Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Depresie din motive sociale. (OMEGA ELEMENT)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#1
fguy

fguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 19.10.2015
Sufar de o forma de "depresie sociala". Nici macar nu stiu daca exista acest termn , insa am numit-o eu acuma. Nu stiu daca exista acest termn, dar cert este ca nici un psihiolog nu cred ca ma poate ajuta pt. ca toti s-au obisnuit in a castiga bani frumos prin a blamarea victimei.  Adevarul gol goltul doar l-ar face pe "pacient" sa se ridice de pe scaun si sa plece. I fucking knew it, it's not my fault....te linieste , in timp ce "ce pot schimba" iti da batai de cap. Mari.  Ei castiga bani cand victima sufera, cand nu-i merge bine, asa ca daca-i da o pilula aiurea...va castiga si mai mult. Multi o fac din instinctiv, inconstient "vina e la tine" , eu sunt psiholog, deci hai la mine.
Gandeste-te logic un pic "nevasta-ta-i o curva" il face pe bou sa zica "ok, stiam eu!" in timp ce "e doar vina ta, ca nu stii sa te comporti cu ea , incerca asa si asa" il face pe idiot sa-si bata capul.

Am fost hartuit in liceu, pentru simplu motiv ca aratam cel mai urat la fatza dintre toti. De unde stiu? Am luat pana si pozele tuturor colegilor si le-am pus la votat pe un site. Daca va uitati pe youtube,etc , mereu agresatul este idiotul care arata cel mai slab fizic.  Astia suntem noi oamenii, i-am face sa sufere pe aia cu defecte, pentru propriul nostru amuzament. La mine ma urau si mai mult pt. ca era cu mult mai inteligent decat ei, si aveam si cu mult mai multi bani decat ei (provenind dintr-o familie buna fata de ei).

Nici nu stiu ce sa mai zic. Sufar enorm. Mi-e frica sa-mi cumpar o masina scumpa , am nervi, tampesc de cap gandidu-ma ca am sa-i supar pe altii, sufar ca as putea avea probleme ca vreau sa fiu fericit. Am inteles cu timpul ca tine de psihiologie evolutionista, am inceput sa ma inteleg pe mine. Creierul meu imi joaca feste. Am trait milioane de ani in triburi unde daca lumea te ura ultimul lucru inteligent era sa te lauzi cu ce ai, sau sa devii "de succes". Era moarte garantata pt. tine. In chinuri.

Ma uit deseori pe site-urile de self-help. O gramada de nefericiti citesc motivationale, cum sa iasa din impas. Vor sa devina independenti financiar, si in timp ce isi caca mintea cu "ce am gresit" "cum trebuia a ma comport" altii le-o iau in fata. Ajung medici , avocati , politisti... oameni pusi la locul lor. In timp ce cei care asculta sfaturile de dezvoltate financiara si personala ajung... niste idioti cu salar sub mediu pe economie.
Citesc pe net depsre frica de succes...despre oameni cum clacheaza cand au un salar mai maricel, cum se autosaboteaza. Am vorbit cu cativa, mereu e vorba de tipi hartuiti prin liceu de obicei. Daca ar stii adevarata lor problema.... insa toate materialele alea doar blameaza victima cu "e vina ta, ia schimba ceva la tine". Ei zic "pe tine te poti schimba, dar pe lume nu" corect... insa apoi vin si zic ca lumea danseaza dupa comportamentul si atitudinea ta, si te fac un om foarte rau ....blamandu-te pe tine ca victima sociala.
nu stiu cum sa scap de aceasta trauma...imagineaza-ti sa castigi 100 000 euro anual, dar sa nu ai curaj sa-ti cumperi o masina de 30 000 ...sa nu ai succes la femei dar sa nu ai curaj sa mergi la curve de lux...sa nu ai curaj sa-ti cumperi mai mult de o bere cand mergi intr-un club. Sa nu te iubesti. Daca eu iau ultimul tip de telefon mobil in mana ma gandesc cum lumea ma ia la pwoala "de unde ti l-ai permis?! cum l-ai facut!? l-ai luat in rate mah? ti-ai vandut rincihii?!"

#2
CerbulCornel

CerbulCornel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 13.08.2017
Daca nu pui o poza....nu are rost.
https://forum.softpe...plac-ce-sa-fac/

Edited by CerbulCornel, 09 September 2017 - 10:59.


#3
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostCerbulCornel, on 09 septembrie 2017 - 10:57, said:

Daca nu pui o poza....nu are rost.
Stai sa termin de mancat...

#4
fguy

fguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 19.10.2015
[ https://i.imgur.com/vZrjDBu.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postfguy, on 09 septembrie 2017 - 10:53, said:

nu stiu cum sa scap de aceasta trauma...imagineaza-ti sa castigi 100 000 euro anual, dar sa nu ai curaj sa-ti cumperi o masina de 30 000 ...sa nu ai succes la femei dar sa nu ai curaj sa mergi la curve de lux...sa nu ai curaj sa-ti cumperi mai mult de o bere cand mergi intr-un club. Sa nu te iubesti. Daca eu iau ultimul tip de telefon mobil in mana ma gandesc cum lumea ma ia la pwoala "de unde ti l-ai permis?! cum l-ai facut!? l-ai luat in rate mah? ti-ai vandut rincihii?!"
Sincer nu-mi pot imagina asa ceva,o gramada de femei sunt atrase exclusiv de bani si se prefac foarte bine ,nu s-a luat nici una de tie?Aaa,n-ai BMW de 30.000?Fa-ti curaj,cumpara-ti una si vorbim after.
EDIT.Esti nebun ,nu esti urat.

Edited by daniMMM, 09 September 2017 - 11:01.


#6
CerbulCornel

CerbulCornel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 13.08.2017
Poza actuala ai? 15 views in 3 minute :))

Edited by CerbulCornel, 09 September 2017 - 11:02.


#7
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
poti deveni boschetar, viata fara griji. iti duci creierul in concediu cu putin aurolac.

#8
CerbulCornel

CerbulCornel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 13.08.2017

View PostdaniMMM, on 09 septembrie 2017 - 10:58, said:

Stai sa termin de mancat...
?

#9
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017

View Postfguy, on 09 septembrie 2017 - 10:53, said:

Sufar de o forma de "depresie sociala". Nici macar nu stiu daca exista acest termn , insa am numit-o eu acuma. Nu stiu daca exista acest termn, dar cert este ca nici un psihiolog nu cred ca ma poate ajuta pt. ca toti s-au obisnuit in a castiga bani frumos prin a blamarea victimei.  Adevarul gol goltul doar l-ar face pe "pacient" sa se ridice de pe scaun si sa plece. I fucking knew it, it's not my fault....te linieste , in timp ce "ce pot schimba" iti da batai de cap. Mari.  Ei castiga bani cand victima sufera, cand nu-i merge bine, asa ca daca-i da o pilula aiurea...va castiga si mai mult. Multi o fac din instinctiv, inconstient "vina e la tine" , eu sunt psiholog, deci hai la mine.
Gandeste-te logic un pic "nevasta-ta-i o curva" il face pe bou sa zica "ok, stiam eu!" in timp ce "e doar vina ta, ca nu stii sa te comporti cu ea , incerca asa si asa" il face pe idiot sa-si bata capul.

Am fost hartuit in liceu, pentru simplu motiv ca aratam cel mai urat la fatza dintre toti. De unde stiu? Am luat pana si pozele tuturor colegilor si le-am pus la votat pe un site. Daca va uitati pe youtube,etc , mereu agresatul este idiotul care arata cel mai slab fizic.  Astia suntem noi oamenii, i-am face sa sufere pe aia cu defecte, pentru propriul nostru amuzament. La mine ma urau si mai mult pt. ca era cu mult mai inteligent decat ei, si aveam si cu mult mai multi bani decat ei (provenind dintr-o familie buna fata de ei).

Nici nu stiu ce sa mai zic. Sufar enorm. Mi-e frica sa-mi cumpar o masina scumpa , am nervi, tampesc de cap gandidu-ma ca am sa-i supar pe altii, sufar ca as putea avea probleme ca vreau sa fiu fericit. Am inteles cu timpul ca tine de psihiologie evolutionista, am inceput sa ma inteleg pe mine. Creierul meu imi joaca feste. Am trait milioane de ani in triburi unde daca lumea te ura ultimul lucru inteligent era sa te lauzi cu ce ai, sau sa devii "de succes". Era moarte garantata pt. tine. In chinuri.

Ma uit deseori pe site-urile de self-help. O gramada de nefericiti citesc motivationale, cum sa iasa din impas. Vor sa devina independenti financiar, si in timp ce isi caca mintea cu "ce am gresit" "cum trebuia a ma comport" altii le-o iau in fata. Ajung medici , avocati , politisti... oameni pusi la locul lor. In timp ce cei care asculta sfaturile de dezvoltate financiara si personala ajung... niste idioti cu salar sub mediu pe economie.
Citesc pe net depsre frica de succes...despre oameni cum clacheaza cand au un salar mai maricel, cum se autosaboteaza. Am vorbit cu cativa, mereu e vorba de tipi hartuiti prin liceu de obicei. Daca ar stii adevarata lor problema.... insa toate materialele alea doar blameaza victima cu "e vina ta, ia schimba ceva la tine". Ei zic "pe tine te poti schimba, dar pe lume nu" corect... insa apoi vin si zic ca lumea danseaza dupa comportamentul si atitudinea ta, si te fac un om foarte rau ....blamandu-te pe tine ca victima sociala.
nu stiu cum sa scap de aceasta trauma...imagineaza-ti sa castigi 100 000 euro anual, dar sa nu ai curaj sa-ti cumperi o masina de 30 000 ...sa nu ai succes la femei dar sa nu ai curaj sa mergi la curve de lux...sa nu ai curaj sa-ti cumperi mai mult de o bere cand mergi intr-un club. Sa nu te iubesti. Daca eu iau ultimul tip de telefon mobil in mana ma gandesc cum lumea ma ia la pwoala "de unde ti l-ai permis?! cum l-ai facut!? l-ai luat in rate mah? ti-ai vandut rincihii?!"

Te-ai gândit sa studiezi insectele in timpul liber? Sau să-ți faci o livadă de nuci?

Edited by cataspo, 09 September 2017 - 11:11.


#10
fguy

fguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 19.10.2015

View PostdaniMMM, on 09 septembrie 2017 - 11:00, said:

Sincer nu-mi pot imagina asa ceva,o gramada de femei sunt atrase exclusiv de bani si se prefac foarte bine ,nu s-a luat nici una de tie?Aaa,n-ai BMW de 30.000?Fa-ti curaj,cumpara-ti una si vorbim after.
EDIT.Esti nebun ,nu esti urat.

Povesti motivationale. Asa se motiveaza barbatii intre ei. Marea majoritatea se uita la cum arata baiatul. Daca chiar vor bani decat sa umble cu unul cu BMW fac videochat si gata si iau 5.000 euro lunar si gata. Nu se implora de nimeni pentru o placinta sau un hamburgher , sau alte tampenii auzite pe aici sau din gura FEMELELOR.

Nu ma crezi? E suficient sa cauti pe net dupa "cocalar femei" sau "cocalar cu femei" ...  nu are sa gasesti nimic, dar nimic.

https://www.google.r...0.0.qlFtAqV0OMA

Eventual milionari din afara care apeleaza la curve de lux, contra cost, pe ora.

Da se intampla ca unul care arata bine sa aiba femei, si atunci lumea zice "Ca are bani" dar defapt are femei pt. ca arata bine si lumea cred ca are bani din cauza efectului HALO.

#11
CerbulCornel

CerbulCornel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 13.08.2017
Initiator, nu esti urat, esti virgin. Case closed.

#12
fguy

fguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 19.10.2015

View Postcataspo, on 09 septembrie 2017 - 11:07, said:

Te-ai gândit sa studiezi insectele in timpul liber? Sau să-ți faci o livadă de nuci?
Nu, imi place sa fac afaceri. Cateodata castig si vin acasa si nu mai pot de nervi. Toate traumele din copilarie imi apar in cap.

#13
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 11.06.2010
N-ai fost la gojdu ?

#14
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011

View PostCerbulCornel, on 09 septembrie 2017 - 10:57, said:

Daca nu pui o poza....nu are rost.
https://forum.softpe...plac-ce-sa-fac/
Tipic bogătașilor, după ce ca nu le convine nimic se plăng peste tot. Fak, de ce nu sunt bogat, nu m-as plânge în halul asta.

#15
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Un preot te-ar ajuta mai mult decat un psiholog ( pisalog ).

#16
RobinWeress

RobinWeress

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.09.2017
N-arati deloc bolnav in poza aceea, hai fii barbat . Mai degraba a baiatul mamicii decat  bolnav . Cauta-ti o motivatie buna si iesi din cocoonul asta al tau .

#17
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
ar trebui sa te vada un psihiatru. probabil ca iti va prescrie un antidepresiv care sa-ti mareasca nivelul de serotonina. asta te va face sa te simti mai multumit de sine si mai sigur pe tine.

#18
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

View Postfguy, on 09 septembrie 2017 - 10:59, said:

[ https://i.imgur.com/vZrjDBu.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
sigur nu esti "de sens contrar" ?
esti frumos ca o fatuca !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate