Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Tepari Dez Auto ARAD 0755326545

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Tepar,raspunde la numele de Alin,telefon 0755326545,Dez Auto Arad,se lauda ca are numai pise beton,am cumparat un alternator de la ei,le-am trimis codul piesei,poze ,si mi-au trimis alternator de pe alta masina,vechi,rulmenti uzati,carcasa pocnita,mult mai slab si care nu se potriveste pe masina.Ieri se jura la telefon ca rezolva problema,astazi nu mai raspunde sau da ocupat.Paguba nu e mare,dar atentie.
EDIT.m-a sunat acum inapoi foarte revoltat ,ca a gasit alternator dar nu mi-l mai trimite,sa il trimit pe acesta inapoi.Deocamdata treaba e in suspensie,revin cu detalii.

Edited by daniMMM, 26 September 2017 - 15:24.


#2
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Si il trimiti inapoi tot pe banii tai? :(

#3
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
asa e in viata, cand te bucuri ca dai putin... apar "smeceri" astia....

#4
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 29.07.2017
Normal ca te-a sunat revoltat. Asta-i stilul celor care se ocupa de smecherii. Cica asta inseamna sa ai scoala vietii. Cea mai buna aparare e atacul. Si daca-l intimidezi pe fraier ramai cu banii in buzunar.
Asa se face banu.


Pe de alta parte ti-o meriti.

Edited by greenlife, 26 September 2017 - 15:46.


#5
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Fă reclamaţie la OPC dacă ai factură. Dacă nu, sună-l şi spune-i că ce a făcut el se numeşte înşelăciune.

Edited by neur0, 26 September 2017 - 15:50.


#6
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,075
  • Înscris: 19.12.2012

 daniMMM, on 26 septembrie 2017 - 15:19, said:

Tepar,raspunde la numele de Alin,telefon 0755326545,Dez Auto Arad,se lauda ca are numai pise beton,am cumparat

crezi ca il doare ceva daca se lauda un pic ? Reclama e sufletul comertului. Conteaza cum o prezinti nu neaparat calitatea ei. ala iti poate vinde si bolovani ambalati spunand ca is pietre de pe Marte.

#7
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 daniMMM, on 26 septembrie 2017 - 15:19, said:

Tepar,raspunde la numele de Alin,telefon 0755326545,Dez Auto Arad,se lauda ca are numai pise beton,am cumparat un alternator de la ei,le-am trimis codul piesei,poze ,si mi-au trimis alternator de pe alta masina,vechi,rulmenti uzati,carcasa pocnita,mult mai slab si care nu se potriveste pe masina.Ieri se jura la telefon ca rezolva problema,astazi nu mai raspunde sau da ocupat.Paguba nu e mare,dar atentie.
EDIT.m-a sunat acum inapoi foarte revoltat ,ca a gasit alternator dar nu mi-l mai trimite,sa il trimit pe acesta inapoi.Deocamdata treaba e in suspensie,revin cu detalii.
Cat te costa unul nou aftermarket ?!

#8
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Haideti sa sunam fiecare si sa comandam cate ceva de pe la domnu .... sa plateasca si el cateva transpoarte degeaba

#9
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 Erwin_Rommel, on 26 septembrie 2017 - 15:37, said:

Si il trimiti inapoi tot pe banii tai? Posted Image
Nu,pe ai lor

 Baxon, on 26 septembrie 2017 - 15:58, said:

Cat te costa unul nou aftermarket ?!
Unul "nou" AM este in jur de 450 ron,chestia e ca pentru codul meu de motor trebuie doar cu piesa la schimb,iar alternatorul care vine e refurbished ,nu nou.M-am ars deja cu electromotorul refurbished,asa ca prefer o piesa mai veche dar originala.

 mihaiduban, on 26 septembrie 2017 - 16:00, said:

Haideti sa sunam fiecare si sa comandam cate ceva de pe la domnu .... sa plateasca si el cateva transpoarte degeaba
Nu,nu,nu ma ocup cu asa ceva.

OFF,incep sa ma indoiesc si eu de calitatea VW, de acum cateva zile imi fac probleme si cutia si ambreiajul.Am avut grija de ele,merg mult in frana de motor,plus ca am si un Logan pe care-l tarai prin oras.La 114.000KM.Coincidenta sau nu,sotului unei colaboratoare,tot Octavia 2 ,tot 2008,dar 1.9 tdi i s-a dus ieri cutia,la 140.000 km si posibil  si ambreiajul.La el ambreiajul 3100 ron,la mine 390 ron,Luk ,cutiile ..second-hand, pe unde gasim.

#10
cris26

cris26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 08.03.2015
Tot second vrei? No comment ...

#11
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Gaseste tu noua.Si la o masina pe care o mai tin un an-doi sa iau vreo cutie de 2000 E?Iar cutia nu e o cazatura,ci arata ca in poza,luata cu factura si garantie si montata in service,de un cunoscut,dar in service

Attached Files

  • Attached File  jhu.jpg   94.87K   109 downloads

Edited by daniMMM, 26 September 2017 - 17:51.


#12
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Si eu am patit sa caut un far in dezmembrari si sa imi ceara 180 de lei fara factura fara garantie si tot cu 180 sa gasesc after-market cu factura chitanta si mi-am dedus si tva-ul.
Jegosi rau astia cu dezmembrarile

#13
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Toti astia cu masini germane aveti probleme din astea? :) Prin cunoscutii mei nu am vazut probleme din astea... dar nici masini calitate germana nu au...

#14
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
Te duci frumos cu baietii prin Arad, il suni de pe alt numar, spui ca ai nevoie de o piesa anume.
La fata locului te prezinti frumos, si de aici....e treaba ta cum rezolvi problema, pasnic sau in stil propriu.

Spor !

#15
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
In primul rand nu face piesa cat benzina,in al doilea rand nu sunt Iron Man sa ma duc in oras strain sa ma dau smardoi ca nu-s sinucigas,si o mai pot beli si cu politia,in al treilea  rand baietii s-au cam raspandit prin lume  si prin familii.Deocamdata au zis ca o iau inapoi,daca nu,si ma enerveaza ii dau pe inselaciune,si la aia e nasol ca nu se mai poate retrage plangerea,nu ma intereseaza prejudiciul.

 greenlife, on 26 septembrie 2017 - 15:45, said:

Pe de alta parte ti-o meriti.
Pai de ce mi-o merit?Ca am incredere in oameni,sau in firma cu sute de anunturi?Posibil sa fie doar vreun angajat .Eu am scris sa va atentionez,nu sa ma plang sau sa cer ajutor.Iar pretul cam asta este,nu merita mai mult un alternator de 10 ani.

Edited by daniMMM, 26 September 2017 - 19:41.


#16
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 daniMMM, on 26 septembrie 2017 - 16:17, said:



Unul "nou" AM este in jur de 450 ron,chestia e ca pentru codul meu de motor trebuie doar cu piesa la schimb,iar alternatorul care vine e refurbished ,nu nou.M-am ars deja cu electromotorul refurbished,asa ca prefer o piesa mai veche dar originala.




OFF,incep sa ma indoiesc si eu de calitatea VW, de acum cateva zile imi fac probleme si cutia si ambreiajul.Am avut grija de ele,merg mult in frana de motor,plus ca am si un Logan pe care-l tarai prin oras.La 114.000KM.Coincidenta sau nu,sotului unei colaboratoare,tot Octavia 2 ,tot 2008,dar 1.9 tdi i s-a dus ieri cutia,la 140.000 km si posibil  si ambreiajul.La el ambreiajul 3100 ron,la mine 390 ron,Luk ,cutiile ..second-hand, pe unde gasim.
Unul nou nu refurbised e 450 ron dar este si kit de raparatie cu 120 ron sau poti sa-l duci sa ti-l repare un electrician si nu tecosta atata !

Cum dracu ma sa strici o cutie de viteze la numai 140 k km  ??? De astea auzi numa in filme cu prosti ! Octavia de la firma , 1,9 tdi are 659 000 km in bord si in afara de consumabile nu s-a stricat nimic , 2 soferi de la 0 km .
Ma ingrozesc ce fac unii cu masinile  mergeti la raliu pe macadam cu ele de vi se strica cutia ?!

#17
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Si soferii dar si calitatea germana...

#18
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Le-am trimis alternatorul si mi-au dat banii inapoi,ramane doar timpul pierdut de pomana.

Edited by daniMMM, 03 October 2017 - 16:49.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate