Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Siri nu functioneaza - iphone6

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Angelo22

Angelo22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.11.2014
Bună tuturor !
Dețin un iphone6, toate bune și frumoase până când am făcut update la iOS 11, de atunci Siri nu mă poate auzi și microfonul tastaturii la fel, vreau să precizez că â(virgulă) comenzile vocale funcționează perfect dacă îl înlocuiesc cu Siri și dacă schimb tastatura la fel microfonul altei tastaturi funcționeaza la fel de bine, am făcut câteva teste cu microfoanele să văd daca e problema hardware sau software și ce am aflat este că facetime și restul aplicațiilor la fel și camera default a telefonului când mă înregistrez video aunetul este cât se poate de clar atât cu camera din față cât și cea din spate iar reportofonul la fel, impecabil. Ceea ce am remarcat e că doar in “feisbuc mesenger” dacă port o conversație video cu cineva acel cineva nu aude decât un vâjâit de parcă uraganul Irma s-a adăpostit în microfonul meu, eu nu ma aud deloc și la fel dacă vorbesc cu cineva fară video dacă dau pe speaker la fel apare acel vâjâit. Dar repet, asta se întâmpla doar in aplicația facebook messenger. Voi ce credeți că ar putea fii ? Eu mă gândesc că dacă microfoanele n-ar fii bune nu s-ar auzi bine nici în timpul apelurilor normale și nici în “feistaim” și voice controler și restul aplicațiilor. Am încercat o mulțime de modalităti printre care și un hard reset însă nimic. Voi ce credeți ?

Edited by Angelo22, 05 October 2017 - 19:59.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Instaleaza IOS 11.0.2

#3
Angelo22

Angelo22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.11.2014

View PostAdm, on 05 octombrie 2017 - 20:09, said:

Instaleaza IOS 11.0.2
Sunt cu update-urile la zi. Problema mi-a apărut de când a apărut iOS 11 însă următoarele versiuni nu m-au ajutat.

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Aparent problema e cunoscuta, pt ca e plin internetul de spam despre reactivare Siri in IOS 11.

Iata un rezumat:

Quote


How to Fix: iPhone 5/6/7 Siri Not Working After iOS 10/11 Update

1. Restart Siri on iPhone: Settings > General > Tap on Siri > Toggle it to off and turn on it again.
2. Reset Network Settings: Go to Settings app > General > Tap on Reset > Tap on Reset Network Settings > Enter your Passcode > Tap on Reset Network Settings to Confirm. After resetting, all the saved Wi-Fi password will be wiped.
3. Switch On/Off Dictation: Settings > General > Scroll down to keyboards > Toggle Enable Dictation to Off and Turn it on.
4. Enable Hey Siri: Make sure that Hey Siri option is enabled: Settings > General > Siri > Tap on Allow Hey Siri.
5. Clean your iPhone/iPad Microphone and make sure it is unobstructed and not damaged.
6. Update your iOS to latest version if available: check software updates to see if Apple releases a small update, for example, Apple just released iOS 11.0.1 as the first patch of iOS 11.
7. If Siri not working with your WhatsApp on iOS 10/11, make sure you’ve enabled Siri support: Settings > Siri > App Support > Enable Siri. Also, try removing WhatsApp and reinstalling on your iPhone.


#5
Angelo22

Angelo22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.11.2014
M-am gândit că după 2 săptămâni de search-uit pe net, nerezolvând nimic, să postez aici.
Am încercat toate metodele posibile care sunt pe net însă nimic n-a funcționat și m-am gândit ca dau pe aici de vreun geniu.
Nu sunt afectat prea tare de treaba cu Siri ci de faptul că microfonul dă rateuri și doar în messenger si Siri și nu înțeleg de ce, ce sa cred ? E software sau hardware problema ?

Edited by Angelo22, 05 October 2017 - 20:32.


#6
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Din moment ce problema a aparut dupa in update este clar software sursa problemelor

#7
MariusP21

MariusP21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 05.03.2017
Asteapta pana la urmatorul update.

#8
Angelo22

Angelo22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.11.2014

View PostMariusP21, on 06 octombrie 2017 - 01:31, said:

Asteapta pana la urmatorul update.
Problema asta a trecut deja prin doua update-uri, 11.0.1 și 11.0.2 și n-a rezolvat nimic, nu știu dacă update-ul următor v-a rezolva ceva. Rămân cu speranța csf.

#9
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
back up la iphone,pus in dfu mode, scris softul din itunes, pus back up la loc.

#10
borse

borse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.04.2008
am si eu aceeasi problema, cum ai rezolvat-o?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate