Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Cum se arunca hartia igienica corect ?

* * * * - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
146 replies to this topic

#127
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,065
  • Înscris: 03.12.2005

View Postandroholic, on 30 octombrie 2017 - 13:57, said:

Am oroare când aflu că în orașe apa de la toaletă plină cu rahat și hârtii e reciclată în stațiile de epurare și e reintrodusă în circuit și ajunge la chiuvetele oamenilor care o beau sau gătesc cu ea. Pfffff, e cea mai scârboasă chestie.

Niste ciudati aia la oras, da. Majoritatea pun capul pe perna la cativa pasi de unde presteaza actiunea ce face obiectul topicului curent.

#128
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postsebulbus, on 30 octombrie 2017 - 22:30, said:


Niste ciudati aia la oras, da. Majoritatea pun capul pe perna la cativa pasi de unde presteaza actiunea ce face obiectul topicului curent.
Mai am o manie, cred că e o manie personală dar sănătoasă pentru cei din jurul meu. Sunt fumător dar fumez doar în aer liber, chiar și iarna în ger, iar chiștoacele nu le arunc niciodată pe jos. Le bag în buzunarul din stânga de la spate al blugilor și apoi când ajung acasă le arunc în sobă ori în coșul de hârtii de la wc pe care îl ard când se umple. Am niște fixuri dar cred că sunt niște fixuri sănătoase pentru mediu și pentru ce din jurul meu.

#129
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,301
  • Înscris: 08.11.2016
Trebuie sa te speli la kur dupa ce faci kk. Nu-mi lace senzatia de dupa, uneori kakatos este mai moale, alteori este mai tariceanu. Cum a spus un idiot "Vara nu-i ca iarna". Eu ma sterg cu hartie dupa care folosesc asa ceva plin cu apa pentru spalare dupa care ma sterg din nou cu hartie. Dupa, spalare pe maini. Nu toti avem bideuri asa ca trebuie sa ne descurcam cum putem.

#130
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
E simplu să te speli la cucurucucuru. Chiar dacă nu ai condiții și stai la țarova, poți găuri dopul unui pet de 2 litri în care pui niște apă caldă. De săpun nu mai pomenesc. Te duci colo în fundul curții la wc sau după și îți dai jet de apă călduță la cur și te săpunești bine, apoi te limpezești. Duș rural. :lol:

#131
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,301
  • Înscris: 08.11.2016

View Postandroholic, on 31 octombrie 2017 - 01:04, said:

E simplu să te speli la cucurucucuru. Chiar dacă nu ai condiții și stai la țarova, poți găuri dopul unui pet de 2 litri în care pui niște apă caldă. De săpun nu mai pomenesc. Te duci colo în fundul curții la wc sau după și îți dai jet de apă călduță la cur și te săpunești bine, apoi te limpezești. Duș rural. Posted Image
Daca esti la munca si te duci cu un pet de doi litri in mana la wc dai de banuit. Solutia mea o bagi in buzunar si nu se vede.Posted Image

#132
The_Cult

The_Cult

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,423
  • Înscris: 11.11.2014
Va rugam sa folositi hartia igienica in mod corect. Stergeti hine si cat mai mult rahat pt ca din ea se vor face buletine de vot, iar piliticienii nostri merita sa li se scrie numele pe o hartie de calitate superioara.

#133
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,155
  • Înscris: 04.02.2011
Eu foloseam coceni, cu sulul ăla impachetam ouă că s-au scumpit.  Voi vă ștergeți cu banii la fund în aste vremi tulburi?

#134
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View Postandroholic, on 30 octombrie 2017 - 22:11, said:

Cred că nu ai vizitat niciodată o stație de epurare. Sunt site. Bacteriile alea gurmande mâncătoare de rahat își umplu burțile după aia. Sunt orașe care nu au râuri care să le traverseze. Aberezi sublim. Ar trebui să te apuci de literatură SF, ai avea succes garantat, sunt destui naivi care să creadă balivernele tale.
Uitasem să pomenesc de chiloții curvelor plini de spermă care iau tot calea wc-urilor, că doar nu sunt ele atât de civilizate încât să și-i bage în punguliță ca să îi ducă acasă să îi spele bine înainte de a-i pune la gunoi ori a-i incinera.
Repet, eu îmi ard hârtiile cu care mă șterg la cur, și pe ale mele și pe ale familiei mele. Asta înseamnă civilizație și grijă față de mediul înconjurător. Posted Image

PS
Bacteriile alea chiar dacă sunt gurmande nu pot devora tampoane, chiloți jegoși sau avortpni. Au și ele meniul lor bine stabilit.

Ce noroc am ca beau apa de Valea Uzului (nu ca nu ar fi fost un cimitir pe fundul lacului inainte de 74', dar au stramutat mormintele), nu am grijile ce le au bucurestenii ce beau apa de Dambovita...

#135
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,578
  • Înscris: 19.04.2009
Unde stau aici nu am shattaf asa ca de fiecare daca dupa ce scot demonul sar in dus :))
Partea buna e ca in mai toate locurile publice exista shattaf.

#136
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,430
  • Înscris: 13.01.2011

View Postbenis, on 02 decembrie 2017 - 02:40, said:

Voi vă ștergeți cu banii la fund ĂŽn aste vremi tulburi?

Cu bitcoinu :lol:

#137
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Tot căcatul ăsta cu aruncatul hârtiei igienice într-un coș de gunoi a plecat de la instrucțiunile de folosire a foselor septice.
Zic ăia că bacteriile din fosele septice nu descompun hârtia igenica și că dacă se aruncă hârtia în wc fosele trebuie să fie golite prin vidanjare mai des.
Ceilalți care nu au fose septice ci au canalizare au urmat exemplul ca oile crezând că e o chestiune interesantă.

View PostErwin_Rommel, on 02 decembrie 2017 - 08:57, said:

nu am grijile ce le au bucurestenii ce beau apa de Dambovita...
Stai liniștit că bucureștenii nu beau apă din Dâmbovița!
Apa vine dintr-un lac de acumulare de pe răul Argeș aflat în amonte de București.
Oricum toate orașele se alimentează cu apă din lacuri de acumulare ce sunt zone de protecție sanitare unde este interzis scăldatul pescuitul și alte activități.

#138
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,222
  • Înscris: 23.08.2014

View Postowl1960, on 20 decembrie 2017 - 13:50, said:

Tot căcatul ăsta cu aruncatul hârtiei igienice într-un coș de gunoi a plecat de la instrucțiunile de folosire a foselor septice.
Zic ăia că bacteriile din fosele septice nu descompun hârtia igenica și că dacă se aruncă hârtia în wc fosele trebuie să fie golite prin vidanjare mai des.
Ceilalți care nu au fose septice ci au canalizare au urmat exemplul ca oile crezând că e o chestiune interesantă.


Stai liniștit că bucureștenii nu beau apă din Dâmbovița!
Apa vine dintr-un lac de acumulare de pe răul Argeș aflat în amonte de București.
Oricum toate orașele se alimentează cu apă din lacuri de acumulare ce sunt zone de protecție sanitare unde este interzis scăldatul pescuitul și alte activități.
Cam pe toate lacurile de genul asta este permis pescuitul in primul rand.Apoi, apa in aceste lacuri vine din rauri/parauri care traverseaza localitati, ceea ce include tot rahatul ce se deverseaza, mai ales prin satele care nu au inca canalizare.De scaldat nu mai zic, plus animale moarte, scurgeri din grajd, etc.Dar dupa ce este tratata, se poate bea linistit, e ca noua.

#139
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Când pleci de la Brașov pe Cheia ai să vezi lacul de acumulare pe drum și tabela cu Atenție Zonă de protecție sanitară cu scăldatul pescuitul și etc interzis!

#140
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,871
  • Înscris: 10.12.2006
De obicei e permis pescuitul pe lacurile de acumulare, dar nu cu momeala vie.

#141
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Pe unele baraje ale acestor lacuri este trecerea oprita...

#142
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
O pui în sac. Când se umple îl legi la gură și îl trimiți la guvern. Ăia bagă sacul într-un aparat și fac un politician din ce era în sac.

#143
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,000
  • Înscris: 02.02.2008
Cum se arunca hartia igienica corect ?

Cu bolta!

Edited by zyppster, 12 January 2018 - 15:38.


#144
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,910
  • Înscris: 28.11.2006
Cea mai haioasa marca de hartii igienica e asta:
Attached File  hartie_igienica.jpg   136.87K   21 downloads
Adevarul e ca, dupa ce umpli buda cu... ceva maro, un Gran Finale merge la fix :rofmaofast:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate