Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sfaturi utile pentu a construi o retea la birou stabila.

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
BogdanDecsei

BogdanDecsei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.04.2017
Buna ziua tuturor. Va rog sa ma ajutati sa fac un upgrade la router si swich pentru a avea o retea mult mai stabila.


La biroul firmei detin 1 router tp link mai vechi furnizor internet rds. ( este vb de un magazin alimentar gen profi ).

Router Model TP-Link TL-WR1043ND
Firmware Version DD-WRT v24-sp2 (02/19/14) std - build 23598
Kernel Version Linux 3.10.30 #5272 Wed Feb 19 09:14:16 CET 2014 mips.

Aparatele au o anumita vechime, 2-3 ani

Retea mea este construita din 1 Router 4 swich-uri 16 porturi. 10 Pc - uri  3 laptopuri care folosesc wifi ( + telefoanele mobile alea angajatiilor), 32 camere supraveghere IP 4 mega pixeli, problema mea este de cand am achizitionat cele 32 de camere IP, in sensul ca reteaua interna functioneaza greu, se blocheaza swich-urile, camerele de supraveghere au lag uneori si dureaza 2-3 secunde cand vreau sa deschid o anumita camera, viteza de internet este constanta nu am probleme, pe mine ma deranjeaza reteaua interna, doresc sa schimb de la router pana la swich,

Va rog daca se poate sa ma ajutati sa aleg un router stabil care sa faca fata la reteaua mea, pe partea de swich as dori sa impart reteaua in 2, din router sa am un swich unde sa am camerele ip si din alt swich sa am calculatoarele si casele de macrcat, pe partea de wifi doresc sa achizitionze Ap-uri care sa le raspandesc prin magazin pentru clienti.

Daca se pate sa ma ajutati cu cateva sfaturi utile pentru construirea retelei corect.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate