Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Luneta airsoft

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
jarrda

jarrda

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.05.2016
Salutare !
Mi-am cumparat recent o replica sniper SVD Dragunov ACM cu luneta 3-9x32EG. Incerc de doua zile sa reglez luneta, dar nu reusesc. Nu am menghina sa o prind sa stea fixa. Am incercat din trei incercari si sa pun "plusul" pe centru. Ba imi bate pe centru, ba sus, ba stanga, ba dreapta, ba jos. Ca si cum i-am facut un cerculet si tinteste doar in el. Mentionez ca am reglat la o distanta de aproximativ 15 metri si am folosit bile de  0.30, 0.35, iar acum am pus bile de 0.28. La cele de 0.35 am renuntat deoarece nu sunt bune (fac curbe). Cand tintesc prin luneta si misc putin ochiul, se misca si "plusul" din lentila. Daca aveti vreo idee si ma puteti ajuta, v-as fi recunoscator.
Multumesc anticipat.

Edited by jarrda, 06 September 2017 - 12:50.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
1. Ai nevoie de pozitie fixa pt reglaj, gen menghina.
2. Ti-o poate regla instructorul de tir.
3. Orice proiectil are o traiectorie cu bolta!
http://www.scritub.c...ze/image002.jpg

Quote

FENOMENUL  ÎMPRĂsTIERII
Tragerea unui numar de gloante (proiectile) de acelasi tip si lot cu aceeasi arma, respectând aceleasi ele­mente de tragere, ochirea executându-se uniform în acelasi punct, în aceleasi conditii de timp si lumina, gloantele (proiectilele) vor descrie în aer un snop de traiectorii care se vor re­partiza pe o suprafata oarecare.

Era buna la ceva armata...

#3
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
nu se comporta ca un glont, pentru ca este o bila prapadita, unele replici au asa numitul hopup care imprima bilei o miscare de rotire ce face ca bila sa pluteasca mai mult in aer, dar in rest oricum se duce aiurea.
pe distanse scurte bila chiar se duce drept dupa care o ia razna (depinde de la replica la replica),
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0XfF9itDss0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

@jarrda
inceraca sa o calibrezi pe o distanta mai mica de maxim 7-8m.

Edited by arg, 06 September 2017 - 13:00.


#4
jarrda

jarrda

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.05.2016
Am hotarat sa le returnez.Au defecte din fabrica. Imi voi achizitiona mai tarziu.
Va multumesc !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate