Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Abuzurile israelului asupra palestinienilor

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1185 replies to this topic

#19
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

 orlandobarbulescu, on 24 octombrie 2017 - 06:04, said:

Dar tu, Israele, robul Meu, tu, Iacove, pe care te-am ales,  tu, sămânţă a lui Avraam, prietenul Meu,
tu, pe care te-am adus de la marginile pământului  și te-am chemat din colțurile sale cele mai îndepărtate,
zicându-ţi: ‘Tu ești robul Meu!’, pe tine te-am ales şi nu te-am lepădat!  Deci nu te teme, căci Eu sunt cu tine!
Nu te înspăimânta, căci Eu sunt Dumnezeul tău! Eu te voi întări, te voi ajuta și te voi sprijini cu dreapta Mea izbăvitoare!  ISAIA  41:8-10

De aceea „ supraviețuiește” Israelul. De partea lui e Dumnezeu, nu omul.
Daca nu eram pe scaun cadeam in cur.

#20
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Si cand te gandesti ca Israelul s-a infiintat la influenta,dorinta si presiunile Marii Britanii.

#21
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010
Acuma, cat e America de britanica si cat e Marea Britanie americanizata?
Nu conteaza proportia, chit este ca astia sunt frati, o data intrucat America a fost pana la urma colonie engleza si o data intrucat americanii au facut semanaturile din 1944 in Marea Britanie.

#22
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

 Astute, on 24 octombrie 2017 - 00:02, said:

Am citit stirea asta care mi se pare chiar incredibila

Politia israeliana a arestat si apoi a eliberat un barbat din Palestina, dupa ce algoritmii de la baza Facebook au tradus in mod eronat mesajul sau de "buna dimineata" cu "atacati-i", ne informeaza

http://m.hotnews.ro/stire/22070579

Israelienii chiar pot face acolo orice abuz fara saii intrebe nimeni de sanatate ?
Comunitatea internationala,ONG-urile dece nu intervin ?

si daca aplicatia aia traducea "buna dimineata" in loc de "atacati-i" si ninemi nu se sesiza?

#23
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
in ierusalim sunt strazi doar de evrei veniti din state
f multi au rude in state
deci, ce tot spuneti ca daca nu era america
cum sa nu fie, daca ei sunt peste tot

Edited by ceanu1980, 24 October 2017 - 09:19.


#24
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
off topic - sunt curios ce parere ai de tipul care a primit 3 luni de inchisoare in dubai pentru ca a atins din greseala in aglomeratie soldul unui alt barbat. la aia cum mai e, daca in israel e rau? cu arabia saudita si dubai, unde sta comunitatea aia internationala?

#25
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

 born2lose, on 24 octombrie 2017 - 09:58, said:

off topic - sunt curios ce parere ai de tipul care a primit 3 luni de inchisoare in dubai pentru ca a atins din greseala in aglomeratie soldul unui alt barbat. la aia cum mai e, daca in israel e rau? cu arabia saudita si dubai, unde sta comunitatea aia internationala?

Si de ce comunitatea asta internatinala nu ia,masuri ?
De ce comunitatea asta e extrem de zeloasa cand vine vorba de Serbia, Romania, Ucraina, Rusia iar pe aia ii lasa sa faca ce vor.

Am si eu fost coleg ce lucreaza in Dubai, unde ca strain poate fi arestat doar pentru ca arabitoiului I s-a parut ca te uiti la femeia lui pe strada.
Sa nu mai spun ca intr-un accident auto, tu ca strain esti vinovat din start

#26
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005
Tu nu intelegi, Astute, ca deocamdata lumea functioneaza pe principiul "care e mai tare", si doar cu o spoiala de omenie si ratiune? Ce masuri sa ia, adica vrei sa pui la punct pe americani, mai exact, nu? :)

#27
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

 Phobos, on 24 octombrie 2017 - 10:10, said:

Tu nu intelegi, Astute, ca deocamdata lumea functioneaza pe principiul "care e mai tare", si doar cu o spoiala de omenie si ratiune? Ce masuri sa ia, adica vrei sa pui la punct pe americani, mai exact, nu? :)

Noi nu, dar rusii pot. Asa ca hai sa ii ajutam pe rusi sa le-o traga in bot

#28
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,580
  • Înscris: 15.01.2017

 Astute, on 24 octombrie 2017 - 10:11, said:



Noi nu, dar rusii pot. Asa ca hai sa ii ajutam pe rusi sa le-o traga in bot


Epic. Muhahaha. Asta e o recunostere ca sunteti angajati intr-o cruciada in slujba Rusiei? Asa ceva....

#29
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
comunitatea internationala actioneaza in israel si oriunde in lume in functie de niste interese, care sunt si umanitare, dar si geopolitice, financiare, etc. pentru ei, faptul ca un oarecare a fost arestat gresit din exces de zel si apoi imediat eliberat este un maruntis, comparat cu faptul ca au un aliat civilizat intr-o zona care colcaie de extremism religios. cat despre rusia...  :lol:   vezi ce s-a intamplat in ucraina sau georgia, cand a intervenit 'comunitatea internationala' rusa.

#30
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

 Epdm, on 24 octombrie 2017 - 10:19, said:




Epic. Muhahaha. Asta e o recunostere ca sunteti angajati intr-o cruciada in slujba Rusiei? Asa ceva....

Sunt angajat in numele dreptatii si adevarului.
Pentru dreptate si adevar merg pana la capat indiferent de consecinte, chiar daca am sau n-am de pierdut financiar sau de alta,natura. Cine fresestectrebuie sa plateasca indiferent ca e mama, tata, Romania, americanii. Eu nu fac compromisuri

 born2lose, on 24 octombrie 2017 - 10:23, said:

comunitatea internationala actioneaza in israel si oriunde in lume in functie de niste interese, care sunt si umanitare, dar si geopolitice, financiare, etc. pentru ei, faptul ca un oarecare a fost arestat gresit din exces de zel si apoi imediat eliberat este un maruntis, comparat cu faptul ca au un aliat civilizat intr-o zona care colcaie de extremism religios. cat despre rusia...  :lol:   vezi ce s-a intamplat in ucraina sau georgia, cand a intervenit 'comunitatea internationala' rusa.

Ar trebui sa actioneze in functie de principiul dreptatii, si.nu pe interese

Edited by Astute, 24 October 2017 - 10:24.


#31
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 Astute, on 24 octombrie 2017 - 00:02, said:

Am citit stirea asta care mi se pare chiar incredibila

Politia israeliana a arestat si apoi a eliberat un barbat din Palestina, dupa ce algoritmii de la baza Facebook au tradus in mod eronat mesajul sau de "buna dimineata" cu "atacati-i", ne informeaza

http://m.hotnews.ro/stire/22070579

Israelienii chiar pot face acolo orice abuz fara saii intrebe nimeni de sanatate ?
Comunitatea internationala,ONG-urile dece nu intervin ?
si tu crezi stirea asta asa la plezneala
nu de alta dar niciun algoritm de pe facebook nu o sa traduca ever sabḥul khayr ca fiind atac :roflmao:
khayr nu are treaba cu hojoom
litere diferite
lol
mai mare tampenie nu am auzit

Edited by ThinkAbout, 24 October 2017 - 10:29.


#32
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005

 Astute, on 24 octombrie 2017 - 10:25, said:

Sunt angajat in numele dreptatii si adevarului.
Pentru dreptate si adevar merg pana la capat indiferent de consecinte, chiar daca am sau n-am de pierdut financiar sau de alta,natura.

Si-acuma sincer, tu ai incredere in dreptatea Rusiei, sau cum?  Aia daca le-o trag cuiva, le-o trag ca sa-si urmareasca propriul interes, nu pentru dreptate, adevar si alte fumuri de-astea. Posted Image

A mai impartit Rusia "dreptate" in Europa si dupa al doilea razboi mondial, ai vazut consecintele.

Lasa mai bine ursul rus sa doarma, nu-l trezi. Oricum, uite ca incepe sa se trezeasca singur.


Putin anunță o nouă înarmare a Rusiei: Am greșit că am avut încredere în Occident

Vladimir Putin a identificat cea mai mare greşeală a Rusiei din ultimele decenii, iar aceasta este faptul că a avut prea multă încredere în Occident. Liderul de la Kremlin acuză Vestul că a interpretat drept slăbiciune această incredere, iar acum este momentul ca lucrurile să se schimbe. Declaraţia a fost făcută la Forumul economic care are loc la Soci. Tot de aici, Vladimir Putin a transmis şi un avertisment pentru Occident. Acela că Rusia va continua să se înarmeze, iar dacă Statele Unite părăsesc tratatul privind Forțele Nucleare Intermediare, Moscova va face acelaşi lucru.

Vladimir Putin, preşedintele Rusiei: „Partenerii noştri americani, dacă vor să renunţe la tratat, răspunsul nostru va fi imediat, spun şi avertizez, va fi imediat şi simetric. Principala greşeală din partea noastră în relaţiile cu Vestul a fost că am avut prea multă încredere în voi. Iar greşeala voastră este că aţi interpretat această încredere drept slăbiciune. Şi aţi exploatat această încredere. Având în vedere acest lucru, trebuie să depăşim momentul, să întoarcem foaia şi să avem în viitor o relaţie bazată pe respect mutual şi în care să ne tratăm unii pe alţii ca parteneri egali. Vom urmări cu atenţie tot ce se întâmplă în lume şi, în acelaşi timp, ţara noastră va dezvolta noi sisteme de arme non-nucleare”.

Edited by Phobos, 24 October 2017 - 10:40.


#33
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Pai nu era trump ala cu "i like putin"?

#34
SorinGT

SorinGT

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,238
  • Înscris: 23.07.2014

 Astute, on 24 octombrie 2017 - 10:11, said:

Asa ca hai sa ii ajutam pe rusi sa le-o traga in bot

ca sa ce?

 Phobos, on 24 octombrie 2017 - 10:32, said:

Putin anunță o nouă înarmare a Rusiei: Am greșit că am avut încredere în Occident

nu stiu daca nu chiar asta s-a vrut sa se provoace, pentru ca nu stiu daca economia lor o putea-o sustine, nu prea cred ca or sa tina pasul prea mult timp pina la colaps.

#35
SorinGT

SorinGT

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,238
  • Înscris: 23.07.2014

 karax, on 24 octombrie 2017 - 15:31, said:

Pai nu era trump ala cu "i like putin"?

Acuma am inteles ca Müller ala se ocupa de Podesta pe teme de "i like russia".

#36
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007

 Phobos, on 24 octombrie 2017 - 10:32, said:

Si-acuma sincer, tu ai incredere in dreptatea Rusiei,

bula si cu ivan gasesc o punga cu galbeni ..
sa o impartim frateste, zice ivan
hai sictir, zice bula, o impartim fifty-fifty, ca de fratia voastra sunt satul ..

banc comunistoid ;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate