Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Cum a vrut Mercedes-Benz să cumpere fabrica ARO

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,878
  • Înscris: 20.10.2015

View Posttanakka, on 24 septembrie 2017 - 15:58, said:

Depinde la ce te referi.

La fezabilitate ma refer.
ARO ar fi trebuit sa coste, la calitatea aia de ... "service dupa tine, imediat ce l-ai cumparat" peste $300,000.
Il mai cumparai atunci?

Gratis, sau platit de altii, si mie imi placea

#56
tanakka

tanakka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 29.06.2013
Din ce-am citit eu pe net un Aro ca sa nu fie vandut in pierdere ar fi trebuit sa coste 160k lei.Deci ei vindeau in pierdere produsul unora care il vindeau la mai bine de 500k lei.Si il vindeau fara probleme.Rapid.Cred ca orice  comentariu e de prisos in aceasta privinta...
  Restul,ca era un produs slab calitativ,nu interesa prea mult.Important era sa-l ai,ulterior te "descurcai" cum puteai...

#57
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,878
  • Înscris: 20.10.2015

View Posttanakka, on 24 septembrie 2017 - 16:32, said:

Din ce-am citit eu pe net un Aro ca sa nu fie vandut in pierdere ar fi trebuit sa coste 160k lei.Deci ei vindeau in pierdere produsul unora care il vindeau la mai bine de 500k lei.Si il vindeau fara probleme.Rapid.Cred ca orice  comentariu e de prisos in aceasta privinta...
  Restul,ca era un produs slab calitativ,nu interesa prea mult.Important era sa-l ai,ulterior te "descurcai" cum puteai...

Vrajeli de adormit copiii

#58
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Da, si buticarul de la colt vinde in pierdere toata marfa, daca nu ma crezi poti sa verifici la ANAF, toti au firma pe pierderi... ei vand doar din pasiunea de a vinde :D

Ce naiba, v-ati nascut ieri?

#59
tanakka

tanakka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 29.06.2013
Eu am descris o metoda de capusare a fabricilor de stat din acea vreme...

#60
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014

View Postjabadar, on 24 septembrie 2017 - 13:55, said:


De ce?

Pentru ca de obicei li se cere strainilor n șpăgi, pentru a face ceva. La asta sa vina? Apoi incepeam cu greve, cu prime, cu porcul, cu pasca, si unde ajungeam?
Daca nu ne.am bate joc, ar fi bine.

#61
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,878
  • Înscris: 20.10.2015

View Posttanakka, on 24 septembrie 2017 - 20:04, said:

Eu am descris o metoda de capusare a fabricilor de stat din acea vreme...

O fi, dar pretul nu e totul sa poti vinde masina

#62
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View Posttanakka, on 24 septembrie 2017 - 16:32, said:

Din ce-am citit eu pe net un Aro ca sa nu fie vandut in pierdere ar fi trebuit sa coste 160k lei.Deci ei vindeau in pierdere produsul unora care il vindeau la mai bine de 500k lei.Si il vindeau fara probleme.Rapid.Cred ca orice  comentariu e de prisos in aceasta privinta...
  Restul,ca era un produs slab calitativ,nu interesa prea mult.Important era sa-l ai,ulterior te "descurcai" cum puteai...


Unde?
Ca si eu ma citit ca numa rautatea lu Creasca a facut ca Dacia 1300 sa nu aiab aer conditionat si tapiserie de piele!~„Prea luxoasă pentru idioţi!“ Mde idioti sunt unii care cred orice prostie si nu au vazut masina Renualt fanbricata iniante de 70 ..

#63
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,878
  • Înscris: 20.10.2015

View PostGhita_Bizonu, on 25 septembrie 2017 - 12:51, said:



Unde?
Ca si eu ma citit ca numa rautatea lu Creasca a facut ca Dacia 1300 sa nu aiab aer conditionat si tapiserie de piele!~„Prea luxoasă pentru idioţi!“ Mde idioti sunt unii care cred orice prostie si nu au vazut masina Renualt fanbricata iniante de 70 ..

Tu crezi ca daca ii pui pe Logan un bar cu scotch in spate si un ice maker, il vinzi ca pe Bentley?

#64
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View PostTsunnnami, on 25 septembrie 2017 - 19:00, said:


Tu crezi ca daca ii pui pe Logan un bar cu scotch in spate si un ice maker, il vinzi ca pe Bentley?

Inatamplator am vazut Bentley ... I*natmpaltor am vazut in 1970 si Cadillac si Toronado ...  Si nu imncrc marcile si categoriile de masini.
Tin sa itio atrag atentia ca tapiteria de piele este si AZI cam rara  findc standar numa ptr masinile cu pretnetii. Ca in 1970 nici Mercedes nu oferea aer conditionat "standar". De fpat aerul conditionat era apanajul catorva limuzine de lux. Deci zisele alea cxu "prea buna" sunt cam ... proetli ptr prostt prostii (toita aia care abiara ca Dacia Logan prea ieftona)

Iti mai zic c la data aparitiei ei Dacia 1300 er o masina europeana "medie"  ... de care nu aveai a te rusina. Anul aparitiei  ca Dacia : 1970. Ca R 12 a fots prima data vqzujta la salo9nul de la Paris in 1969. Pret : 9.950 fr francezi....

ADespre Aro n u stiu.. stiu decat ca de prin 66-67 lichidasera productia cu "perderi planificate" ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate