Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Pana unde se va ajunge cu feminismul?

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#37
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postfguy, on 20 octombrie 2017 - 18:02, said:

Luna asta am stat pe facebook. 400 m-au refuzat, sub diverse pretexte una dupa alta.
400?! Click-uri ca mașina de cusut :) Ai un mesaj de agățat? Nu fac mișto, mă gândesc doar ce le puteai scrie de ți-au dat reject.
Despre căutarea unei perechi pe Facebook nu zic nimic, cred că ar merita un subiect separat. Sunt prea multe de spus, adevărul e că sunt oameni care și-au găsit pereche măcar online măcar pentru o perioadă.

View Postfguy, on 20 octombrie 2017 - 18:02, said:

Aratati-mi mie unul gras, urat.. cu mii de like-uri, eu va arat cate dinozaure vreti, care mai ai au si un caracter infect ca si bonus.
N-o să crezi dar sunt. Bine, nu cred că au like-uri de la pițipoance.

Am corectat eu în citat ceea ce sper că e o greșeală de scriere :D

#38
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View Postfguy, on 20 octombrie 2017 - 18:14, said:

Luna asta am stat pe facebook.

BWAHAHAHAHA cică luna asta :lol:

#39
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Va zic ca ma gandeam sincer cum sa intreb o tipa daca chiar este dama de companie, asa ca am folosit facebook.
Se pune asta ca am facut o cucerire pe facebook?

Asa ca profita de facebook si intreaba de tarif, scor, cum se mai zice la sex.
Ca daca cumva vrei relatie, sotie, tot dracu ala este, ba chiar relatia si sotia te costa mai mult ca dama de companie si nici nu este asa de frumoasa.

Edited by Argent, 20 October 2017 - 18:19.


#40
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Viteza cu care îti găsesti partenere e în strînsă legatura cu situația ta financiara ,asta e cert.

#41
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

View Postsilesax, on 20 octombrie 2017 - 18:18, said:

Viteza cu care îti găsesti partenere e în strînsă legatura cu situația ta financiara ,asta e cert.
Din nefericire.
Asa si cu copilul, cand esti sarac nu se grabeste sa isi faca careva copil, dar cum dai nitel de bani esti de speriat cat de repede lasi femeile gravide.
Cred ca situatia financiara tine loc de tratament hormonal.

#42
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postsilesax, on 20 octombrie 2017 - 18:18, said:

View PostArgent, on 20 octombrie 2017 - 18:21, said:

Amețiți copilul ăsta de cap :D Niște sfaturi bune nu i-ați da și voi.

#43
fguy

fguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 19.10.2015

View Postalthea, on 20 octombrie 2017 - 18:14, said:

400?! Click-uri ca mașina de cusut Posted Image Ai un mesaj de agățat? Nu fac mișto, mă gândesc doar ce le puteai scrie de ți-au dat reject.
Despre căutarea unei perechi pe Facebook nu zic nimic, cred că ar merita un subiect separat. Sunt prea multe de spus, adevărul e că sunt oameni care și-au găsit pereche măcar online măcar pentru o perioadă.

Oricand iti intru cu un tip frumos si ai sa vezi rezultatele. La fel si pe tinder. Adevarul e ca multe aplicatii gen Tinder, sunt niste jucarii pt. femei sa gaseasca repede sex.
mergem in club, trimite un fotomodel sa vezi cum i in club se poate...si inca ce bine...

Poti agata oriunde, frumos sa fii.

#44
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Esti urît si sarac te orientezi spre cele mai urîte si mai sărace ca tine si o să ai succes.dacă ai papagal poti spera si la ceva mai bunișor :)

#45
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,028
  • Înscris: 31.07.2007

View Postfguy, on 20 octombrie 2017 - 18:14, said:

Feminitele au zis jos cu familia...

Au zis pe dracu'.

#46
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

View Postalthea, on 20 octombrie 2017 - 18:22, said:

Amețiți copilul ăsta de cap Posted Image Niște sfaturi bune nu i-ați da și voi.
Adevarul este ca la modul sincer spune niste lucruri adevarate, te-ai ingrozi daca ai vedea acte de divort cam ce lucruri si cu ura le vrea femeia, ce motive iti trece in cererea de divort, pe langa ca vrea sa iti ia totul te face in toate felurile.
Si daca ai avea baiat si ti-ar trece baiatul prin asa ceva... sa il faca o tipa si legile internationale, ti-ai schimba cateva ganduri despre egalitatea asta care nu prea este egalitate.
Si desigur barbatul trebuie sa lase de la el...

Si am fost sincer, de parca eu am vreo colega sau prietena sa fie casatorita cu vreun barbat sarac, 0, NEXAM, nu cunosc nici macar o tipa sa fie casatorita cu un tip sarac.
Dar deh... in viata reala nu abordez genul asta de subiect, am invatat ca in societate barbat inseamna sa te faci ca tu si cu a ta v-ati casatorit din dragoste(reciproca, desigur) si ca odraslele voastre sunt viitoarele elite, nu ca mama lor este inca o romanca fomista care in prima secunda te-ar frige mai rau ca un terorist.

Edit. Am vrut sa zic tipa frumoasa, nu genul de faza "are si el prietena" sau "trebuia sa se aseze la casa lui".

Edited by Argent, 20 October 2017 - 18:30.


#47
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View Postfguy, on 20 octombrie 2017 - 16:44, said:


Si ce te bate pe tine grija? Ia-ti masurile pe care le crezi de cuvinta ca o consecinta la ceea ce ai scris si cu asta basta. Pari a fi baiat destept de altfel, ai grija sa nu fii prost.

View Postfguy, on 20 octombrie 2017 - 16:57, said:


Chestia asta ar putea duce pana la o revolta sociala, chiar la reintoarcerea comunismului, cand JOHN va vedea ca nu are gaurica..
Ei nici chiar asa, o laba ai intotdeauna la indemana....

#48
fguy

fguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 19.10.2015
http://www.historyle...r-under-stalin/

View Postsemiolandezu, on 20 octombrie 2017 - 18:30, said:

Eu n-am auzit ca rusii sa fi executat 2 milioane de copii intr-o zi. Da o sursa, ceva
https://www.google.r...Nx0cV7m8PsRGM5D

For a short time under Lenin, women had enjoyed a much freer status in that life for them was a lot more liberal when compared to the ‘old days’. Among other things, divorce was made a lot more easy under Lenin. Stalin changed all this. He put the emphasis on the family. There was a reason for this. Many children had been born out of marriage and Moscow by 1930 was awash with a very high number of homeless children who had no family and, as such, were a stain on the perfect communist society that Stalin was trying to create.

The state paid families a child allowance if their were a married couple. It became a lot harder to get a divorce and restrictions were placed on abortions. Ceremonial weddings made a comeback. In the work place, women maintained their status and there was effective equality with men. In theory, all jobs were open to women. The only real change took place in the image the state created for women. By the end of the 1930’s, the image of women at work had softened so that the hard edge of working became less apparent.


--- Sunt surse f. greu de gasit, desi multe apar si la discovery. Dar asta faceau femeile atunci, ramaneau gravide, si stateau in case comune de 5-10  mame sau mai multe. Stalin le-a executat bastarzii

Mergea politia pe strada "Cine e taticul?" "Nu-l cunoc, cred ca e un baiat frumos" pac un glontz in cap.

Edited by fguy, 20 October 2017 - 18:52.


#49
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Recent zarisem ceva studiu, cum ca numai 10% dintre persoane sunt dispuse sa isi schimbe ideologia, daca le prezinti argumente solide. Sa inceapa lupta cu morile de vant.
Ma feresc sa ating subiectul propus de initiator intr-o conversatie. Daca nu te impacteaza direct inseamna ca problema e imaginara, asa-i ?

#50
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postvimann, on 20 octombrie 2017 - 18:50, said:

Daca nu te impacteaza direct inseamna ca problema e imaginara, asa-i ?
Iar dacă e problema ta e problema tuturor. Cam așa cu apocalipsa asta feministă.

Argent, niciodată acțiunile de divorț nu au fost laudatio.

#51
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,900
  • Înscris: 20.10.2015

View Postfguy, on 20 octombrie 2017 - 16:44, said:

Barbatii isi dau rand pe rand seama ca pana si casatoria a ajuns o prostie.

Numai fraierii

#52
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postfguy, on 20 octombrie 2017 - 18:01, said:

Verisorul meu medic. 20 000 lei salar, 25% da la copil. Mama nu lucreaza.
Deci sa inteleg ca-i asistata ''social'' Posted Image Oricum, vina este a lui pentru ca nu a stiut sa aleaga femeia potrivita!

Edited by YourFan, 20 October 2017 - 19:01.


#53
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010
@fguy, aam citit articolul dar tot nu am vazut unde scrie ceva de omorat 2 mil de copii...

#54
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
Femeile vor si ele sa manance. De aia cauta pe ala mai frumos, mai bogat, mai dotat, mai papagal. Aici nu e vorba de feminism, e vorba de materialism. Ca ajung pe la 40 de ani sa regrete alegerea lor, e alta treaba.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate