Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Sacadare imagine Samsung UE43MU6102

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
588 replies to this topic

#91
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Am scris și eu de 2 ori azi. Odată de pe adresa mea și am mai trimis și de la ei de pe site, folosind interfața lor. La telefon nu am reușit să vorbesc, mă deconecta instant. Nici un răspuns deocamdată.

#92
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 08.10.2007

 misuovidiu, on 04 decembrie 2017 - 19:22, said:

Pana la urma voi ce decizie o sa luati? treceti la decodor sau stati asa?

Dacă îmi confirmă un abonat Digi că folosește decodor și nu mai are probleme cu sacadările, da, eu renunț fără regrete la cartela CI.

Edited by ammazon, 04 December 2017 - 20:22.


#93
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
A confirmat cineva deja.

#94
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 08.10.2007
Oare decodoarele se obțin mai ușor sau trebuie așteptat câteva luni ca în cazul cartelelor?

#95
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Eu nu; nu sunt de acord să mai bag in priză un tuner pentru că nu merge cum trebuie al tv-ului.

#96
ficus

ficus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.03.2005
Eu vad ca toate au acelasi tuner. Chiar si qled-urile. Pai toate sacadeaza?

Seria 6 are alt tuner decat restul. Daca si seria 7 sacadeaza, inseamna ca nu e din tuner
https://www.displays...rison/d5c23a30f

#97
acronis

acronis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 25.10.2007
Ce tastatura este compatibilia cu acest tv?

#98
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
Logitech K400.

#99
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 06.11.2014
Daca se respecta principiile din seriile anterioare ale Tizen, cam orice tastatura ar fi compatibila (la tv-ul meu din 2015 am adaugat de la tastatura no-name , la Microsoft ori Samsung KBD1000). Va functiona in principal in browser si va fi utila doar acolo.

#100
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Va salut!

Ieri am intrat in posesia decodorului HD4 de la RDS. Dupa o scurta configurare, am vizionat un meci si intr-adevar nu mai sacadeaza imaginea.
Singura problema care o am cu el, unele posturi SD se vad cu o dunga alb-negru sus in stanga. Aveti idee de ce? Atasez 2 poze sa vedeti despre ce este vorba, atasez si setarile care le are decodorul. Daca selectez la Rezolutie in setari - 720p nu mai apare dunga aceea, insa trebuie mereu cand ma uit la un post HD sa reselectez 1080p sau 1080i. Are ultima versiune de soft decodorul.

Attached Files



#101
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 08.10.2007
Încearcă să redimensionezi imaginea pe televizor. Dacă nu merge din setările automate, încearcă manual.
Nu mai sacadează absolut deloc?
Merge decodorul cu telecomanda de la televizor?

#102
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Pai televizorul e setat pe 16:9 și fit to screen normal. Ca doar nu vreau sa îmi taie din imagine. E pe manual pus. Nu mai sacadează deloc. Merge decodorul cu telecomanda de la tv însă nu am găsit deocamdată sa pot accesa guide-ul decodorului , doar lista de canale , atât. Însă e bine și așa rău.

#103
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005

 danyxp, on 01 decembrie 2017 - 08:28, said:

Un pic de offtopic
Faceți niște teste de viteza pe net, cablu și wireless; pe cablu nu trece 100, pe wireless am în jur de 200 mbps download. În lipsa unei aplicații am folosit browserul, pe beta speedtest.net și google fiber test.
Nemernicii bagă plăci de rețea 10/100 la tv 4k....
Nu sunt singurii, la fel și la sony, de fapt nu stiu daca e vreun tv cu rețea 1000...
Eu l-am testat pe al meu doar pe wifi. Am prins putin peste 300, folosind un router wifi AC in banda de 5GHz (Dlink DIR-860L) si un abonament Digi de 1000

In alta ordine de idei, m-am uitat si eu cu atentie dupa acea sacadare descrisa de voi si din fericire nu am gasit-o. Am luat TV-ul acum o saptamana, deci e posibil sa fie dintr-un lot mai nou. O sa ma uit acasa sa vad unde si cand e facut.

Per total sunt foarte multumit de el, cu exceptia a doua chestiuni: in scenele intunecate ii creste timpul de raspuns al panoului si se creaza un efect de motion blur (am dezactivat toate "inbunatatirile" si il tin pe modul standard). Si a doua chestiune e ca nu reusesc sa il imperechez cu aplicatia de mobil :) Poate nu o folosesc pe cea potrivita. Voi ce folositi? :)

#104
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Folosesc Samsung Connect și smartview, pe telefon tot Samsung. Smartview merge și pe alte telefoane dar Connect nu știu sigur.

#105
mrkokobt

mrkokobt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 26.02.2014
Salut,

Am si eu modelul 40MU6102, patesc la fel, pe CAM-ul de la rcs rds, dar pe IPTV telekom, nu am preobleme. Eu cred ca este o preoblema de CI+, asa cred, am sa sesizes si eu prin email si chat aceasta problema, si sper ca se va face un update.

#106
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 08.10.2007
Nu e problemă de CI. Sacadează și cu cardul scos.
E problemă cu tunerul.

#107
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Exact. La mine sacadează și cu cardul scos.

#108
mrkokobt

mrkokobt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 26.02.2014
Am trimis, in momentul de fata un email. Astept raspunsul lor, dar cred ca va fi acelasi raspuns clasic. Cred ca voi merge si eu mai departe pana obtin negatia pentru acest produs.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate