Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

De unde va cumparati Bitcoin, ETH ori alte monezi de genul?

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
Hassann

Hassann

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 81
  • Înscris: 15.05.2017

View Postcristiandrei, on 02 noiembrie 2017 - 09:55, said:

dar daca vreti sa convingeti si pe altii trebuie argumente
cine vrea sa convinga pe cine aici?
eu unul te vreau acolo jos unde esti acum ca sa am fata de cine sa-mi valorific investitia
chiar daca ar trage mai multi bitcoin de la banca, bancile centrale ar mari inflatia, iar voi ati fi si mai saraci decat ati fost inainte
de asta va luptati pe aici degeaba, de frica

#38
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,144
  • Înscris: 19.05.2005
Acolo jos unde? la parter? ca stau la casa intradevar, sau mai bine spus vila in zona 1 a Iasului.
In continuare demonstrezi ca pentru tine e ca la pacanele, bagi bani si speri sa iasa.

Si eu am un cunoscut care a reusit sa castige cateva sute de euro in cateva luni din BItcoin dar de aici pana a prezenta asta ca o mare oportunitate de investitie e cale lunga.


Daca e o afacere asa sigura pune casa gaj si ia un credit, sau nu ai ce pune garantie?

#39
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Am înțeles, nu vă interesează.
De ce mai pierdeți vremea prin topicul ăsta?
Românul dacă nu e și fudul să se laude el ce deștept e...

#40
thunderc

thunderc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 21.10.2017

View Postcristiandrei, on 03 noiembrie 2017 - 08:10, said:

Si eu am un cunoscut care a reusit sa castige cateva sute de euro in cateva luni din BItcoin dar de aici pana a prezenta asta ca o mare oportunitate de investitie e cale lunga.
Tocmai de aici castiga baza piramidei. Din faptul a nu o tin pe termen lung, ca sunt si ei constienti ca pe termen lung devine o problema, ca la orice alt joc de genul asta.
Si daca toata lumea ar lua pe termen lung si nu ar rula teapa de la unul la altul, s-ar prabusi piata.

View Postcristiandrei, on 03 noiembrie 2017 - 08:10, said:

Daca e o afacere asa sigura pune casa gaj si ia un credit, sau nu ai ce pune garantie?
Vrei sa ajunga ca nebunii aia care s-au bagat la urma la FNI si au ramas fara case cand s-a prabusit piramida?
Acum s-a dus mult prea sus sa mai devina rentabil... perioada buna si plina de rentabiitate si lipsita de risc a fost acum ceva vreme... acum riscul e mare, rentabilitatea a scazut... nu e de bagat sume mari, doar cat iti poti permite sa pierzi, ca la pacanele.

#41
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005

View Postcristiandrei, on 03 noiembrie 2017 - 08:10, said:

Acolo jos unde? la parter? ca stau la casa intradevar, sau mai bine spus vila in zona 1 a Iasului.
In continuare demonstrezi ca pentru tine e ca la pacanele, bagi bani si speri sa iasa.

Si eu am un cunoscut care a reusit sa castige cateva sute de euro in cateva luni din BItcoin dar de aici pana a prezenta asta ca o mare oportunitate de investitie e cale lunga.


Daca e o afacere asa sigura pune casa gaj si ia un credit, sau nu ai ce pune garantie?

ne-ai spart cu casa ta. nu ne zici si de masina? pune niste poze ca nu te credem.

#42
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Noul FNI :)))) Aruncati cu bani, ca urmeaza sa se sparga "bula" de sapun, sa vezi atunci zidul plangerii :)))

#43
thunderc

thunderc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 21.10.2017
Perioada buna a trecut de mult, a fost perioada aia sub 1000.
Prima casa am construit-o cu 100$, primii bitcoini cumparati la misto cand erau cativa centi bucata. Apoi am acceptat tot la misto (de test) niste plati in Bitcoin, maimult de curiozitate sa vad cum functioneaza treaba.
Dupa ce a explodat mult peste 1000 nu am mai investit in treaba, ca m-am gandit ca returnul nu va mai fi asa mare ca inainte si riscul e mai mare, si de obicei cand se umfla prea tare explodeaza schema...

#44
xpabli

xpabli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 04.11.2010
Aveti idee de o casa de tranzactionare crypto serioasa in Romania?
Stie cineva ceva de coinflux?
Multumesc

#45
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Rectificare : market cap la bitcoin e de 120 miliarde dolari .  Unde e tipul de mai sus care spunea ca 4500 e scump pentru un btc?  Vezi ca e 7200 acum :))

By za way  market cap la gold e de 7. 7 trilioane ,  când bitcoinul va ajunge la 1 trilion, 7200 vor fi bani de semințe pentru investitori.

Edited by ct10dre, 07 November 2017 - 15:02.


#46
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Nu o să ajungă niciodată.
O să scoată Vântu sau Satoshi ăla banii și o să fugă în Caraibe cu ei.
Si toți rămân cu buza umflată.
Userii de pe aici v-au tot avertizat dar voi batman batman...

#47
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

View Postcristiandrei, on 02 noiembrie 2017 - 09:55, said:

Interesant ce limbaj agresiv au cei care sustin Bitcoin-ul Posted Image Pana la urma bagati banii vostrii dar daca vreti sa convingeti si pe altii trebuie argumente.
Cand va cumparati Ferrari cu banii din Bitcoin sa treceti si pe la Palas sa-l vad si eu.

Spor

Nu stiu de unde ai ajuns tu la concluzia ca noi astia care trade-uim bitcoin si altcoins vrem sa cumparam Ferari sau 10 vile cu banii castigati. Cine face trading e suficient de econom si inteligent ca sa nu dea banii castigati pe prostii, cum ar face majoritatea taranilor de doi bani care se trezesc bogati peste noapte. Eu m-as multumi cu 1500-2000$ pe luna, timpul liber castigat si oportunitatea de a lucra de oriunde atat timp cat am un laptop si internet.

Edited by rola_ocb, 10 November 2017 - 15:43.


#48
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,144
  • Înscris: 19.05.2005
Nu era vorba de cei care fac trade cu Bitcoin ci de cei care prezinta Bitcoin-ul ca o investitie sigura....

#49
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Pe termen lung, poate daca il cumperi dupa un crash urias, daca ar ajunge sub 2000$. Desi nu cred ca se va intampla anul asta un crash atat de mare, mai degraba va urca peste 10000$.

#50
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014

View PostYourFan, on 31 octombrie 2017 - 23:23, said:

Ce sa mai investesti in bitcoini? Sa dai $4500 pe unul singur? Nu mai bine erai baiat destept si cumparai in 2009 bitcoini in valoare de $450? Acum erai milionar!
Posted Image)))
ce ironic cand te gandesti ca de la acel post a crescut la 7000 Posted Image

ps. se poate cumpara si fractiuni Posted Image

Edited by Nick_85, 10 November 2017 - 21:26.


#51
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Azi Bitcoinul a depasit 8000 USD.
Unde sunt aia care spuneau ca trebuie sa fii prost sa cumperi BTC cu 4000 USD?

Edited by Nenea Zap, 17 November 2017 - 00:57.


#52
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Eu ultima oara cand am cumparat BTC cu fiat l-am luat la vreo 3600$, de atunci n-am mai bagat bani, desi la ultimul crash cand a ajuns pe la 5600$ iar era de luat...

#53
satanicgem

satanicgem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 02.12.2009

View Postpinguinul666, on 01 noiembrie 2017 - 18:34, said:



Eu zic ca inainte sa ne faci pe noi, cei care nu am chiulit de la orele de economie, ca "mancam materie prima", sa pui tu mana pe o carte de economie...sau sa descarci un PDF ceva.
E clar ca ai lipsuri mari si grave, dpdv al culturii economico-financiare cel putin...

Puteai sa nu spui nimic si tacand din gura. Mai fa o incercare.

View Postlaffin, on 02 noiembrie 2017 - 10:10, said:

Pai e ca la pariuri. Poti sa castigi, sau sa pierzi. E de inteles agresivitatea celor care au bagat bani in porcaria asta. Numai gandul ca ar putea pierde banii ii face sa se comporte asa. Posted Image
Ia mai taceti cu schema piramidala si incercati sa vorbim civilizat, Q&A gen si dupa vedem daca mai sunt cryptonatorii agresivi.

Tot ce vad in topicul asta de la baietii anti-bitcoin e schema piramidala, frauda, bani pierduti, prostie curata, cunostinte de economie 0, nimic care sa-mi atraga interesul. E ca atunci cand calci in cacat de caine, injuri in barba, te stergi de iarba si mergi mai departe.
Trecutul se repeta, baietii anti-bitcoin sunt baietii anti-apple/microsoft/google/amazon si celalalte companii ce valoreaza miliarde de dolari acum 20-30 de ani.
"Nu cumpara actiuni, compania va da faliment si tu vei pierde banii."
Voi realizati ca STIM ca este un risc ? Parca e vesnica lupta intre fumatori si nefumatori. Fumatorii stiu ca le dauneaza sanatatii, dar continua sa fumeze. Nefumatorii fac ce stiu ei mai bine, dau din gura degeaba ca fumatorii vor continua sa fumeze. Diferenta e ca in cazul nostru ai ceva de castigat. Nu te pune nimeni sa bagi miliarde de RON in Bitcoin. Regula de aur intre baietii care manevreaza bitcoin e sa nu investesti mai mult decat iti permiti sa pierzi. Ca altii trec de pragul acesta sa fie in barba lor !
Milioanele de oameni ce au cumparat bitcoin si miile de companii ce accepta plata in bitcoin, sutele de BATM (Bitcoin ATM) din lume tipa schema piramidala.
Satoshi ne-a dat ceva de mare pret, ceva ce nu este supus controlului direct al guvernelor. Ceva intre oamenii de rand, ca baietii anti-bitcoin nu vad imaginea de asamblu e alta treaba.
Bula asta de care vorbiti voi, o sa se sparga cand nimeni nu va mai fi interesat de Bitcoin. Dati-mi exemple de factori ce ar sparge bula asta de care tot vorbiti ca sa va inteleg si eu ca in momentul de fata nu reusesc. Bitcoin nu depinde de o persoana ci de milioane.

Pentru cei care cumpara Bitcoin : nu investiti mai mult decat va permiteti sa pierdeti.
Pentru cei care nu cumpara Bitcoin : Eu nu vreau Lamborghini, eu o sa-mi iau un elicopter, fratilor.
[ https://i.redd.it/12m1n65fg7yz.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#54
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007

View Postsatanicgem, on 17 noiembrie 2017 - 16:39, said:


Lasa ba gargara, zi cati bani ai bagat in cryptoshit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate