Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Intrebari Whatsapp - Aplicatia Android

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#19
bobo70

bobo70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 28.06.2006
Mie nu imi apare pe WhatsApp numele celor care se regasesc in agenda telefonica in dreptul numarului de telefon.
Detalii:
- am telefon dual sim;
-numarul de telefon pe care am contul de WhatsApp este cel de pe sim-ul 1 (nu stiu daca are vreo importanta);
- din cate stiu aceasta aplicatie verifica periodic numerele de telefon din agenda telefonica pentru a vedea care sunt inregistrate pe WhatsApp si pentru a putea afisa numele contactelor din agenda.

Aveti vreo idee ce as putea face pentru a putea rezolva problema enuntata?
Credeti ca daca daca schimb numarul de telefon (sa ma inregistrez cu celalalt numar) se vor afisa numele persoanelor din agenda telefonica?

#20
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006
Are cineva idee cum pot seta o poza (sau fara poza) la un contact din WhatsApp?
Isi pune poze indezirabile la avarar si n-am chef sa i le vad in lista mea cand imi deschid aplicatia.
Numarul persoanei e in agenda telefonului, i-am setat acolo o poza oarecare dar in WhatsApp apar tot alea pe care si le pune.
Exista vreo posibilitate sa nu i le mai vad? (fara sa-l sterg totusi de la contactele mele)
Merci.

Edited by asyst72, 23 May 2019 - 07:55.


#21
Smarty23

Smarty23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 29.12.2007
@bobo70, pe Whatapp iti afiseaza numerele de telefon de pe sim-ul pe care l-ai setat sa iti arate contactele. Banuiesc ca tu vrei contactele Whatapp aflate pe sim-ul 2. Verifica "display contacts" si vezi ce este setat.

 bobo70, pe 30 iunie 2018 - 06:58, a scris:

-numarul de telefon pe care am contul de WhatsApp este cel de pe sim-ul 1 (nu stiu daca are vreo importanta);


E foarte important.

Edited by Smarty23, 05 June 2019 - 13:08.


#22
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 12.09.2013
Cateodata nu pot vedea fisierele media trimise.Imi spune ,,descarcare nereusita.nu se poate descarca,,.De la altii pot primi fisiere, fara probleme.Sa fie cardul sd de vina?

#23
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Mesajul apare la fisiere din convorbiri vechi sau si la cele noi?
Si ca sa fiu sigur, mesajul apare la fisiere trimise de tine sau de cel cu care ai discutat (primite)?

Edited by Ciubex, 03 July 2019 - 22:25.


#24
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 12.09.2013
Mesajul aparea la convorbirile noi, la fisierele primite de mine.Dar vad ca s-a rezolvat, dimineata se pot deschide fisierele respective....Am inteles ca ar fi fost o problema cu aplicatia la nivel global!

#25
humaila

humaila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,071
  • Înscris: 08.10.2009

 dreaQ, pe 19 iunie 2018 - 15:14, a scris:

Intrebare care mi-a venit in cap acum ca vreau sa trec la un dual sim....cum naiba fac cu whatsappul? Acum folosesc doua telefoane personal+job fiecare cu whatsappul ma-sii. Asta stie ceva de genul dual account sau trebuie sa fac tot felul de crackuri si combinatii?
Merci

S9+ are sigur. Toate Samsung-urile dual-sim au chestia asta.

 asyst72, pe 23 mai 2019 - 07:54, a scris:

Are cineva idee cum pot seta o poza (sau fara poza) la un contact din WhatsApp?
Isi pune poze indezirabile la avarar si n-am chef sa i le vad in lista mea cand imi deschid aplicatia.
Numarul persoanei e in agenda telefonului, i-am setat acolo o poza oarecare dar in WhatsApp apar tot alea pe care si le pune.
Exista vreo posibilitate sa nu i le mai vad? (fara sa-l sterg totusi de la contactele mele)
Merci.

Din ce stiu, nu poti seta tu poza altuia.
Fiecare isi alege poza.

#26
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Salut prieteni, de ieri am primit un mesaj ca numarul de telefon e suspendat de what'app...!
Nicio motivare, nicio solutie, suport tehnic = 0
Contact in lb romana call center = inexistent
Le-am scris in engleza pe mail dar raspund numai roboti automati.

A mai avut cineva porcaria asta de experienta neplacuta?

#27
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005

 gry2000, pe 02 august 2019 - 13:45, a scris:

...
Sfatul meu e sa deschizi topic pe aria: My Digital Life.
Intrebarile intiatorului trebuie sa aiba raspunsurile aici, atata timp cat are legatura strict cu aplicatia de Android.
Pentru alte intrebari generale legate de serviciile de socializare/email-ing/mesaje se foloseste alta arie, cea indicata de mine mai sus.

#28
buleu_alexandru

buleu_alexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 12.09.2006
Va  salut

Am  un  SIM  cu  numar  de  fix de  la  Vodafone  (abonament).

Am vrut  sa  creez  cont  Whatsapp  folosind  acest  SIM   dar  imi  da  eroare  ca  numarul  nu ar  fi  un  numar  valid  pentru  Romania,   desi  l-am obtinut  la  un  sediu  Vodafone  din   Romania.

Numarul  incepe  cu   0371.


Va  rog  sa  imi  spuneti  ce  pot  sa  fac  pentru  a  rezolva  problema.


Multumesc



PS:   Sper  sa  stie  cineva  solutia  (in  cazul  in  care  v-ati  mai  confruntat  cu  asta),    altfel  voi  incerca  sa ii intreb  direct  pe  cei  din cadrul  aplicatiei.

PS2:  E adevarat  ca  as  fi  puut  sa  ii  contactez  direct  pe  ei,  dar  oricum  e  bine  sa  stie  cat  mai  multa  lume  despre  aceasta  problema  ca  sa  nu  mai  pierdem  timpul  cu  totii  (cei  care  am  avea  nevoie)   incercand  un  astfel  de  SIM  cu  aplicatia  Whatsapp   in   cazul  in  care  nu  exista  solutii.

#29
teiu

teiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 13.03.2007
am salvat folderul "Databases" din folderul WhatsApp de pe telefon de pe telefonul vechi, problema e ca am resetat telefonul la setarile din fabricatie si nu mai am cum afla codul de decryptare a mesajelor format din 60 de cifre... cum as putea sa accesez vechile mesaje? ma poate ajuta cineva va rog?

#30
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,377
  • Înscris: 01.12.2001
Are cineva idee ce consum de date mobile sa face in cazul unui apel de voce prin WhatsApp? Dar pt un apel video?
(pe minut, in medie). Se poate modifica rezoluția la un apel video, depinde de camera video a telefonului sau e standard?

#31
jolly74_aKb

jolly74_aKb

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.01.2020
Buna ziua, as vrea sa știu dacă este posibil sa apelezi o persoana telefonic și în același timp să se deschidă și whatsapp-ul persoanei?

#32
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.01.2007
Sincer nu prea inteleg intrebarea, dar poti vorbi cu cineva si in acelasi timp sa scrii pe whatsap, daca ai si o conexiune WiFi.

#33
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
@jolly74_aKb, da, se poate.
Amandoua persoanele trebuiesc sa aiba serviciul de date activ, fie prin 4G fie prin WiFi.
Se initiaza apelul telefonic, imediat se poate minimiza/trece in fundal aplicatia de convorbiri (Phone/Dialer/ sau cum s-o mai numi) si astfel ai acces sa folosesti alte aplicatii de pe telefon, inclusiv WhatsApp-ul.

Edited by Ciubex, 28 January 2020 - 11:52.


#34
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 02.02.2007
salutare!
putin ajutor, va rog:
am watsapp instalat pe un tel cu 2 simuri. a fost folosit doar cu un sim. acum am intodus inca o cartela. cum as putea sa folosesc aplicatia (si) pe noul numar?
mutumesc!

#35
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Cu o aplicatie separata. Unul pt job WA business si altul personal WA simplu.

#36
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 02.02.2007
am gasit la varu goagal! paralell space lite. merge!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate