Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Google Pixel 2 XL "Taimen" (LG)

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
3474 replies to this topic

#3295
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Deci asta era explicatia, multumesc.
Nu renunt la root, o sa folosesc varianta de pe chrome sau oricum se intampla de la ultima versiune a aplicatiei, asa ca o sa instalez o versiune anterioara cat o functiona.

#3296
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Proaspat proprietar de Pixel 2XL. Dupa un an de Android One si MIUI am trecut din nou la flagship Google. Primul dupa o experienta buna cu Nexus 6P care s-a terminat cu bootloop si primit banii inapoi dupa 2 ani fara 2 luni. Lucky me. Pentru cei interesati, la PCGarage e la un killer price: https://www.pcgarage...rge-just-black/

#3297
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postvibecatalin, on 30 septembrie 2019 - 12:25, said:

Deci asta era explicatia, multumesc.
Nu renunt la root, o sa folosesc varianta de pe chrome sau oricum se intampla de la ultima versiune a aplicatiei, asa ca o sa instalez o versiune anterioara cat o functiona.
redenumesti magiskmanager, dai uninstall la xposed daca ai, remove la greenify, titanium backup si busy box daca e cazul si ar trebui sa mearga aplicatia de la ing

#3298
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Am mai multe aplicatii care folosesc root. M-am obisnuit pe browser. Nu este asa vitala aplicatia.

#3299
eduard1975

eduard1975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.06.2013

View PostdanX, on 03 octombrie 2019 - 11:27, said:

Proaspat proprietar de Pixel 2XL. Dupa un an de Android One si MIUI am trecut din nou la flagship Google. Primul dupa o experienta buna cu Nexus 6P care s-a terminat cu bootloop si primit banii inapoi dupa 2 ani fara 2 luni. Lucky me. Pentru cei interesati, la PCGarage e la un killer price: https://www.pcgarage...rge-just-black/

Tot așa și eu, după 2 ani de Android One(MI A1) și MIUI(Redmi 5 Plus), mi-am luat Google Pixel 2 XL (chiar din linkul pus de tine😉)... După ce l-am achiziționat nu se mai afla pe stoc, cred că l-am luat pe ultimul😁.
Îmi doream unul de când era 4800 lei.
Astăzi mi-a venit telefonul, după ce-l butonez câteva zile, o să spun și o impresie.

Edited by eduard1975, 08 October 2019 - 10:52.


#3300
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
M-am tot jucat cu telefonul. E EPIC. Mi-am comandat si DayDream, Am gasit open box la 44 USD.
Bateria nu e geniala, dar mna, nimic nu se poate compara cu bateria de 5000mAh cu Snapdragon 636 de pe Mi Max3.

#3301
eduard1975

eduard1975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.06.2013
M-am acomodat bine cu el, eu fiind un fan al androidului pur.
Imi place mult, merge fluid, deși este un model de cca. 2 ani. Bate multe telefoane de fabricație actuală... Intrăm cuvânt WOW!👍
Un singur minus, as spune minor, nu merg înregistrările apel cu nicio aplicație, politică Android 10...
Dacă cineva știe, cunoaște vreo aplicație care merge pe acest tel. să înregistreze apeluri, să-mi spună. Îmi va fi de folos!

Edited by eduard1975, 11 October 2019 - 18:23.


#3302
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Au taiat accesul din API, nu mai merge

#3303
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Deranjant este LTE'ul ala de langa semnal.
Nu puteau sa puna un 4G...

#3304
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Nu merge modificat din "show demo mode"?

#3305
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
asta cu lte si 4g tine de operator si de configul corespunzator.

#3306
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Nu merge din show demo.
Pe 8 si 9 era 4G...
In fine, nu-i un capat de tara.

#3307
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
La mine scrie 4G. Pe Telekom.

#3308
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
pai, da, depinde de operator. Ma gandeam ca din demo, poti scoate LTE

#3309
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 04.05.2017
Am avut tentatia acum sa iau un Google pixel 2 , dar nu pot deoarece castile sony sau altele de gen nu sunt recunoscute. Primesc mesajul device analogic nerecunoscut.
Eu folosesc doar SONY xperia, si pe modele de la x sau xz incoace pe android 8 si 9 fara casti sony nu poti vorbii la handsfree,dar poti asculta, pe cand la google pixel 2 nu poti nici asculta.
Vreo idee daca sunt facute de HTC de exemplu, trebuie sa folosesc casti handsfree HTC sau practic doar bluetooch ?!

Amintesc ca folosesc acum ca tel puternic, xz2 compact sony, care este usor peste el la configuratie , dar e mai ingust ecranul decat la pixel 2 ,caci tot de 5 inchi este.

Edited by Cristy0007, 18 October 2019 - 17:34.


#3310
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Adaptorul Type C la jack de 3.5 mm nici nu l-am scos din cutie, n-am idee cu ce casti se potriveste (casti cu microfon, ca de ascultat trebuie sa mearga orice model). Pe bluetooth, pot sa apara incompatibilitati (rare, dar nu imposibile)... De exemplu, pe 2 XL folosesc de 1 an de zile OnePlus Bullets fara nici o problema.

#3311
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 04.05.2017
Asta e problema ca nu merge cu orice pereche. Adaptorul type-C nu are nici o legatura, daca il introduc doar pe el nu spune nimic , cand bag si castile in el atunci o da cu incompatibilitate.
Adaptorul este de la one plus, pe sony nu am probleme. Faza este ca odata a mers si pe google , a fost un moment de nu a zis nimic, probabil si-a luat un update , habar nu am.

#3312
mindreader

mindreader

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.04.2018
Salutare,

Eram super incantat de Pixel2XL ul meu pana cand i-am facut update la Android10. Bateria e pur si simplu de nerecunoscut: de la 6h OnScreenTime abia daca mai tine 4h.
Ma poate ajuta cineva de aici cu vreo solutie?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate