Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

My Cousin Rachel (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
My Cousin Rachel (2017)

Filmul, in sine, nu e rau. Are o usoara urma de mister, chiar si intriga. Ba, la un moment dat, credeam ca rolul principal masculin sufera de dubla personalitate, ceea ce n-ar fi fost rau deloc si ar fi adus lumina asupra finalului. Insa finalul se termina ca un infarct miocardic chiar de ziua de nastere. Ori au ramas producatorii fara bani, ori au ramas fara inspiratie, ori... Pur si simplu te lasa cu ochii-n soare. Mi-ar fi parut rau daca dadeam bani sa vad asa ceva.

Vi l-as recomanda sa-l vedeti doar ca sa citesc si parerile voastre, numai sa nu ma injurati dupa.

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postmarga32, on 31 octombrie 2017 - 05:14, said:

My Cousin Rachel (2017)
Vi l-as recomanda sa-l vedeti doar ca sa citesc si parerile voastre, numai sa nu ma injurati dupa.

Am citit si cartea.. Filmul rada destul de fidel actiunea din carte, numai ca acolo Rachel nu moare alunecand de pe un mal abrupt ci cazand intr-o groapa, de pe niste schele, intr-o zona de renovare a conacului. Mi s-a parut buna intriga.

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007
Daca tot dai spoilere, macar ascunde-le, ca sa nu strici experienta pentru toti.

P.S: ce e aia 'finalul se termina'?

#4
Estel

Estel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,358
  • Înscris: 13.01.2007
Cat de tantalau poti fi sa dai spoilere in al doilea post din thread ? OMGPosted Image Posted Image MULTUMESC FRUMOS !

#5
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,712
  • Înscris: 21.06.2016

View Postrosix, on 31 octombrie 2017 - 07:05, said:


Am citit si cartea.. Filmul rada destul de fidel actiunea din carte, numai ca acolo Rachel nu moare alunecand de pe un mal abrupt ci cazand intr-o groapa, de pe niste schele, intr-o zona de renovare a conacului. Mi s-a parut buna intriga.

Foarte tare! Bine ca nu m-ai mai tinut in suspans :D

#6
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Hai ca rosix a fost mai party pooper decat mine. Posted ImagePosted Image

#7
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postmarga32, on 31 octombrie 2017 - 05:14, said:

My Cousin Rachel (2017)
Vi l-as recomanda sa-l vedeti doar ca sa citesc si parerile voastre, numai sa nu ma injurati dupa.
La cat de frumoasa esti tu, cred si eu ca vei fi injurata dupa vizionarea filmului.

@Estel, ai citit ce scrie la Pinned ?

Quote

ATENTIE! Fiecare film din aceasta arie contine spoilere...intrati pe riscul vostru.

Asa cum s-a mai vorbit, cand vine vorba de spoilere toata treaba e subtila...dar mai degraba un moft.
Fiecare topic, fiecare film, contine spoilere in discutii. Pentru asta exista, sa vorbim despre filme !
Nu poti sa vorbesti despre filme fara SPOILERE.
====================================================

Din Trailer pare sa fie OK My Cousin Rachel (2017) iar daca filmul reda fidel actiunea din carte inseamna ca va fi placut de fanii înrăiți de filme mystery.
Insa trebuie remarcat faptul ca trebuie sa fii un devorator de mystery ca sa iti placa filmul ! altfel vei fi dezamagit la final.
Problema e ca trebuie sa intelegi trairile tumultoase ale personajelor pt. a intelege finalul  Posted Image

#8
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
M-a cam enervat personajul masculin, un fel de papitzoi naiv si lipsit de substanta. Rachel Weisz face un rol exceptional.

#9
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
No, daca tot e sa ne dam in stamba cu spoilerele, voi va asteptati ca Philip sa fie sanatos la cap? Puteam sa jur ca e Ambrose, mai ales ca nu i-a aratat niciodata fata, desi este personajul cel mai expus la inceputul filmului.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate