Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Gratar pe gaz

- - - - -
  • Please log in to reply
402 replies to this topic

#397
Adrian P.

Adrian P.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,664
  • Înscris: 05.04.2006
Cu oarecare parere de rau am renuntat la achizitia unui Napoleon si am cumparat tot Outdoorchef, modelul CompactChef, la oferta Chef Edition cu grill de fonta si husa.
Fata de modelul pe care l-am avut anterior (Porto) are multe imbunatatiri: arzator din inox, capac rabatabil, spatiu pentru butelie, tava pentru grasimi imbunatatita, masute laterale, etc.
Grill-ul de fonta schimba mult experienta de preparare a unui gratar!

Attached Files



#398
Adrian P.

Adrian P.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,664
  • Înscris: 05.04.2006
Revin cu informatii despre buteliile cu propan: butelii cu propan de 10kg (26l) de la GASPECO sunt disponibile in reteaua PETROM. Pe site-ul Petrom exista un link (aici) cu statiile in care se gasesc.
Atentie: lista e tiparita prost, probabil dintr-un Excel si informatiile din paginile 1-5 trebuie citite impreuna cu cele din paginile 6-12 unde se mentioneaza ce butelii (propan/butan) se gasesc in fiecare statie.
Butelia cu propan este bicolora gri/albastru. Buteliile se vand doar cu recipient corespunzator la schimb (nu sunt interschimbabile propan/butan si nici cu cele de la Butan Gas).
La sfarsitul lunii octombrie la statia din Soseaua Pantelimon 454 costul unei butelii cu propan era de 100 lei (n-am cumparat, atat mi s-a comunicat la casa).

Edited by Adrian P., 08 November 2023 - 16:43.


#399
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,085
  • Înscris: 04.03.2014

 Adrian P., on 07 noiembrie 2023 - 13:25, said:

Cu oarecare parere de rau am renuntat la achizitia unui Napoleon si am cumparat tot Outdoorchef, modelul CompactChef, la oferta Chef Edition cu grill de fonta si husa.
Fata de modelul pe care l-am avut anterior (Porto) are multe imbunatatiri: arzator din inox, capac rabatabil, spatiu pentru butelie, tava pentru grasimi imbunatatita, masute laterale, etc.
Grill-ul de fonta schimba mult experienta de preparare a unui gratar!

Grillul de fonta e interesant, ca marime e decent, c'è nu-mi place e faptul ca nu are un rack innaltat pentru un pic de "indirect" bun pentru steakuri groase, pui, legume etc.

#400
Adrian P.

Adrian P.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,664
  • Înscris: 05.04.2006
Da, unul din dezavantajele modelelor mici de Outdoorchef (420-480) este faptul ca temperatura minima este destul de mare (la al meu cam de 200 grade) asa ca nu poti face slow cooking. Modelele superioare (de 570mm) au un arzator mic suplimentar care permite temperaturi mai mici (in jur de 100 grade).
Dar sistemul de palnii Outdoorchef este foarte comod, aproape nu necesita curatenie (din cand in cand curat depunerile de pe palnii cu o spatula de lemn).
Oricum, in cazul meu a contat si faptul ca pot folosi multe de la gratarul vechi (palniile erau relativ noi, la fel gratarul, plita de fonta, etc) si sunt obisnuit cu particularitatile acestui model.

#401
cvapailty

cvapailty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 03.10.2011
Eu am gasit acest grătar pe gaz, un fel de 3 in 1. Ce mi-a plăcut la el este ca poți să bagi in el si bucăți mari de carne (pui/ curcan intreg), are funcție de afumare și grătar clasic. Nu l-am cumparat să îl testez, poate aveți careva dintre voi acest model și lăsați o recenzie.

https://www.grillmar...9193020400.html

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v7Jdz6_dkhY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#402
Adrian P.

Adrian P.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,664
  • Înscris: 05.04.2006
Gasesti recenzii pe Amazon:
https://www.amazon.c...ype=all_reviews

#403
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020

 cvapailty, on 21 decembrie 2023 - 11:34, said:

are funcție de afumare și grătar clasic.
Pentru afumare iți trebuie constant și uniform  90 grade C, timp de 18-25 ore.

Acest model nu are termometru...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate