Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Audi a4 b8 2.7tdi sunet la accelerare

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Da, a folosit kitul de reparatie Din cate mi-a spus clapetele l-ar fi costat 2000 lei sau ceva de genul asta iar kitul a fost 3-400. Insa recomandarea mea e sa mergi la in mecanic obisnuit cu operatiunea, cineva care a mai facut asta. E o defectiune comuna.
Amicul meu a facut reparatia la un mecanic renumit in Bucuresti, tot posesor de 3.0 tdi, nu a reparat masina de unul singur.
In uk presupun ca sunt alte preturi. Numai ca din cate zici tu mai sus, mecanicul la care ai fost vrea sa mearga mai mult pe incercate, ceea ce mie nu-mi inspira incredere.

#38
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

 debusy, on 13 octombrie 2017 - 13:20, said:

De kitul ala de reparații ce zici? Multa lume chiar și pe forumul  din ro zic ca au rezolvat cu acel kit de reparații care e destul de acceptabil la pret
Daca kit-ul de reparatie se preteaza la defectiunea ta si nu e scump, nu deteriorezi nimic, poti incerca.
Cred ca trebuie si o readaptare cu testerul dupa reparatie.

#39
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
Am tot citit și pe forumul Audi din românia și pe cel din uk și vad tot mai multe cazuri de acest gen, foarte multe exact cu eroarea spusă de mine. Prin 2010-2013 majoritatea schimbau tot angrenajul care se învârte în jurul sumei de 2000 ron sau 500 lire în uk. După această perioadă aproape toți au rezolvat cu acel kit, sunt 2 tipuri, unul cu doar o tija (cred ca cea interioara) și costa chiar de la reprezentanta audi doar 15 euro, celălalt kit conține și tija exterioară și ceva bucse (din ce am inteles) și e vreo 60 de lire. Am zis ca sa iau cel de 60, poate e mai bine și stau mai linistit. Tot pe forumul audi din românia am aflat de persoane care au mers cu masina având acea eroare, cam un an jumate (faza e că dpf-ul nu mai face regenerari daca ai această problema).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate