Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Abuzurile israelului asupra palestinienilor

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1185 replies to this topic

#1
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016
Am citit stirea asta care mi se pare chiar incredibila

Politia israeliana a arestat si apoi a eliberat un barbat din Palestina, dupa ce algoritmii de la baza Facebook au tradus in mod eronat mesajul sau de "buna dimineata" cu "atacati-i", ne informeaza

http://m.hotnews.ro/stire/22070579

Israelienii chiar pot face acolo orice abuz fara saii intrebe nimeni de sanatate ?
Comunitatea internationala,ONG-urile dece nu intervin ?

#2
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Te-ai trezit cu intarziere de 100 de ani.
Cum arata istoria lumii daca se bateau comunistii intre ei....

#3
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Nu vrei probleme cu israelienii, nu mergi in Israel.

#4
Tywin

Tywin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 29.05.2017
Iti e frica ca te salta si pe tine? Posted Image

#5
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 Astute, on 24 octombrie 2017 - 00:02, said:

Israelienii chiar pot face acolo orice abuz fara saii intrebe nimeni de sanatate ?

Yup. Aia inseamna sa ai cu ce.
Au incercat vecinii sa comenteze de cateva ori, s-a terminat cu invingere la scor. Nu cred ca exista un stat mai destept in relatii si in asigurarea supravietuirii sale decat Israel. Trebuie sa mergem si sa luam notite. Sa poti sa-ti iei la lula cand ai tu chef absolut toti vecinii desi aia-s de 10x cat tine este ceva ce as visa sa putem face si noi. Au inclusiv JIDF care apara imaginea lor pe interneti, o alta idee excelenta.

Edited by shefu_de_combinat, 24 October 2017 - 01:34.


#6
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

 Astute, on 24 octombrie 2017 - 00:02, said:

Israelienii chiar pot face acolo orice abuz fara saii intrebe nimeni de sanatate ?
Comunitatea internationala, de ce nu intervine ?
Da
Din acelasi motiv pentru care nu a intervenit in Crimeea.

Israel= America

Israelul sa reinfijntat numai si numai intrucat au ajuns sa influenteze deciziile luate de catre americani, altfel erau 3 carnati acolo.

Autorul moral al faptului = americanii (desigur nu poporul).

Edited by altnume, 24 October 2017 - 01:41.


#7
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016
Israel supraviețuiește ca stat datorită aipac. Fără America , Israel în 2 ani nu mai e Israel.
Nu acu o săptămână US s-a retras din UNESCO pt că aceasta din urmă a declarat niște monumente ca aparținând palestinienilor și nu ale israeliților?

#8
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006
Eu am citit ieri stirea despre un englez care a fost condamnat la inchisoare 10 luni si a stat 10 ani. Pentru ca nu a dovedit ca s-a indreptat. Asa ca orice e posibil pe lumea asta.
Iar acolo e Orientul Mijlociu, totul e și mai posibil.

#9
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Dar tu, Israele, robul Meu, tu, Iacove, pe care te-am ales,  tu, sămânţă a lui Avraam, prietenul Meu,
tu, pe care te-am adus de la marginile pământului  și te-am chemat din colțurile sale cele mai îndepărtate,
zicându-ţi: ‘Tu ești robul Meu!’, pe tine te-am ales şi nu te-am lepădat!  Deci nu te teme, căci Eu sunt cu tine!
Nu te înspăimânta, căci Eu sunt Dumnezeul tău! Eu te voi întări, te voi ajuta și te voi sprijini cu dreapta Mea izbăvitoare!  ISAIA  41:8-10

De aceea „ supraviețuiește” Israelul. De partea lui e Dumnezeu, nu omul.

#10
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016

 orlandobarbulescu, on 24 octombrie 2017 - 06:04, said:

Dar tu, Israele, robul Meu, tu, Iacove, pe care te-am ales,  tu, sămĂąnță a lui Avraam, prietenul Meu,
tu, pe care te-am adus de la marginile pămĂąntului  și te-am chemat din colțurile sale cele mai Ăźndepărtate,
zicĂąndu-ți: ‘Tu ești robul Meu!’, pe tine te-am ales și nu te-am lepădat!  Deci nu te teme, căci Eu sunt cu tine!
Nu te ĂźnspăimĂąnta, căci Eu sunt Dumnezeul tău! Eu te voi Ăźntări, te voi ajuta și te voi sprijini cu dreapta Mea izbăvitoare!  ISAIA  41:8-10

De aceea „ supraviețuiește” Israelul. De partea lui e Dumnezeu, nu omul.
Dă fuga pe aria de religie. Aici discutăm politică.

#11
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Politica, daca vrei. Da o „fuga” aici  si vezi daca are Israel nevoie de ajutor.

#12
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016

 orlandobarbulescu, on 24 octombrie 2017 - 06:15, said:

Politica, daca vrei. Da o „fuga” aici  si vezi daca are Israel nevoie de ajutor.
Războiul de 6 zile a fost câștigat de Israel în mare parte din cauza atacurilor preemptive asupra unor ținte cruciale. Adunarea de informații cât și infrastructura s-au realizat cu ajutorul Americii. De unul singur, Israelul manca bătaie grupa mare. În 2006 dpdv strategic Israel a luat bătaie de la Hezbollah.

#13
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,629
  • Înscris: 15.01.2017

 orlandobarbulescu, on 24 octombrie 2017 - 06:04, said:

Dar tu, Israele, robul Meu, tu, Iacove, pe care te-am ales,  tu, sămânţă a lui Avraam, prietenul Meu,
tu, pe care te-am adus de la marginile pământului  și te-am chemat din colțurile sale cele mai ĂŽndepărtate,
zicându-ţi: ‘Tu ești robul Meu!’, pe tine te-am ales şi nu te-am lepădat!  Deci nu te teme, căci Eu sunt cu tine!
Nu te ĂŽnspăimânta, căci Eu sunt Dumnezeul tău! Eu te voi ĂŽntări, te voi ajuta și te voi sprijini cu dreapta Mea izbăvitoare!  ISAIA  41:8-10

De aceea ‾ supraviețuiește” Israelul. De partea lui e Dumnezeu, nu omul.

Păcat ca nu le-a spus cineva prostia asta si celor din anii 40’.

#14
karapok

karapok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 07.08.2017

 viotl, on 24 octombrie 2017 - 00:27, said:

Nu vrei probleme cu israelienii, nu mergi in Israel.


Unii mai carcotasi ar zice ca israelienii au mers peste altii, dar probabil sunt doar rautati inutile,
P.S Incetati cu prostiile ca americanii au facut si au dres, tot ei sunt in spate, doar ca nu le zice israelieni le zice americani, ca doar nu ii cheama pe americani Goldberg, Rosenberg, etc etc

Edited by karapok, 24 October 2017 - 06:57.


#15
hister

hister

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 12.08.2017
Ca isi iau gatii evreii cu arabii nu e treaba noastra. Ideea e sa ii tinem departe de noi pe acesti asiatici. Nu ne folosesc la nimic nici unii nici altii.

Edited by hister, 24 October 2017 - 07:11.


#16
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006
Iar se ciufulesc verii intre ei ?

#17
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007

 karapok, on 24 octombrie 2017 - 06:55, said:

Unii mai carcotasi ar zice ca israelienii au mers peste altii, dar probabil sunt doar rautati inutile,
ai draqou circotasi sunt chiar ei, ei cu guritzele lor zic ca au ajuns pe pamaturile alea dupa patru'j da ani da bejenie prin pustii ..

#18
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Cred si eu ca fara americani israelul nu ar fi fost asa tare. Pana la urma orice tara ajutata de o mare putere se dezvolta. Vezi coreea de sud , vezi taiwan , vezi singapore si altele aliate sua.
Si la noi daca ar fi investitii substantiale normal ca s-ar vedea calitatea materialului omenesc din Romania. Adica avem si cercetatori si etc cat sa castigam si nobelul dar daca n-avem cu ce. De unde daca laboratoarele sunt pustii ca tehnologia e veche de zeci de ani iar alte investitii noi n-avem. Da avem ELI insa cu o floare nu se face primavara. Alte tari au laboratoare si aparate in fiecare facultate dotate pana la cer. La noi nu stiu de ce, si imi pare rau cand spun asta, am avut intotdeauna numai cateva exceptii mai ales in domenii unde investitiile nu erau chiar asa necesare, pe chestii teoretice si de principiu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate