Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomadare casca bicicleta

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Maine dimineata am nevoie de o casca, singura mea optiune este Decathlon sau Hervis.
Vreau un mic sfat din proprie experienta, la ce anume sa ma uit, ce sa nu imi iau sau ce sa imi iau.

Decathlon:
MTB 500 @ 120 ron
Cască Ciclism 500 Alb @ 150 ron
MTB Bell Paradox @ 150 ron
Aerofit 900 @ 200 ron

La Hervisnu am variante decat de la 200 ron in sus, sincer nu vreau sa dau atata pe o casca.
Astacel mai probabil nu o sa o gasesc.

Thanks.

#2
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Chiar conteaza care? Eu am fost la Decathlon, am luat una la 30 euro care mi-a placut si punct.

Edited by Jm3k3ritza, 21 October 2017 - 21:02.


#3
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Tehnologie in mold ,cat mai usoara si sa fie confortabila. Probeaza toate modele ca sa iti faci o idee

#4
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
Aia care iti sta cel mai bine pe cap.

Am avut casti ieftine de 50 lei, si dupa ce am incercat una care chia rimi statea bine pe cap, mi-am dat seama ca aia de la Lidl ma facea de fapt sa ma doara capul dupa 30 minute.

Fiecare cap e diferit, forma diferita, si nu toate castile se potrivesc. Ia si pune pe cap, regleaza si vezi care e cea mai confortabila. In rest, nu te astepta la diferente intre ele pe care sa le resimti, is din acelasi material, facute sa-ti protejeze testoasa in caz de doamne fereste, si sa iti aeriseasca parul, se vor descurca toate.

Edited by lula_canci, 21 October 2017 - 21:07.


#5
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008
Si inca ceva: incearca sa gasesti una cu plasa din aceea care te protejeaza sa nu iti intre insecte in par prin fantele de aerisire.
Daca ar avea mai multe fante de aerisire ar fi iar bine - pentru vara, calduri... [cand e mai rece iei ceva pe capatana pe sub casca si ai rezolvat si problema frigului].

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate