Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Intrebari Whatsapp - Aplicatia Android

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#37
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Nu asa. La un moment dat o sa-ti blocheze unul sau ambele SIM-uri daca utilizezi clone.
Din 2019 au facut posibilitatea utilizarii a doua SIM-uri pe aplicatiile lor oficiale.

Trebuie sa fii chiar fraier ca sa mai folosesti clone acum.

#38
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016
1. Pot folosi wapp pe o cartela cu 0 credit? Cumparata cu 0 credit, nu pe care am ramas fara credit.
2. Daca, acea cartela expira in 7 zile sau in cat expira ea si-mi dispare numarul de telefon ce se intampla cu wapp-ul?

#39
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Aplicatia nu are legatura cu creditul de pe cartela.
Cartela trebuie sa fie valida pentru primirea SMS-ului cu codul de validare.
Asadar, cine va avea acel numar activ va primi ulterior codurile de validare.
Functionarea serviciului de la WhatsApp e conditionata de prezenta unui serviciu de date, fie date mobile, deci pentru asta ai nevoie de o cartela cu plan de date activ, fie WiFi, caz in care nu e necesar ca tu sa ai cartela in perioada activa, e suficient sa poti primi SMS-uri pentru codurile de validare.

#40
Phoenixxx

Phoenixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 24.03.2018
Se poate seta aplicatia sa stocheze fisierele atasate diverselor mesaje pe cardul SD?
Am incercat sa mut aplicatia cu AppMgr Pro III (App 2 SD) v4.92, dar zice ca este netransferabila.
Telefonul este Xperia Z5 Premium model E6853 cu android v7.1.1 (numar compilare 32.4.A.1.54).
Multumesc

#41
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Muta manual fisierele pe SD card si basta.

#42
Phoenixxx

Phoenixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 24.03.2018
Este o varianta, dar as dori sa stiu daca se poate realiza asta in mod automat, adica fara interventie umana.
Xperia Z5 Premium are suficient spatiu in memoria interna, dar mai exista un telefon in familie cu spatiu intern limitat si care se "sufoca" frecvent; asta in timp ce pe cardul SD este spatiu liber suficient.

#43
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
WA si WAB nu au optiunea de a alege calea de salvat fisiere, doar iti da optiunea de salvare, sau nu.
Ar fi de trimis catre ei o solicitare pe subiect, caci e util.

#44
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
se poate seta cumva ca apelurile gsm sa nu mai inchida convorbirea din whatsapp?

#45
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Telefon android 2.3 cu numarul de telefon "xxx"=> se pare ca Whatsupp nu mai poate fi instalat decat pe Android >3.
Existand si varianta de web de Whatsupp:  prin schimbarea cartelei pe un alt telefon cu numarul de telefon "yyy" + instalare aplicatie pe telefon+instalare aplicatie web desktop+dezinstalare Whatsupp pe telefonul "yyy" pot folosi pe desktop Whatsupp cu numarul xxx ?

#46
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Cum pot descarca fisierele imagine pe pc ?

#47
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010

 danb1961, on 30 martie 2020 - 09:32, said:

Cum pot descarca fisierele imagine pe pc ?
Prin dropbox

#48
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,534
  • Înscris: 21.12.2006

 danb1961, on 30 martie 2020 - 09:32, said:

Cum pot descarca fisierele imagine pe pc ?
Folosind WhatsApp Web poți salva orice poză

#49
NADGOB12

NADGOB12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.06.2009
Salutare. Am un samsung s10 si intampin urmatoarea problema: cand sunt APELAT video pe whatsapp, interlocutorul meu nu ma aude. Probabil ca microfonul nu functioneaza. In schimb, cand eu APELEZ video pe whatsapp, microfonul functioneaza perfect iar persoana respectiva ma aude. Care este problema?? Trebuie sa setez ceva pentru ca si atunci cand sunt apelat video pe whatsapp sa fiu auzit?? Va multumesc.

#50
Ficus79

Ficus79

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.05.2020
Salut. Am și eu o problemă. Am creat un broadcast list în WhatsApp să trimit mai multora același mesaj. Până astăzi, când dădeam forward la mesaj puteam să aleg și vedeam în listă broadcast list-ul si puteam să trimit către el. Acum îl am în mesagerie dar când dau forward nu-mi mai apare. Aveți vreo soluție? Am incercat să îl șterg să îl creez din nou, să reinstalez soft-ul, nimic
...
Vreo soluție?
Mulțumesc

#51
speedhubro

speedhubro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 20.05.2012
Buna seara, folosesc un telefon Samsung A 70 cu dual messenger facebook si whatsapp, pe whatsapp-ul a doilea nu imi apar contactele, cum acord aceasta permisiune, sa pot cauta cu cine vreau sa comunic din agenda mea ?

#52
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 08.09.2010
salutare,
exista vreo optiune de a bloca primirea de mesaje whatsapp de la numerele care nu le am in agenda?
multam

#53
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Din pacate nu exista o asemenea optiune, doar poti bloca persoana de la care vei primi un mesaj/apel ulterior primirii mesajului sau apelului.

#54
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Am tot auzit eu ca a face backup/restore la istoricul whatsapp nu e chiar floare la ureche si fara riscuri dar totusi.... unii trimit rachete in spatiu...

Doresc sa fac un backup pentru ca apoi sa fac restore al tuturor mesajelor/pozelor pentru ca voi trece la un nou telefon, Android to Android. Am zis ca o idee buna ar fi sa fac asta in Google Drive, dar NU, el nu vrea, adica apas butonul BACK UP, astept, aparent totul e ok dar cand intru in G Drive nu gasesc nimic. Telefonul este conectat la Google, e acelas cont, am citit cam tot ce se putea pe site-ul whatsapp si nimic.

Alte sugestii?

Nu ma deranjeaza si alte metode de backup/restore fie ele si rudimentare dar sa pot salva/restaura absolut tot.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate