Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Mi Note 3

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
735 replies to this topic

#631
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005

View Postmc1967, on 27 ianuarie 2019 - 15:32, said:

Clip Battery Charge Case 6800mAh Black And White Blister 164x77x19.5mm 5V/2A For Xiaomi Note 3 la 19.23 $ USD !!!

Ce de accesorii pt Mi Note 3 ???

View Postmihaibzgica, on 27 ianuarie 2019 - 15:44, said:

Ce?
Este vorba de o carcasa, mai groasa, caci  contine o baterie externa de 6800mAh.

#632
mc1967

mc1967

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.12.2014
Daca-l vedeti temporar sub 200$, lasati un link va rog. Azi e 219 si pe Aliexpress si pe Gearbest. Merci.

#633
pflorin1316

pflorin1316

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 23.09.2018
203,55 eur varianta de 128 gb pe Gearbest

#634
mc1967

mc1967

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.12.2014
Merci. Ai avut ceva probleme cu el ? Cum sta la baterie ? Eu cred că voi trece de la RN2 la Mi Note 3 sau Mi 8 Lite. Acum e 219$ și pe AliExpress și pe Gearbest. La transport e mai ieftin pe AliExpress.... Pe Gearbest e din HK deci adaugi TVA +taxe. Cred că o să-i mai scadă prețul , fiind model mai vechi! Merci.

#635
pflorin1316

pflorin1316

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 23.09.2018
Am cumparat un mi8 de pe gesrbest tot din depozit HK si am ales priority line, n am platit nimic in plus la pretul afisat pe site,de ce spui ca se adsuga taxe si tva? Mi 3 ul este al sotiei si n a avut nici un fel de probleme cu el, bacteria tine lejer doua zile (mai bine decat mi8 ul meu) dupa parerea mea este o alegere f buna daca nu te deranjeaza ca I 16:9.

#636
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Mi note 3 e mult mai misto ca mi8. Bateria tine mai bine la mi note3. La mi8 camera este mai buna si culorile ecranului mai saturate.
Daca nu spargeam ecranul la mi note 3 il tineam mult si bine.

Edited by [mc]xtrem, 29 January 2019 - 17:09.


#637
pflorin1316

pflorin1316

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 23.09.2018
Mie imi place senzorul de amprenta fiindca este amplasat frontal, in materie de performanta daca nu esti gamer practic nu simti absolut nici o differenta, ambele tel au cam aceleasi aplicatii instalate si se misca absolut identic,

#638
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
eu aveam impresia ca la mi note 3 camera e mai buna decat la mi 8 chiar daca in teorie ar trebui sa fie invers.

#639
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
E mai buna camera la Mi8.  Gcam face minuni pe mi8. Nu mai stiu cum e la mi note 3.

#640
mc1967

mc1967

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.12.2014
Gata, m-ați convins. Mi note 3 este câștigător. Ba chiar mai mult, am căutat pe net despre "priority line - Gearbest. Pflorin1936, ai dreptate... Eu am doua Xiaomi de pe Gearbest, dar luate din depozit EU acum ceva timp ...Acum telefonul s-a aliniat peste tot la preț, 219,99$. Dar pe Gearbest e sub 5$ transportul, iar pe HKGoldway este 27. Merci inca o dată pt părerile voastre.

#641
mc1967

mc1967

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.12.2014
Deci, l-am comandat azi de pe Gearbest, 230$ (cu asigurare și transport, priority line). Deci, va mai rog, niste link-uri către o sticlă mai buna care se și așează bine pe telefon și un "case" care-l protejează (nu stil carte) hard,Drop ... RN2 l-am scăpat de peste 10 ori de la peste 1m pe ciment, gresie, etc. Are sticlă Nillkin (care acoperă camera față !!!) dar a protejat telefonul , fisurandu-se ea ! Merci.

#642
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 09.10.2009
Am văzut ca MI Note 3 ul soției a trecut la Oreo iar acum are și dual LTE ..

#643
mc1967

mc1967

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.12.2014
Primit telefonul azi de pe Gearbest. Am filmat desfacerea.........
Stupoare, telefonul a fost lovit sau a cazut ceva greu peste el. Are sticla spate sparta si are sasiul putin stramb.
Am inceput o disputa cu Gearbest. Din pacate nu am platit prin PAYPAL.... ci direct cu cardul.

[ https://player.vimeo.com/video/user95289025/review/318184848/f1bd0532e8 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#644
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Daca nu ai nici asigurare si nici paypal il treci la pierderi. Chiar nu inteleg care ar fi logica sa cumperi din China fara sa platesti cu paypal....

#645
mc1967

mc1967

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.12.2014
Deci, am trimis link-ul cu despachetarea telefonului la Gearbest. Am primit oferta sa-l retrimita / banii inapoi,  dupa ce-l trimit pe cel spart la o adresa data de ei in Spania. Am agreat varianta cu retrimiterea telefonului. Pe cel spart l-am trimis in Spania cu Posta Romana, 108 lei. Gearbest mi-a returnat transportul , banii au intrat deja in cont. Telefonul este retrimis, se afla la DHL Germania. In Romania cel spart a ajuns cu Urgent Cargus.
Pana acum Gearbest au fost 100% seriosi !
Am renuntat sa folosesc PAYPAL , comisionul ridica pretul semnificativ. De ce nu l-am luat de aici ? Spune-mi tu un telefon la 960 lei, pret RO care sa se apropie de acesta .... Am un RN2, 2xRedmi 4A, MI Box 3, etc care functioneaza ok + "n" lucruri sub 10$ comandate ! Toate pachetele care nu au ajuns din China comandate de pe Aliexpress / Gearbest au fost rambursate ....

#646
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Daca iti inlocuiesc telefonul esti extrem de norocos. Eu mereu am avut probleme cu garantia la gearbest. Doar amentarile cu plangerea la paypal au functionat mereu.
Paypal nu are absolut niciun comision pentru tine ca platitor. Poti pierde bani doar daca faci plata la cursul lor de schimb. Dar la fel de bine poti plati la cursul bancii tale, ai optiune cand faci plata. Sau poti sa iti faci revolut si ai un curs chiar mai bun decat al bancii tale.
Paypal iti ofera o garantie reala de 6 luni din momentul in care faci plata. Iti acopera chiar si costurile de returnare daca produsul nu corespunde.

#647
mc1967

mc1967

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.12.2014
De câte ori am plătit prin PayPal, cursul a fost mai mare cu aprox. 10 cenți/$. Verificat în aceeași zi, comanda prin PayPal Gearbest și AliExpress direct card. Nu știu de opțiunile din PayPal la care faci referire! Poți să-mi dai detalii. ... Dacă aleg PayPal, îmi cere parola, confirmare și atât.. Am platit prin PayPal la Lightinthebox ... și când nu a venit coletul, PayPal mi-a rambursat suma!!!
Gearbest mi-a returnat contravaloarea retrimiterii telefonului, banii au intrat deja in contul cardului. Telefonul e pe drum, am un track legat de DHL Germania. Sperăm că Urgent Cxxxxx nu o sa mai pună telefonul sub mașină de spălat că sa nu mai zdrăngăne in dubă....

#648
mc1967

mc1967

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.12.2014
Sosit telefonul azi... întreg ! Gearbest au fost foarte corecți. Și-a făcut update-ri la MIUI 10.2.2.0, Android 8.1

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate