - 11:50, said:

E ok filmul. Mie mi-a placut.
E cu happy end?

#8
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,436
  • Înscris: 29.04.2008
Culmea este ca filmul a fost deja difuzat la TV pe National TV, acu' cateva saptamani. :D

Da, da, stiu.... ma mai uit la National pentru ca din cand in cand mai dau Winnetou si sunt nostalgic.

#9
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
eu m-am uitat mai mult pentru Thomas Kretschmann...nici el nu este cu mult mai inalt decat actorul principal avand 1.76 dar asta mi se pare ciudat sa judec talentul dupa inaltime...Posted Image
si  Chaplin avea 1.65...

Edited by Valmont43, 15 November 2017 - 13:37.


#10
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View PostValmont43, on 15 noiembrie 2017 - 13:37, said:

eu m-am uitat mai mult pentru Thomas Kretschmann...nici el nu este cu mult mai inalt decat actorul principal avand 1.76 dar asta mi se pare ciudat sa judec talentul dupa inaltime...Posted Image
si  Chaplin avea 1.65...

Nu e vorba de talent, e vorba de limitarea de a fi distribuit in anumite filme unde e potrivit un tip mai ”macho”. Din acelasi motiv Tom Cruise a purtat si probabil poarta inca ”inălțătoare” în pantofi.

[ https://www.myliftkits.com/wp-content/uploads/2013/08/tom-cruise.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postcorina_geo, on 15 noiembrie 2017 - 13:57, said:


Nu e vorba de talent, e vorba de limitarea de a fi distribuit in anumite filme unde e potrivit un tip mai ”macho”.

pai in filmul asta cu jungla nu aveau de ce sa puna un tip "macho" fiindca filmul relateaza o intamplare bazata pe un fapt real in care personajul in cauza arata cam ca actorul(il arata la final)
iti dai seama ca daca l-ar fi pus pe Arnold S. in film era bizar....
si nu trebuie sa fii foarte inalt ca sa pari dur sau "macho"cum spui tu...de pilda regretatul Gheorghe Dinica(1.72) in rolul de capetenie legionara....

#12
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004

View Postd-ardeleanu, on 15 noiembrie 2017 - 13:05, said:

E cu happy end?

in mare parte

#13
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Dupa vreo 30 de minute am inceput sa derulam, l-am vazut pina la final pe rapid, e cu happy end pentru Harry Potter, mai putin pentru ceilalti 2 ;)
Descrierea imdb zicea ceva de Action, Adventure, ma gindeam mai degraba la ceva mai mult actiune.....

#14
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005
nici eu nu-l suport pe Radcliffe si nici pe Tobey Maguire si Owen Nilson. Mi se par atat de plati.

aici, avand barba, pare mai ok, insa aceeasi mimica imbecila.

cu alti actori, si fara momentele de ratacire in mintea personajului, cred ca putea fi un film mult mai bun.


cel mai bun film al lui Radcliff e ala din The Swiss Army Man. unde in pare parte scotea gaze, parca nu are vreo replica. a, si in ala joaca cu alt actor pe care nu-l inghit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate