Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Discutii libere despre posturile de radio

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
5189 replies to this topic

#5167
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,836
  • Înscris: 06.11.2018
Favorit FM Bechet 96,8 a rămas fără licență deoarece a expirat pe 20 martie 2024.

#5168
andrewking

andrewking

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 16.11.2022
Stai linistit ca rezolva tot Impuls. Baga si acolo

#5169
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 30.12.2012
Impuls nu prea a luat licente de la CNA... mai mult cumparat ca si restul retelelor comerciale... cred ca, cu exceptia ZU.

#5170
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 22.07.2006
Bun pt impuls dacă ar fi pt ei.
Cu o mărire de putere ar face casa bună împreună cu 92 fm din Craiova!

#5171
florin_sloboziaDX

florin_sloboziaDX

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.03.2024
NationalFM Slobozia e oprit din finalul lui Ianuarie, E aproape Aprilie!
mai revin? sau renunta, un digi fm ar fi bine, ca restul frecventelor sunt slabe de digi in slobozia mai ales in oras.

#5172
andrewking

andrewking

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 16.11.2022
Greu se rezolva la National o problema. Eu am sesizat pe messenger in legatura cu Pitestiul si au rezolvat intr un timp record, ba chiar si propunerea cu Radio Text au facut-o

#5173
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 30.12.2012

Vizualizare mesajflorin_sloboziaDX, pe 27 martie 2024 - 14:54, a scris:

NationalFM Slobozia e oprit din finalul lui Ianuarie, E aproape Aprilie!
Deci m-ai facut sa ma duc sa le zic ca nu le merge jucaria si au rugat pe cineva de acolo sa vada ce s-a intamplat. Cand colo ce sa vezi, merge bine merci. Mi-a trimis si video.

Vizualizare mesajandrewking, pe 29 martie 2024 - 12:15, a scris:

Greu se rezolva la National o problema. Eu am sesizat pe messenger in legatura cu Pitestiul si au rezolvat intr un timp record, ba chiar si propunerea cu Radio Text au facut-o
Depinde de locatie si ce echipamente are acea locatie. La Pitesti sunt echipamente care pot fi controloate si monitorizate online deci se rezolva imediat (daca nu este ceva problema hardware).

#5174
florin_sloboziaDX

florin_sloboziaDX

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.03.2024

View Postnumerci, on 29 martie 2024 - 14:00, said:


Deci m-ai facut sa ma duc sa le zic ca nu le merge jucaria si au rugat pe cineva de acolo sa vada ce s-a intamplat. Cand colo ce sa vezi, merge bine merci.
Cand am verificat la ora 10 acum 2-3 zile in zona hotelului central, nu emitea.
Poate si a revenit in timp? Nu mai conteaza acum, deoarece merge. In orice caz, e bine acum, are si PTY de Folcloric, ce nu avea inainte.

#5175
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 23.08.2020
rafale de 80 la ora in Buc..vant
sunt curios daca antena kiss va rezista..la cei 150 m

#5176
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,836
  • Înscris: 06.11.2018
CNA a aprobat mutarea Sweet FM Murfatlar 95,9 pe site-ul SNR Eforie si marire PAR la 500W si implicit devine din local in regional.

#5177
AllaSLove13

AllaSLove13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 20.12.2023
Ar fi misto ca posturile de radio sa aiba un playlist asemanator cu Roman FM, mai ales ca posturile importante au in playlist multe melodii plictisitoare. Mai mult, se vede ca dau prea multa muzica romaneasca si nu prea mai dau muzica internationala. Se vede cum au decazut posturile astea importante, nici nu prea mai ai ce sa asculti. Astept ziua cand aceste posturi vor avea melodii mai grozave si noi, in special mai multa muzica din strainatate. Noroc cu Roman FM si One World Radio, singurele posturi care mai dau muzica adevarata.

#5178
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 23.08.2020
mai puneti stream cu roman fm..sau site de unde sa luam live..eu am si uitat de el..acu vreun an era muzica electronica buna acolo..si un dj bun
si sunetul era unul bun pe net
dar ca la play radio n am vazut sunet mai bun pe net..aici e smecheria lui dragos..pe net da l in colo ca e mai tare decat toti..are sunet belea pe net

#5179
AllaSLove13

AllaSLove13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 20.12.2023

View Postdxvidelegeo, on 07 aprilie 2024 - 15:21, said:

mai puneti stream cu roman fm..sau site de unde sa luam live..eu am si uitat de el..acu vreun an era muzica electronica buna acolo..si un dj bun
si sunetul era unul bun pe net
dar ca la play radio n am vazut sunet mai bun pe net..aici e smecheria lui dragos..pe net da l in colo ca e mai tare decat toti..are sunet belea pe net
https://www.romanfm.ro/live/

View Postdxvidelegeo, on 07 aprilie 2024 - 15:21, said:

mai puneti stream cu roman fm..sau site de unde sa luam live..eu am si uitat de el..acu vreun an era muzica electronica buna acolo..si un dj bun
si sunetul era unul bun pe net
dar ca la play radio n am vazut sunet mai bun pe net..aici e smecheria lui dragos..pe net da l in colo ca e mai tare decat toti..are sunet belea pe net
Chiar au muzica electronica mai buna. Si de calitate. Am vazut ca au in playlist melodii noi de la Don Diablo, Steve Aoki, David Guetta si multi alti. RFM au un playlist next level fata de alte posturi.

Edited by AllaSLove13, 07 April 2024 - 15:28.


#5180
nicu_florin_galati

nicu_florin_galati

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 23.05.2023

 dxvidelegeo, on 07 aprilie 2024 - 15:21, said:

mai puneti stream cu roman fm..sau site de unde sa luam live..eu am si uitat de el..acu vreun an era muzica electronica buna acolo..si un dj bun
si sunetul era unul bun pe net
dar ca la play radio n am vazut sunet mai bun pe net..aici e smecheria lui dragos..pe net da l in colo ca e mai tare decat toti..are sunet belea pe net
Si astazi sunt emisiuni de muzica electronica, chiar aseara a mixat DJul principal al postului, Alexis. In serile de S&D de la 20 la 23 sau 24. Si in timpul saptamanii sunt emisiuni de animatie si stiri de la 7 la 18 sau 19, cu playlist diversificat, mult peste nationali

https://we.tl/t-YlMXZnnBpL - aici setul de aseara

Edited by nicu_florin_galati, 08 April 2024 - 17:34.


#5181
nicu_florin_galati

nicu_florin_galati

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 23.05.2023

 miki07, on 11 aprilie 2024 - 11:52, said:



Nu e vina lor că Virgin a ajus în situația asta. Radio 21 era al doilea radio național în 2008 ca încasări de publicitate, fiind acolo sus cu Kiss FM. Au început apoi s-o scalde rău de tot și au distrus brand-ul 21. După asta, au luat brand-ul Virgin, crezând că asta e soluția. Europa FM e la ani lumină de ei, deși sunt în același grup. Dacă ar fi după mine, aș renunța la brand-ul Virgin, aș trece înapoi la Radio 21 și aș încerca să aduc din oamenii care au construit radioul ăsta.

1 la mână, au un matinal foarte slab. Kiss a știut ce face când l-a adus pe Oprișan și ei ar trebui să aducă pe cineva în genul ăsta. Eu i-aș lua pe Mișu și Oana de la Național FM, chiar dacă Mișu a fost dezamăgit după ultima experiență la 21. Cu tot respectul, dar Andrei Niculae și Giulia nu mai merg, lumea vrea alt gen de prezentatori. Și asta se vede.... Și Pro FM e în aceiași situație, pentru că se tot chinuie cu un matinal de genul și nu le iese.
As vrea sa te completez cu observatia mea ca de ceva vreme ca in afara de SRR si de liderii de audienta (Kiss+Magic/Rock, Zu si Efm), restul retelelor se limiteaza doar la matinal si in rest 2-3 emisiuni aruncate alandala. In weekend chiar si Zu sau Europafm au strans cureaua serios.
Imi amintesc ca pana prin 2019 si 21/Virgin, Profm sau Radio Guerrilla aveau emisiuni bune de ascultat in orice moment al zilei/saptamanii...

Edited by nicu_florin_galati, 11 April 2024 - 19:24.


#5182
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Ca sa vezi pasiunea managementului pentru radio, invocata de multi, cand ei sunt doar businessmeni si-i doare undeva de ce inseamna media, informarea publicului si alte slogane nationaliste.

#5183
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
După economia de stații ,mutate la Europa , clar sau asigurat că merge pe linia de plutire. La nivel de reclame stau bine, de conținut par că și ei copiază stilul pro fm. În aceelasi timp am impresia că ascult Europa fm , încearcă să facă un ping pong între cele două radiouri că joc de imagine .

#5184
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,836
  • Înscris: 06.11.2018
Ordinea de zi a ședinței de marți 16 aprilie 2024 - ora 10:00

VI. Prelungiri valabilitate licențe audiovizuale
  • SC Teleson SRL Com. Albești, jud. Mureș pentru Radio Son din Toplița.
Licenta pentru Toplița a expirat pe 14 aprilie dar a fost prelungita deoarece CNA nu a mai avut sedinte pentru a putea prelungi licenta.
  • SC Dogan Media International SA București pentru Impuls din Tulcea și Timișoara
Au fost prelungite, Tulcea expira pe 22 aprilie iar Timisoara expira pe 17 mai.
  • SC Galaxy SRL Drobeta Turnu Severin pentru Radio Galaxy din Reșița și Câmpulung.
Au fost prelungite, Reșița expira pe 23 aprilie iar Câmpulung pe 18 mai.
  • Patriarhia Română - Administrația Patriarhală București pentru Radio Trinitas din Făget.
A fost prelungita, expira pe 26 aprilie.
  • SC A.G. RADIO HOLDING SRL București pentru Kiss FM din Galați, Târgu Bujor, Reșița, Hârlău, Sulina.
Au fost prelungite, Galați expira pe 12 mai, Târgu Bujor expira pe 22 mai,  Reșița si Hârlău expirau pe 5 iunie iar Sulina expira pe 6 iunie.
  • SC RADIO XXI SRL București pentru Virgin Radio din Târgu Mureș, Zalău și Timișoara.
Au fost prelungite, Târgu Mureș si Zalău expirau pe 22 mai iar Timișoara pe 3 iunie.

VII. Modificări licențe audiovizuale
  • SC EBS REI SRL Cluj-Napoca – solicitare acord modificare acționariat - amânat șed 12.03.2024 - monitorizare
A fost aprobat
  • SC PAPRIKA RADIO SRL Cluj-Napoca – informare privind modificarea acționariatului.
A fost aprobat.

IX. Decizii de autorizare
Aici nu au mai aratat tabelul.
Napoca FM isi mareste PAR de la 400 la 700 iar Radio Guerrilla isi mareste PAR de la 200 la 400

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate