Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Soferi

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Trap01

Trap01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 13.03.2014
Salutare,imi cer scuze daca am postat unde nu trebuia
Am un prieten care este de parere si spune tuturor persoanelor ca 'schumacher nu se poate numi sofer,ci ken block este cu adevarat sofer pentru ca face drifturi,nu doar conduce drept:))'
Vreau sa ma ajutati cu cateva argumente pentru a-i dovedi ca este prost si ca habar nu are ce vorbeste
v-am cerut ajutorul pentru  ca este tipul de persoana foarte plina de ea si nimeni altcineva nu are dreptate in fata lui:)

Edited by Trap01, 09 November 2017 - 01:33.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View PostTrap01, on 09 noiembrie 2017 - 01:29, said:

este tipul de persoana foarte plina de ea si nimeni altcineva nu are dreptate in fata lui:)

si doar vrei sa vezi daca izbandesti? pt asta iti recomand sa-i recomanzi aria de psihologie. chiar nu glumesc.

nenea sschumi este pilot pe circuit inchis de mare viteza, cei de la nascar la si mai mare viteza. nenea titi aur pe circuit deschis. toti conduc masini, toti sunt soferi, doar tipul de circuit, viteza si riscul in sine difera.

#3
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Schumacher conduce drept? Mai nou e pilot de drag racing si nu stiu eu? Aparent el nu stie cu ce viteza ia Schumacher curbele :lol:.

#4
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016

View PostTrap01, on 09 noiembrie 2017 - 01:29, said:

ken block este cu adevarat sofer pentru ca face drifturi,nu doar conduce drept :))'



Mersi! Acum o sa am o scuza pentru politie cand o sa fiu prins beat la volan. Posted Image

#5
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

View PostTrap01, on 09 noiembrie 2017 - 01:29, said:

Salutare,imi cer scuze daca am postat unde nu trebuia
Am un prieten care este de parere si spune tuturor persoanelor ca 'schumacher nu se poate numi sofer,ci ken block este cu adevarat sofer pentru ca face drifturi,nu doar conduce drept:))'
Vreau sa ma ajutati cu cateva argumente pentru a-i dovedi ca este prost si ca habar nu are ce vorbeste
v-am cerut ajutorul pentru  ca este tipul de persoana foarte plina de ea si nimeni altcineva nu are dreptate in fata lui:)

ii poti spune ca un pilot de formula 1 nu are luxul repetitiei pentru ca sa-i iasa bine filmarea sa puna un nou clip de iutub

penrtu ca un driftar sa ia bani de reclama de la BMW trebuie sa munceasca la un clip un an, Schumacher trebuie doar sa imbrace un tricou cu insemnele BMW si castiga mau mult din reclama decat driftarul

ii mai poti spune ca un pilot de formula 1 poate face oricand drifturi, invers insa nu e posibil, driftarii la viteza au calitatea de a rupe buretel de la scaun cu fundul, de frica.

Diferenta dintre un driftar si un pilot de formula 1 este ca diferenta dintre unu care se da pe-o roata cu toba scoasa in fata terasei de unde isi bea berea si uda pitzipoanka si un motociclist de raliu dakar

Pilotii nu au timp sa umezeasca fetele, ei fac sport si imping limitele competitiei si tehnologiei cat mai mult, risca pentru sport chiar si viata, un driftar se preface si el ca stie

Suficient?

#6
Ristian

Ristian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.11.2016
Depinde de unde tu ca șofer iti iei adrenalina. Eu mi-o iau din mersul cu viteză, deci Schumacher e preferatul meu. Mai ales de când l-am văzut câștigând cursele pe ploaie. În plus, nu am întâlnit femei cărora sa le placă viteza extremă astfel ca drifterul câștiga la acest capitol.

#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

View PostSerafim606, on 09 noiembrie 2017 - 01:43, said:

Schumacher conduce drept? Mai nou e pilot de drag racing si nu stiu eu? Aparent el nu stie cu ce viteza ia Schumacher curbele Posted Image.

Sau cel putin lua. Acum din nefericire e tintuit la pat.

Hamilton in schimb... are recorduri in vreo cateva viraje pe mai multe circuite.

View PostTsunnnami, on 09 noiembrie 2017 - 06:22, said:

ii mai poti spune ca un pilot de formula 1 poate face oricand drifturi, invers insa nu e posibil, driftarii la viteza au calitatea de a rupe buretel de la scaun cu fundul, de frica.

Hai sa nu-i denigram chiar asa de rau pe baietii care merg pe lateral. Nu vezi prea usor un pilot de F1 sa faca un reverse entry cum nu vezi un drifter sa nu-si verse intestinele cand franeaza cu 5.5G pana in viraj.

#8
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,271
  • Înscris: 06.07.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dP3ndLima5U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1PS35Tewolg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
johnsmith07

johnsmith07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 24.10.2014
zi-i sa arunce un ochi aici http://www.fiaworldr...er/37/ken-block unde are "palmaresul" de sofer de raliu al lui ken block.
o fi omul asta bun la drifturi intr-o fabrica dezafectata unde poate filma cate duble vrea, pana ii iese filmuletul la care saliveaza idiotii pe youtube, dar in viata reala, la raliu, omul nu a castigat nimic in 120 de curse... sofer bun, huh?

#10
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Dar de ce trebuie sa argumentezi? Lasa prostul in pace sa creada ce vrea el.

#11
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,161
  • Înscris: 15.05.2008
aceeasi parere,greu sa schimbi parerea cuiva daca e asa fixist
ceva de genu,un actor din filme ce bate tot vs un luptator real de ring,oare care bate

#12
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Prin popor circula o vorba: "nu-ti pune mintea cu un prost, fiindca te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta" (sau ceva de genul). Nu am altceva de zis.

Edited by Hider141, 09 November 2017 - 09:47.


#13
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012

View PostTrap01, on 09 noiembrie 2017 - 01:29, said:

Am un prieten ...... pentru a-i dovedi ca este prost si ca habar nu are ce vorbeste
v-am cerut ajutorul pentru  ca este tipul de persoana foarte plina de ea si nimeni altcineva nu are dreptate in fata lui:)
1 la mana: prietenul tau are dreptate. Ai sa intelegi candva ca e inutil (pentru tine) sa incerci sa convingi o astfel de persoana de altceva.
2 la mana: daca il consideri prost (banuiesc ca il raportezi la nivelul tau intelectual), de ce ii esti/iti este prieten?

#14
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006

View PostTrap01, on 09 noiembrie 2017 - 01:29, said:

nu doar conduce drept:))'

Are dreptate prietenul tau. Cand mergi cu 300 km/h la 3 cm de roata vecinului, fara sa faci accident, te numesti zugrav.

#15
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,161
  • Înscris: 15.05.2008
pana azi nici nu auzisem de acest nume
fecundat tare e prietenul tau la minte
cum sa compari un profesionist cu unu care face duble pana iasa(mai si inchide juma de oras)
sunt filmari de pe la rusi cu nebuni in trafic,nu ce face asta in parcari

#16
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
ce probleme existentiale au unii...
trap, ce varsta are individul despre care povestesti ? crezi ca merita sa pierzi timp si energie in incercarea de a-i demonstra ca nu are dreptate ? nu ai altceva mai interesant si mai placut de facut ?
sa fiu in locul tau, n-as mai sta in preajma unui astfel de individ, nu inteleg de ce-l numesti prieten...

#17
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Ken Block face bani. Sunt curios ce parere ar avea unii d-alde Colin McRae, Sebastien Loeb sau Walter Rohrl despre el :lol:

#18
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

View PostAnn0nyym0us, on 09 noiembrie 2017 - 06:57, said:

Hai sa nu-i denigram chiar asa de rau pe baietii care merg pe lateral. Nu vezi prea usor un pilot de F1 sa faca un reverse entry cum nu vezi un drifter sa nu-si verse intestinele cand franeaza cu 5.5G pana in viraj.

Pentru ca in formula 1 derapajul costa secunde, in schimb poti urmarii raliurile, unde se folosesc derapajele pentru a-ti aduce vehiculul in pozitia cat ma nimerita pentru tractiune maxima cat mai repede. Iar acolo nu se repeda decat in zilele de antrenament premergatoare cursei.
Driftingul e doar spectacol.

View PostAnn0nyym0us, on 09 noiembrie 2017 - 11:02, said:

Ken Block face bani. Sunt curios ce parere ar avea unii d-alde Colin McRae, Sebastien Loeb sau Walter Rohrl despre el Posted Image

Nici una. Ce parere are Kimi despre mine ca merg cu masina la servici?
Nici eu nu auzisem de asta pana acum. L-o fi platit pe trap01 sa-i faca reclama in lumea buna pe S/pedia

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate