Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Samsung galaxy s5 unroot.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ChelooCosmin

ChelooCosmin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.08.2015
Salutare am si eu o intrebare legata de s5-ul meu, am primit telefonul din America de la o ruda, era codat bineinteles si cred ca era codat pe Sprint(imi cer scuze daca nu este bine, din pacate nu stiu exact pe ce retea era codat) si am fost la un gsm in Romania pentru decodare. Baietii mi l-au rootat pentru a-i face apoi decodarea doar ca am uitat sa ii instalez snapchat-ul inainte de root. Intrebarea mea este urmatoarea: Daca ii dau unroot din supersu este posibil sa pierd decodarea? Nu ma intereseaza root-ul foarte mult, nu sunt pasionat de asa ceva de accea am zis sa va intreb pe voi. Multumesc anticipat!

#2
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Nu are treaba cu decodarea. Poti sa-i faci linistit tot ce vrei.

#3
ChelooCosmin

ChelooCosmin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.08.2015
Mersi mult de raspuns, mai astept 2-3 pareri. Ma gandeam ca are legatura cu root-ul deoarece daca nu ii dai root nu il poti decoda, corect?

Edited by ChelooCosmin, 29 October 2017 - 19:28.


#4
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
Fai unroot linistit.

#5
ChelooCosmin

ChelooCosmin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.08.2015
Mai astept cateva pareri.

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

 ChelooCosmin, on 29 octombrie 2017 - 19:27, said:

Mersi mult de raspuns, mai astept 2-3 pareri. Ma gandeam ca are legatura cu root-ul deoarece daca nu ii dai root nu il poti decoda, corect?
Nu-i adevarat. Decodarea reala nu necesita root. Daca au spus ca au facut root pentru decodare atunci s-ar putea sa fie o metoda de decodare temporara care se pierde la resoftare (nu sunt 100% sigur de asta, dar mai demult asa era).
Inainte sa-i dai unroot cauta sa vezi daca pe S5 se poate instala Magisk, fiindca asta e o metoda de root care se poate ascunde si nu e detectata de aplicatii, plus iti permite chiar si update-uri oficiale in continuare.

Eu am Magisk pe un Galaxy Note 4, si nicio aplicatie cu alergie la root nu spune nimic. Toate cred ca sunt pe stock si fara root.

Edited by Hider141, 30 October 2017 - 08:27.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate