Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Intrebari Whatsapp - Aplicatia Android

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#1
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Salut!

As avea doua intrebari legate de whatsapp:
1. Care este nr maxim de caractere pe care le poate avea un mesaj?
2. In momentul in care adaugi o persoana/contact intr-un grup, acea persoana poate vedea mesajele anterioare acelui moment? Banuiesc ca nu dar as vrea sa stiu sigur.

Multumesc anticipat!

#2
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Aici te-ai uitat?
https://faq.whatsapp.com/ro/android/

#3
corectsunt

corectsunt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 06.08.2012
1 - Nu știu.
2 - Nu va vedea postările anterioare.

#4
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017
Daca vrei sa fii  monitorizat si-n gaura de sarpe instaleaza whatsupp si facebook messenger. Mai bine instaleaza skype sau yahoo messenger daca n-ai chef cu atatea minute nationale, internationale si nelimitat in retea sa vorbesti cu persoanele din agenda telefonica

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
WhatsApp şi Facebook Messenger fac exact ceea ce face Skype: mesagerie şi apeluri telefonice. Ambele.
Să înţeleg că acelaşi lucru funcţionează diferit în mai multe situaţii?
Yahoo Messenger este mort, în sensul că mulţi au scăpat de el în favoarea Whatsapp sau FB Mess, care fac aceeaşi treabă mult mai bine, mai rapid şi mai frumos.

#6
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Lăsați off topicul, la subiect!

#7
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
1. Probabil 65536 caractere
2. Nu.

3. Orice site/program "spioneaza", deci nu va mai dati rotunzi cu abureli din astea.
Hai sa fim seriosi si sa nu mia credem rahaturi din astea, din aceeasi tagma cu vaccinurile=autism si alte c*c*turi din astea.

#8
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View Postiulian160380, on 30 septembrie 2017 - 10:10, said:

Daca vrei sa fii  monitorizat si-n gaura de sarpe instaleaza whatsupp si facebook messenger. Mai bine instaleaza skype sau yahoo messenger daca n-ai chef cu atatea minute nationale, internationale si nelimitat in retea sa vorbesti cu persoanele din agenda telefonica
Pe Skype esti monitorizat ca si pe celelalte aplicatii, mai ales daca instalezi Skype for Business, unde iti sunt urmarite mesajele, mai ales ca sunt importate in adresa de e-mail.

#9
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
N-am inteles de unde asta cu spionatu si etc? Cati oameni paranoici pe lumea asta care daca cred ca ei sunt paranoici, toti sunt la fel. Nu ma intereseaza partea asta.
Ca sa fie clar motivul pt care am intrebat si sa nu mai existe offtopic: vreau sa scriu un mesaj mai lung intr-un grup si vreau sa scriu doar un mesaj, care va fi mai usor de urmarit decat 20 de fraze care probabil se vor "pierde" printre alte mesaje scrise intre timp de ceilalti. Cealata intrebare este exact din motivul invers: vreau sa adaug o persoana intr-un grup care as fi vrut sa vada si celelate mesaje scrise pana atunci (este un grup de la clasa de la scoala a lui fii-miu si vreau sa o adaug si pe nevasta-mea si as vrea sa vada tot ce s-a discutat....simplu, nu?). Ce atata paranoia?@buyonevideo, de ce crezi ca 65536?

Edited by Intel, 30 September 2017 - 11:27.


#10
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
1. poti testa si singur, am dat ctrl+a ctrl c ctrl v la http://www.digi24.ro...o-tratam-792851 pe https://web.whatsapp.com/ (vreo 4700 caractere) si le-a trimis pe toate.
chiar daca ar avea vreo limita sau daca ai vrea sa folosesti formatari, poti atasa si fisiere pe whatsapp

edit si de pe mobil a pus tot textul
2. nu, nu poate vedea mesajele anterioare, poti testa si aici

Edited by gumball3000, 30 September 2017 - 11:54.


#11
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Ok. Multumesc!

#12
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
de obicei pt ceea ce doresti sa faci se folosesc grupuri de yahoo sau de facebook

https://groups.yahoo.com/neo
seamana cu un forum privat pe yahoo

pe facebook e cam aiurea, se pierd mesajele prin tot ce apuca sa posteze fiecare, nu poti crea sectiuni separate (cel putin asa stiu ca era acum cativa ani)

Edited by gumball3000, 30 September 2017 - 12:02.


#13
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Facebook n-a vrut lumea, de yahoo nu mai stie nimeni, s-a votat whatsapp si e si deja creat.

#14
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Pentru a vedea mesajele mai vechi atunci cind este adaugata o noua persoana la grup, poate merge asta: https://faq.whatsapp...ndroid/23756533
Desi va fi, probabil, o formatare a textului nasol de citit....

Edited by buyonevideo, 30 September 2017 - 13:33.


#15
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Intrebare care mi-a venit in cap acum ca vreau sa trec la un dual sim....cum naiba fac cu whatsappul? Acum folosesc doua telefoane personal+job fiecare cu whatsappul ma-sii. Asta stie ceva de genul dual account sau trebuie sa fac tot felul de crackuri si combinatii?
Merci

#16
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 27.04.2008
Nu stiu ce telefon ai, dar Huawei are functia de Aplicatie geamana prin care permite conectarea simultan la doua conturi diferite pt aceeasi aplicatie. Sunt incluse Facebook, Messenger si Whatsapp.

Attached Files


Edited by crazyalex86, 19 June 2018 - 15:28.


#17
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Merci. Telefonul încă nu exista va fi p20pro sau s9+. Acum am mai cautat si am vazut ca chinezii au tot felul de twin app etc. Interesant.

#18
oprea_adrian

oprea_adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.10.2006
Pt a nu mai deschide alt topic , tot pt WhatsApp, exista posibilitatea de a fenta contorizarea mesajelor trimise afișată în Setări/Utilizare date mobile/statistici utilizare retea/mesaje trimise ? Adică, pot trimite mesaje fara a rămâne contorizate ?
Am observat că dacă trimit un mesaj si-l șterg el tot rămâne contorizat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate