Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Ma trezesc in fiecare noapte la ora 3.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#37
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Raspunde la #9.
Astfel pot/poti gasi cauza.

#38
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostArgent, on 07 octombrie 2017 - 21:22, said:

Nu, clar ca nu, dar ce roman este fericit?
Si sa nu intelegi ca sunt nefericit, doar ma gandeam care om este implinit? Nu cred ca sa fie asta vina pentru care ma trezesc eu al 3 noaptea.

Prietene, eu iti dau un sfat, iar acele se numeste: alearga.

Pe mine alergatul m-a scapat de stresuri si engime ale vietii. Du-te in Decathlon ia-ti cel mai elementar echipament complet, costa cam 250 lei si treci la treaba. Alearga cat poti, dar fa-o regulat. O sa vezi ce stare buna o sa ai dupa efort si mai ales ce bine o sa dormi, plus ca vei dormi foarte bine noaptea.

Incearca o saptamana si imi vei da dreptate.

#39
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Decat sa dormi putin si sa te trezesti la ora 3-4  mai bine nu dormi deloc.
Faci un efort dinasta de 2-3 ori pana se echilibreaza metabolismul.

#40
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Ai pus intrebari mult prea private. Atunci chiar ca imi dai motiv sa nu mai dorm in seara asta.
Poate tu crezi ca traim intr-o tara in care nu monitorizeaza nimenea ce scriem noi pe aici, dar iti zic eu ca sunt destui care periaza fiecare cuvant scris pe aici.
Si asta nu inseamna ca sunt bugetar, ca daca eram bugetar eram stresat ca mi-a taiat tudose din sporuri, eram stresat ca nu mi-a crescut leafa la nivelul nesimtit la care speram.
Inseamna doar ca omul care stie prea multe este primul care este atent cu ce scrie pe internet.

Deci barbat 30-35 de ani.

#41
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

View PostDaian95, on 07 octombrie 2017 - 21:27, said:


Prietene, eu iti dau un sfat, iar acele se numeste: alearga.

Pe mine alergatul m-a scapat de stresuri si engime ale vietii. Du-te in Decathlon ia-ti cel mai elementar echipament complet, costa cam 250 lei si treci la treaba. Alearga cat poti, dar fa-o regulat. O sa vezi ce stare buna o sa ai dupa efort si mai ales ce bine o sa dormi, plus ca vei dormi foarte bine noaptea.

Incearca o saptamana si imi vei da dreptate.
Like initiator uite sfat. minim 30 min de alergare intensa si o sa dormi neintors

#42
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

View PostDaian95, on 07 octombrie 2017 - 21:27, said:

Prietene, eu iti dau un sfat, iar acele se numeste: alearga.

Pe mine alergatul m-a scapat de stresuri si engime ale vietii. Du-te in Decathlon ia-ti cel mai elementar echipament complet, costa cam 250 lei si treci la treaba. Alearga cat poti, dar fa-o regulat. O sa vezi ce stare buna o sa ai dupa efort si mai ales ce bine o sa dormi, plus ca vei dormi foarte bine noaptea.

Incearca o saptamana si imi vei da dreptate.
Am deja echipament sportiv, dar cine are timp?

Am alergat si iti dau dreptate.

View PostUn-ZeU, on 07 octombrie 2017 - 21:28, said:

Decat sa dormi putin si sa te trezesti la ora 3-4  mai bine nu dormi deloc.
Faci un efort dinasta de 2-3 ori pana se echilibreaza metabolismul.
O sa incerc asta in concediu de odihna, ca na... vezi tu, munca la birou implica atentie end shit, adica nu prea iti permiti sa faci vreo greseala din cauza la oboseala.

#43
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostUn-ZeU, on 07 octombrie 2017 - 21:31, said:

Like initiator uite sfat. minim 30 min de alergare intensa si o sa dormi neintors

Nu poate ca incepator atat, 10 minute la inceput, apoi 15 si tot din 5 in 5.

Ideea e ca din prima zi de antrenamente va reusi sa isi iasa din stare.

View PostArgent, on 07 octombrie 2017 - 21:32, said:

Am deja echipament sportiv, dar cine are timp?

Am alergat si iti dau dreptate.

O sa incerc asta in concediu de odihna, ca na... vezi tu, munca la birou implica atentie end shit, adica nu prea iti permiti sa faci vreo greseala din cauza la oboseala.

La cat iesi de la lucru? Eu cred ca seara ai macar o ora pentru alergat si mers inapoi acasa, apoi dus si somn. Eu ma ofer sa fiu antrenorul tau, cand ai nevoie de sfaturi scrie-mi un mesaj.

#44
Motanu_

Motanu_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.08.2017
Da la sapa si te ia somnul instant, n-ai sa te mai poti trezi.

#45
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

View PostDaian95, on 07 octombrie 2017 - 21:35, said:

Nu poate ca incepator atat, 10 minute la inceput, apoi 15 si tot din 5 in 5.

Ideea e ca din prima zi de antrenamente va reusi sa isi iasa din stare.



La cat iesi de la lucru? Eu cred ca seara ai macar o ora pentru alergat si mers inapoi acasa, apoi dus si somn. Eu ma ofer sa fiu antrenorul tau, cand ai nevoie de sfaturi scrie-mi un mesaj.
Mai am si alta treaba, am si eu familie, nu pot sa plec la alergare, oricum imi raman foarte putine ore libere.
La 17:00 si ajung acasa pe la 17:30, pana ma spal, pana mananc, pana ma spal pe dinti, pana mai ma spal pe cap, mai rezolv ceva treaba pe acasa... a trecut ziua.

View PostMotanu_, on 07 octombrie 2017 - 21:36, said:

Da la sapa si te ia somnul instant, n-ai sa te mai poti trezi.
Recunosc ca m-am gandit sa te intreb "pe cine vreau sa omor"?

#46
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013
Am exact aceeasi problema ca intiatorul.
Pe la ora 23:00 aproape adorm cu revista sau cu cartea in brate.
Ma trezesc pe la ora 03:00 - 04:00 pentru nevoi fiziologice.
Apoi nu mai pot adormi pana pe la 05:30. Iar la 06:00 suna ceasul...Posted Image
Mascul, varsta 35 - 40 ani, familist, cu viata normala, nivel de stres normal, zic eu.

#47
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002

View PostArgent, on 07 octombrie 2017 - 20:42, said:

Ma trezesc pur si simplu, imi dau seama ca sunt treaz si ca este noapte, verific telefonul si pac ora 3 si ceva...

Nu am vreun gand anume, doar ca stau in pat si astept sa adorm, ma intorc pe o parte, ma intorc pe alta parte, apoi ma gandesc la tot felul de lucruri fara legatura intre ele.

da ceasul inapoi cu 1h Posted Image
ps. muta departe de tine toate electronicele, adica telefon, routere, tv, radio... ce nu se poate, scoate din priza in timpul noptii
si aeriseste bine camera seara

#48
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postkolfleading, on 07 octombrie 2017 - 21:40, said:

Am exact aceeasi problema ca intiatorul.
Pe la ora 23:00 aproape adorm cu revista sau cu cartea in brate.
Ma trezesc pe la ora 03:00 - 04:00 pentru nevoi fiziologice.
Apoi nu mai pot adormi pana pe la 05:30. Iar la 06:00 suna ceasul...Posted Image
Mascul, varsta 35 - 40 ani, familist, cu viata normala, nivel de stres normal, zic eu.

Pasul I: http://www.decathlon...lergare-barbati                 Iti alegi ce ai nevoie de aici, in functie de buget.
Pasul II: dupa ce iti iei echipament imi dai mesaj privat si iti fac un program de antrenamente.
Pasul III:te tii de program o saptamana.
Pasul IV:o sa imi multumesti cand vezi rezultatele.

#49
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

View Postkolfleading, on 07 octombrie 2017 - 21:40, said:

Am exact aceeasi problema ca intiatorul.
Pe la ora 23:00 aproape adorm cu revista sau cu cartea in brate.
Ma trezesc pe la ora 03:00 - 04:00 pentru nevoi fiziologice.
Apoi nu mai pot adormi pana pe la 05:30. Iar la 06:00 suna ceasul...Posted Image
Mascul, varsta 35 - 40 ani, familist, cu viata normala, nivel de stres normal, zic eu.
Asa patesc si eu sa adorm si cu televizorul deschis pe la 23:00.

Ete acum ce am ramas pe laptop pana la 22:43 ca maine este Duminica si dorm pana cand vreau.

View Postaeon, on 07 octombrie 2017 - 21:41, said:


da ceasul inapoi cu 1h Posted Image
ps. muta departe de tine toate electronicele, adica telefon, routere, tv, radio... ce nu se poate, scoate din priza in timpul noptii
si aeriseste bine camera seara
Am scos si routerul sa nu fie ceva de la semnalele 2.5ghz, 5 ghz, sa nu licare nici beculete, nu am radio cu ceas(ca imi cam trebuie, macar sa nu mai stau cu grija in telefon sa ma scoale), telefonul il tin departe de mine.
Aerisesc camera inainte de culcare.
Si am si marja de somn, adica ma pun sa ma culc pe la 23:00 si ma gandesc ca o sa adorm pe la 23:30, deci nu stau stresat sa adorm.

#50
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Sigur dormi singur. Asta e cauza.

#51
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostArgent, on 07 octombrie 2017 - 20:32, said:

Nu stiu ce am de ma tot trezesc noaptea la ora 3 si nu mai adorm.

E semn de depresie sau alte ingrijorari. Poate fi si rezultanta faptului ca nu ai job, activitate si te trezesti rumegand propriile ganduri si ingrijorari. Poate ti-ar prinde bine un pic de sport sau efort fizic.
Trezitul noaptea afecteaza mari mase de oameni, in general, corporatisti care stau permanent cu frica zilei de maine.

#52
Motanu_

Motanu_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.08.2017

View PostArgent, on 07 octombrie 2017 - 21:38, said:



Recunosc ca m-am gandit sa te intreb "pe cine vreau sa omor"?
Mai bine culca-te!

#53
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Dorine? Eu tin la tine, dar ia de te culca ca se face 23:00, eu macar incerc sa aflu ce fac dupa ce ma trezesc la 3 la noapte, tu ia de te culca ca dimineata ai de plimbat copilul.

View Postrosix, on 07 octombrie 2017 - 21:48, said:

E semn de depresie sau alte ingrijorari. Poate fi si rezultanta faptului ca nu ai job, activitate si te trezesti rumegand propriile ganduri si ingrijorari. Poate ti-ar prinde bine un pic de sport sau efort fizic.
Trezitul noaptea afecteaza mari mase de oameni, in general, corporatisti care stau permanent cu frica zilei de maine.
La modul foarte sincer si in idee cum zice si colegul de dinaintea mea? Ce om familist nu are stres, ce om de pe planeta asta nu este stresat cu ceva?

Edited by Argent, 07 October 2017 - 21:55.


#54
kirkik

kirkik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 07.10.2017
Eu ma culc in fiecare noapte numai la ora 3......


Dar in motive si framantari sentimentale ca stau cu gandul la gagici si la colegele de care eram indragostit.
Stiti vreo solutie?
Ma culc in fiecare noapte la ora 3 - framantari sentimentale - Forumul Softpedia

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate