Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 

Posibilitatea de a bloca postările persoanelor cu rol de moderator

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#1
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010
Forumul are implementată o opțiune numită 'Ignore' Preferences care permite utilizatorilor să ignore postările, semnăturile și mesajele altor utilizatori, însă această posibilitate este suspendată în cazul în care utilizatorul care se dorește ignorat are atribuții de moderare.
Fără să contest aici criteriile care au dus la acordarea acestor atribuții (deși am făcut-o în trecut și aș avea motive să o mai fac), ideile exprimate de moderatori cu privire la subiectele discutate pot fi la fel ca ideile care determină un membru să-l blocheze pe alt membru, din acest motiv mi-aș dori ca forumul să introducă posibilitatea ca blocarea unui membru-moderator să determine ascunderea postărilor acestuia, la fel cum se întâmplă în cazul blocării unui membru simplu.

Mulțumesc!

#2
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Subscriu. Si eu as dori sa exista functia asta, in cazul meu, de aplicat pe doi pseudo-moderatori ce modereaza pe cate un topic, doua...

#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postlmk, on 29 octombrie 2017 - 16:23, said:

Forumul are implementată o opțiune numită 'Ignore' Preferences care permite utilizatorilor să ignore postările, semnăturile și mesajele altor utilizatori, însă această posibilitate este suspendată în cazul în care utilizatorul care se dorește ignorat are atribuții de moderare.
Forumul are functie de 'Ignore' care nu mai arata postarile si semnaturile userilor pusi in lista 'Ignore'; insa functia asta nu merge si la Moderatori.
Wow ! serios ?
Nu poti pune Moderatorii la Ignor ?!

Dar tu de ce crezi ca nu poti ? daca nu stii, iti spun eu:
daca tu incalci Regulamentul Sofptedia iar Moderatorul decide sa iti dea un avertisment public sa iti revizuiesti comportamentul, tu poti sa vezi avertismentul Moderatorului pus la Ignor.
Altfel vei fi pedepsit dur pt. ignorarea avertismentelor si vei tipa ca "de ce ai fost pedepsit atat de aspru pt. o greseala mica".

#4
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Poate să vă dăuneze dacă postați pe aria/ ariile acelui moderator și nu-i vedeți avertismentele publice.
Nu merge nici în sens invers, ca moderator nu poți ignora  nu-ți permiți să ignori nici un user. Din păcate!

Edited by shogun1, 29 October 2017 - 18:12.


#5
Uteib

Uteib

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 08.06.2017
As prefera sa nu-i vad postarile indiferent care sunt riscurile!

#6
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Nu are sens !
Daca pui Moderatorul la Ignore si el posteaza un avertisment pe topic iar tu nu-l vezi, vei fi sanctionat de Moderator.
Apoi vei deschide topic pe aria Abuzuri (https://forum.softpe...um/268-abuzuri/) "de ce ai fost pedepsit atat de aspru pt. o greseala mica".

#7
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013

View Postsuper8, on 29 octombrie 2017 - 17:06, said:

Nu are sens !
Daca pui Moderatorul la Ignore si el posteaza un avertisment pe topic iar tu nu-l vezi, vei fi sanctionat de Moderator.
Apoi vei deschide topic pe aria Abuzuri (https://forum.softpe...um/268-abuzuri/) "de ce ai fost pedepsit atat de aspru pt. o greseala mica".
Ei hai ca asta e ultima problema. Se poate seta sa vezi totusi mesajele in care esti citat.

#8
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010

View Postsuper8, on 29 octombrie 2017 - 16:37, said:

daca tu incalci Regulamentul Sofptedia iar Moderatorul decide sa iti dea un avertisment public
Adică să mă tragă de urechi în fața clasei? Credeam că sunt printre oameni mari...
Oricum ar fi, în momentul în care aleg să bifez opțiunea, îmi asum acest risc.

#9
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Avertismentele publice sunt generale, de tipul: ”reveniți vă rog la subiect”, ”renunțați vă rog la expresii tari”, șamd, dacă un singur utilizator calcă strâmb discuți cu el pe PM.
Dacă nu sunteți capabili să discutați în contradictoriu, să dialogați cu useri cu opinii diferite de ale voastre, ați greșit tipul de social media, nu forum vă trebuie vouă! Pomenea @Monitoxus de ceva ”cluburi” pentru viitor, să se adune cei cu convingeri similare, nu știm când va fi implementată ideea și nici dacă vor fi excluși moderatorii complet din acele cluburi...

#10
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View Postsuper8, on 29 octombrie 2017 - 17:06, said:

Nu are sens !
Daca pui Moderatorul la Ignore si el posteaza un avertisment pe topic iar tu nu-l vezi, vei fi sanctionat de Moderator.
Apoi vei deschide topic pe aria Abuzuri (https://forum.softpe...um/268-abuzuri/) "de ce ai fost pedepsit atat de aspru pt. o greseala mica".
E strict problema lui si a celui ce activeaza functia asta.

Nu vad de ce te-ar interesa pe TINE ograda altuia.

Edited by Erwin_Rommel, 29 October 2017 - 17:42.


#11
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Stimati useri de pe Softpedia, eu doar v-am expus realitatea neputintei de a pune Moderatorii la Ignor.
Intelegeti, bine; nu intelegeti, iarasi bine !

#12
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,849
  • Înscris: 01.09.2006

View Postshogun1, on 29 octombrie 2017 - 16:39, said:

Nu merge nici în sens invers, ca moderator nu poți ignora nici un user. Din păcate!
Nu este adevarat, poti sa dai ignore unor useri ... cum sa nu poti?

#13
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
N-ai prins matale sensul, știi că shogun este mai subtil.

View Postshogun1, on 29 octombrie 2017 - 16:39, said:

...ca moderator nu poți ignora nici un user. Din păcate!

Sensul fiind că vrei să citești pe oricine.
Dacă nu mai vrei, renunți la butoane.
Iar acel din păcate, este fiindcă nu-i chiar tot ce citim în limitele normalului și bunului simț...

Edited by scaiba, 29 October 2017 - 18:02.


#14
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,935
  • Înscris: 15.12.2009

View Postech, on 29 octombrie 2017 - 17:55, said:

Nu este adevarat, poti sa dai ignore unor useri ... cum sa nu poti?


Cred că a vrut să spună altceva: că nu te poţi prevala de facilitatea asta, dacă eşti moderator. :)

View Postscaiba, on 29 octombrie 2017 - 18:01, said:

N-ai prins matale sensul, știi că shogun este mai subtil.



Sensul fiind că vrei să citești pe oricine.
Dacă nu mai vrei, renunți la butoane.
Iar acel din păcate, este fiindcă nu-i chiar tot ce citim în limitele normalului și bunui simț...


Gând la gând :)

#15
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,849
  • Înscris: 01.09.2006
Pai na ... aici era vorba de tehnicalitati, nu ma gandeam ca vorbeste in metafore :lol:

#16
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009
Ce probleme au unii! You got to get real. It's time!

#17
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009

View Postech, on 29 octombrie 2017 - 18:07, said:

Pai na ... aici era vorba de tehnicalitati, nu ma gandeam ca vorbeste in metafore Posted Image
Am modificat! ”Nu merge nici în sens invers, ca moderator nu poți ignora  nu-ți permiți să ignori nici un user.” Tehnic poți face multe, în practică-i mai greu, e contra-indicat... Pe alte arii folosesc cu încredere scroll din mouse sau tastele săgeți, pe aria mea trebuie să citesc toate mesajele.

#18
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010
cleopatra00, m-ai văzut pe mine, intrând și comentând pe topice care dezbat subiecte care nu mă inteesează?
Te rog să te abții, dacă acest subiect este în afara celor de care ești tu interesată.

View Postshogun1, on 29 octombrie 2017 - 18:17, said:

pe aria mea trebuie să citesc toate mesajele.
Trebuie cumva să fii moderator?
N-ai decât să renunți la calitatea aceasta și nu va mai trebui să citești niciun mesaj, dacă nu vei dori să o faci.

Edited by lmk, 29 October 2017 - 18:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate