Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Internet nelimitat 4G fără limită de trafic la toate abonamentele

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
1128 replies to this topic

#973
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,129
  • Înscris: 10.07.2013
Daca eu am prelungit pentru 24 luni....nu inseamna ca tac si indur!Posted Image
Am dreptul sa primesc servicii utilizabile 100% ....cata vreme eu platesc factura la zi! Posted Image

#974
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
VPN și rezolvați problema cu YouTube-ul
Da, e deranjanta acea limitare dar tot e mai bine decât "nelimitatul" de la digi
Și da, e necesar sa verifici calitatea rețelei în zona ta. Sunt zone unde rețeaua e la pământ.

View Postxmanyacs77, on 03 martie 2019 - 19:24, said:

Daca eu am prelungit pentru 24 luni....nu inseamna ca tac si indur!Posted Image
Am dreptul sa primesc servicii utilizabile 100% ....cata vreme eu platesc factura la zi! Posted Image
Nu ai niciun drept. Dacă compania decide ca nu e rentabil sa facă densificare în zona ta n-o va face.
Eu nu înțeleg de ce te plâng, tu ai hotărât sa ramai la ei deși știai ca nu ai semnal.

#975
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postmcjohn, on 03 martie 2019 - 19:20, said:



Si la mine merg in suturi clipurile la 720p, pe youtube, azi, si sintem in 2019.
Nu s-a schimbat nimic ! :(
Am vazut clipuri pe net cum ca se grabeste lumea cu implementarea Globala, oligatorie a 5G-ului, care trebuie sa fie gata pina in ... 2020 (sau 2012, nu mai retin).
Asa ca ... de ce sa ma leg la cap cu un abonament pe 2 ani !?!
Nu mai bine mai astept putin ?
Dar de ce nu te portezi la Digi sau la un alt operator care nu pune restricție la video?

Edited by Nimcid25, 03 March 2019 - 19:37.


#976
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013

View Postheinz, on 03 martie 2019 - 19:34, said:

VPN și rezolvați problema cu YouTube-ul
Da, e deranjanta acea limitare dar tot e mai bine decât "nelimitatul" de la digi
Și da, e necesar sa verifici calitatea rețelei în zona ta. Sunt zone unde rețeaua e la pământ.
Eu stau in Craiova (un oras destul de mare, zic eu), cartier Rovine, nu cred sa fie probleme pe aici... Sau poate ma insel?

#977
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postlucyaan_983, on 03 martie 2019 - 19:39, said:


Eu stau in Craiova (un oras destul de mare, zic eu), cartier Rovine, nu cred sa fie probleme pe aici... Sau poate ma insel?
Iti recomand sa-ti cumperi o cartela prepay și testezi rețeaua. Dacă consideri ca este ok pentru tine, îți faci abonament.

#978
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009

View PostNimcid25, on 03 martie 2019 - 18:15, said:

Salut!
Iti recomand sa cumperi o cartela prepay si sa testezi rețeaua.
Daca rețeaua este ok in zona ta,merita sa-ti faci abonament.Daca nu,nu-ți recomand.

View Postlucyaan_983, on 02 martie 2019 - 23:33, said:

Salutare tuturor!
Avem aici fosti abonati ai Digi, care au trecut la Telekom la abonamentul de 5 euro fara perioada contractuala?
Nu e valabil !
Au alt regim de functionare !
Prepayd-ul de la telekom este reteaua la "chinezi" ! Aia-s fraieri care platesc.
Abonanentul ... e astia sint "de-ai nostri" !
Ptr abonati au parteneriat cu Voda. Unde nu au ei acoperire. faci roaming de la ceilalti !
Cu alte cuvinte, daca pe cartela nu ai semnal, la abonament ai ! La aceeasi retea !!!!
Si Frate, daca nu-ti convine acoperirea de pe cartela, treci la abonament !

#979
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu mai au parteneriat, au avut cu Orange pe 4G, nicidecum cu Vodafone. Probabil ii confunzi cu Digi. Posted Image De mai bine de un an acoperirea este strict cea proprie, TKRM.

Edited by MembruAnonim, 03 March 2019 - 19:43.


#980
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postmcjohn, on 03 martie 2019 - 19:42, said:



Nu e valabil !
Au alt regim de functionare !
Prepayd-ul de la telekom este reteaua la "chinezi" ! Aia-s fraieri care platesc.
Abonanentul ... e astia sint "de-ai nostri" !
Ptr abonati au parteneriat cu Voda. Unde nu au ei acoperire. faci roaming de la ceilalti !
Cu alte cuvinte, daca pe cartela nu ai semnal, la abonament ai ! La aceeasi retea !!!!
Si Frate, daca nu-ti convine acoperirea de pe cartela, treci la abonament !
De unde ai scos-o cu "parteneriat Voda"? :lol:
Au avut parteneriat cu Orange pentru 4G dar au renunțat la parteneriat.

#981
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postlucyaan_983, on 03 martie 2019 - 19:39, said:


Eu stau in Craiova (un oras destul de mare, zic eu), cartier Rovine, nu cred sa fie probleme pe aici... Sau poate ma insel?
În mod normal nu, e oraș mare, au clienți în zona(în zona Olteniei au cei mai mulți clienți) dar testează rețeaua cu o cartela prepay înainte ca să fii sigur.

#982
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009

View PostMembruAnonim, on 03 martie 2019 - 19:43, said:

Nu mai au parteneriat, au avut cu Orange pe 4G, nicidecum cu Vodafone. Probabil ii confunzi cu Digi. Posted Image De mai bine de un an acoperirea este strict cea proprie, TKRM.
Nu ! Nu-i confund , ca m-au albit la cap cu ofertele lor de sarbatori !
In fiecare an, aceeasi poveste !
La interval de citeva saptamani o duduie simpatica , cu o voce dragalasa, doreste sa stea de vorba cu proprietarul acestui nr.
-Da , eu sint !
-V-am sunat din partea companiei Tele... sa va ....
Pe una, am repezit-o si n-am lasat-o sa-si termine poezia ...
Catelus cu parul cret, fura rata din cotet ... Am invatat-o si eu deja !!! :(
Ultima oara m-a sunat cu vreo 3 luni in urma (ba mai putin) !
Daca duduia m-a mintit, eu nu am cum sa verific.
Dar ca sa scurtam vorba, eu i-am spus dupa primul minut de convorbire (sau poate 1/2 de min) ...
Daca oferta care vrea sa mi-o prezinte este pe 2 ani, nu ma intereseaza !
A inceput sa se tipe, ca nevasta-mea la mine (de-mi venea sa-i dau cu telefonul in cap) si mi-a si inchis telefonul "in nas" ... folosind o expresie mai putin populara !

View PostNimcid25, on 03 martie 2019 - 19:44, said:

De unde ai scos-o cu "parteneriat Voda"? Posted Image
Au avut parteneriat cu Orange pentru 4G dar au renunțat la parteneriat.
Sau asa ! Nu te contrazic !
Stiam ceva cu "reteaua botezata" (ca vinul cand il inmultesti )

#983
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009
Eu, acum de vreo 2-3 saptamini am observat ca au montat 4G si la mine in sat pe Digi ! La 20 km de oras.
Am o viteza fantastica ! 2,5 Mb D, comparativ cu 0,6 de la T.
Attached File  Screenshot_2019-02-22-10-11-03.jpg   87.48K   55 downloads Attached File  Screenshot_2019-02-22-10-10-48.jpg   89.05K   41 downloads Attached File  Screenshot_2019-02-22-10-10-04.jpg   87.45K   36 downloads
In oras am vreo 40 kb, dar aici, zbora internetul  !.
Si chiar ma gindeam sa renunt la ab de net de la T , cel de fix , si mai fac unu tot la Digi , tot mobil, ptr PC.
Dar il mai tin luna asta.
Am vazut multe clipuri pe net cu tot felul de artificii, ptr a obtine internet gratis !
Vreau sa testez vreo 2-3 si daca or fi reale ... adio abonament !

#984
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013

View Postheinz, on 03 martie 2019 - 19:48, said:

În mod normal nu, e oraș mare, au clienți în zona(în zona Olteniei au cei mai mulți clienți) dar testează rețeaua cu o cartela prepay înainte ca să fii sigur.
Pana la urmă, este același semnal atât la prepay cât și la abonament sau nu?

#985
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postlucyaan_983, on 03 martie 2019 - 20:40, said:

Pana la urmă, este același semnal atât la prepay cât și la abonament sau nu?
Este același semnal!

Edited by Nimcid25, 03 March 2019 - 20:52.


#986
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013
Am găsit la cineva, sa iau pentru 700 de lei un Samsung A8 2018 sigilat, cu condiția să preiau și un abonament la Orange de 42 de lei/luna, care conține 53 GB net/luna. Credeți că este posibil așa ceva? Atât trafic, doar cu 42 de lei? Știam că Orange sunt cei mai buni pe partea de net mobil și aveam impresia că abonamentele cu net mult sunt mult mai scumpe.

#987
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postlucyaan_983, on 03 martie 2019 - 22:39, said:

Am găsit la cineva, sa iau pentru 700 de lei un Samsung A8 2018 sigilat, cu condiția să preiau și un abonament la Orange de 42 de lei/luna, care conține 53 GB net/luna. Credeți că este posibil așa ceva? Atât trafic, doar cu 42 de lei? Știam că Orange sunt cei mai buni pe partea de net mobil și aveam impresia că abonamentele cu net mult sunt mult mai scumpe.
Da,a fost o oferta recenta cu 50 GB la portare (probabil persoana respectiva a portat un abonament in reteaua Orange).

#988
valix5

valix5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.10.2007

View Postlucyaan_983, on 03 martie 2019 - 22:39, said:

Am găsit la cineva, sa iau pentru 700 de lei un Samsung A8 2018 sigilat, cu condiția să preiau și un abonament la Orange de 42 de lei/luna, care conține 53 GB net/luna. Credeți că este posibil așa ceva? Atât trafic, doar cu 42 de lei? Știam că Orange sunt cei mai buni pe partea de net mobil și aveam impresia că abonamentele cu net mult sunt mult mai scumpe.
Probabil un Me 10 obtinut la portare cu 20% discount din pretul abonamentului, 50 GB bonus portare + 3 GB inclus in abonament. Si A8 a fost 55 de euro dc imi aduc bine aminte, acum 2 luni am prins si eu aceasta oferta, multumita informatiilor primite de la @Nimcid25. Ai si trafic in roaming inclus in abonament.

#989
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postheinz, on 03 martie 2019 - 19:36, said:

VPN și rezolvați problema cu YouTube-ul
Da, e deranjanta acea limitare dar tot e mai bine decât "nelimitatul" de la digi
Și da, e necesar sa verifici calitatea rețelei în zona ta. Sunt zone unde rețeaua e la pământ.

Nu ai niciun drept. Dacă compania decide ca nu e rentabil sa facă densificare în zona ta n-o va face.
Eu nu înțeleg de ce te plâng, tu ai hotărât sa ramai la ei deși știai ca nu ai semnal.
La Digi nu îți taie viteza după aia 50gb,ci te mai lasă până la 70gb,de exemplu,sa spunem.Prefer așa decât limitarea rezoluției video de la Telekom.Unii chiar au nevoie de nelimitat,sau doar că sa fie acolo? Eu zic că 60-70gb lunari sunt arhisuficienti,dacă consumi jumate din ei te poți considera norocos.

Edited by Vlad_22, 04 March 2019 - 15:37.


#990
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu consum minim 200 GB lunar si de multe ori 500-700. Mai bine YT cu limitare si restul fara, decat sa imi taie macaroana dupa X GB la tot. Si nu mai pun la socoteala ca am roaming inclus, voce de calitate, acoperire cu echipamente de varf. Aceeasi treaba si la Orange. Cei mai buni operatori din Romania la ora actuala.

Digi Mobil nici nu miroase asa ceva.

Pe fibra nimic de zis, dar pe mobil au mult pana departe.

Sunt multe de rezolvat la ei, dau un exemplu foarte banal - apel in asteptare, nu auzi nimic, niciun robot care te anunta ca esti pus in asteptare, ci liniste totala. Si mai sunt multe. Cam asta-i nivelul.

Cum am zis de multe ori, multi comenteaza doar asa, sa fie si ei n-au nicio treaba cu oferta sau a fi client Telekom. Cui nu-i convine e liber s-o stearga de la ei si de la altii. :)

Cei mari nu-si fac griji de Digi Mobil, fiindca deja clientii se intorc de unde au plecat. Si, mai mult de-atat, accepta sa plateasca chiar mai multi bani decat inainte.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate