Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Revolut - spaima bancilor

* * * * - 17 votes
  • This topic is locked This topic is locked
9981 replies to this topic

#3925
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
mie nu-mi apare metal , sunt premium si am comandat mastercard pe 16 cu free fast shipping , arata in aplicatie ca ar trebui sa-l fi trimis pe 17 sa ajunga pe 20 insa nici nu tracking number momentan...

#3926
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.01.2018

View Postdj_cristi, on 18 august 2018 - 12:22, said:

mie nu-mi apare metal , sunt premium si am comandat mastercard pe 16 cu free fast shipping , arata in aplicatie ca ar trebui sa-l fi trimis pe 17 sa ajunga pe 20 insa nici nu tracking number momentan...
Trimit eu APK-ul beta..
https://mega.nz/#!7d...ABQ5c4NcTVIYWxU

Edited by Gabi10017, 18 August 2018 - 12:39.


#3927
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Transferwise ofera acum aceasi rata de schimb ca si revolut, si asta fara limitari.
Nu mai vad avantaje ale revolut fata de concurenta

#3928
johnflorin

johnflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 07.10.2009
Nu mai vezi avantaje la schimbat bani prin Revolut, dar exista oameni care folosesc Revolut si pt. alte lucruri...multe alte lucruri.

#3929
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
sunt multe diferente, de exemplu tw are comisioane la transfer, plus comisioane in functie de metoda de plata etc.

Edited by dj_cristi, 19 August 2018 - 11:48.


#3930
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Azi am patit una frumoasa. Am vrut sa scot cash lei de la ATM si s-a stricat ATM-ul. Am primit chitanta cu eroare dispenser dar Revolut mi-a luat banii (nu blocat ci luat). Tot incerc de la 10 sa dau de suport pe chat si nicio sansa. Maine plec in concediu si imi cam trebuiesc banii (suma nu e foarte mica dar nici foarte mare, 3500 lei). What can I do?

#3931
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Nice.
Numai mie mi se pare că e o platformă beta și noi trebuie să găsim toate bug-urile?
Ei chiar nu testează nimic?

#3932
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
@morogan, incearca sa discuti cu ei pe Twitter, poate ai mai multe sanse sa primesti mai rapid un raspuns.

#3933
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
pai poate nu e problema de la ei, poate e problema de la ATM ca nu a dat reject tranzactiei...

#3934
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010
Ai incercat sa scoți 3500 lei de la ATM?
Nu vad sensul. Pentru că mîine pleci in concediu? Tot nu vad nici un sens.
Eu am venit în concediu in Romania la începutul lunii august (din Italia cu euro pe Revolut) și îți spun drept nu am scos de la ATM nimic.  Am platit peste tot cu cardul magazine, restaurante, benzinarie

#3935
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

View Postmorogan, on 19 august 2018 - 12:23, said:

Azi am patit una frumoasa. Am vrut sa scot cash lei de la ATM si s-a stricat ATM-ul. Am primit chitanta cu eroare dispenser dar Revolut mi-a luat banii (nu blocat ci luat). Tot incerc de la 10 sa dau de suport pe chat si nicio sansa. Maine plec in concediu si imi cam trebuiesc banii (suma nu e foarte mica dar nici foarte mare, 3500 lei). What can I do?

Adica ai pus in Revolut 3500 prin topup si apoi ai vrut sa i scoti?!

#3936
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Discutiile nu isi au sensul
@amami next esti out.
@foxbat idem
Chiar e problema voastra ce fac eu cu banii mei si cum mi-i manageriez? Poate imi place sa ii tin sub fund pe scaunul de la masina. Problema mea nu era ce fac cu banii ci cum rezolv sa ii deblochez cat mai repede.

#3937
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005

View Postmorogan, on 19 august 2018 - 12:23, said:

Azi am patit una frumoasa. Am vrut sa scot cash lei de la ATM si s-a stricat ATM-ul. Am primit chitanta cu eroare dispenser dar Revolut mi-a luat banii (nu blocat ci luat). Tot incerc de la 10 sa dau de suport pe chat si nicio sansa. Maine plec in concediu si imi cam trebuiesc banii (suma nu e foarte mica dar nici foarte mare, 3500 lei). What can I do?
Eu cand am făcut o plata si s-a stricat automatul de plati de la auchan...a durat o săptămână pana au apărut banii înapoi în cont, nu e vina revolut ci tb ei sa aștepte dupa comerciant sa anuleze ceva.

#3938
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Când ATM-ul da decline din pacate nu sie unde sa trimită banii înapoi... pentru ca pe RON sunt conturi pooled. Cardurile nu sunt legate unui cont.

Scrie in Chat “resolved” și după intra din nou și scrie “live agent”
Acuma s-au cam aglomerat și cu ăla.

Ultima varianta ar fi pe Twitter sau Facebook, răspund mai repede.


Sper ca ai păstrat chitanța aia.


@nepot. La retrageri e alta treaba. Nu sunt tranzacții in așteptare. Nu ai ce sa aștepți. Sunt luați direct  
La tine evident, trebuia ca tranzacția inițială sa își dea reverse automat sau sa dea comerciantul.

Edited by Lex404, 19 August 2018 - 13:43.


#3939
MrGadgetGuy

MrGadgetGuy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 23.07.2014

View Postmorogan, on 19 august 2018 - 12:23, said:

Azi am patit una frumoasa. Am vrut sa scot cash lei de la ATM si s-a stricat ATM-ul. Am primit chitanta cu eroare dispenser dar Revolut mi-a luat banii (nu blocat ci luat). Tot incerc de la 10 sa dau de suport pe chat si nicio sansa. Maine plec in concediu si imi cam trebuiesc banii (suma nu e foarte mica dar nici foarte mare, 3500 lei). What can I do?

you are pretty much screwed.

"Pending transactions are payments that have been authorised but are still waiting for the ATM provider’s confirmation or reversal. The ATM provider has 7 days to either claim or cancel the payment.
Sometimes a declined withdrawal might appear as pending. If this is the case, the funds will be automatically returned to your account within 7 days."
https://www.revolut....pending?lang=en

#3940
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Mint și ăștia putin sa își scoată basmaua curată.

La retrageri prin ATM nu ai niciun pending. Nimic. Banii retrași sunt buni retrași. Nimic de acceptat de “provider”.
Problema e alta. Dacă ATM-ul nu are bani și da decline, cu orice card normal îți trimite banii înapoi fix de unde au venit instant ai da emitentului de card un ping de declined

Ei. Așa și la Revolut. Banca trimite banii înapoi. Da un ping la wirecard (asta e emitentul). Dar Revolut nu știe pentru cine sunt banii. Pentru ca cardurile lor nu sunt atașate unul cont ci au conturi pooled.

Dacă morogan are chitanța aia de la ATM, ar putea rezolva mai repede cred. Ca ar găsi aia după Transaction Number.

Edited by Lex404, 19 August 2018 - 15:48.


#3941
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
6 zile cat am fost in vacanta prin Budapesta am folosit cardul Revolut fara probleme la plati POS si retrageri de numerar.

Evident, adaugasem un cont de HUF si toate sumele se retrageau de acolo, cu notifcare instant pe telefon.

Joi cand am revenit in Bucuresti am incercat sa scot cash de la un bancomat BCR.

Am primit eroare de tranzactie respinsa iar banii sunt in pending pe contul Revolut.

Trebuie sa-i notific prin chat-ul online sa deblocheze suma? Sau se rezolva de la sine, fiind tranzactie in pending cu suma neretrasa?

Edited by macsfx, 19 August 2018 - 17:48.


#3942
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
daca e in pending nu merita sa te deranjezi cu chatul decat daca ai nevoie urgenta de ei

View PostLex404, on 19 august 2018 - 15:47, said:

Da un ping la wirecard (asta e emitentul).
Pe cardurile noi nu mai e Wirecard, au schimbat

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate