Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Xiaomi Mi A1

* * * * * 22 votes
  • Please log in to reply
9596 replies to this topic

#199
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
Dacă e sa ma iau după aliexpress, cineva l-a primit deja, ca apar poze la un client din România în review.

#200
hugo

hugo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 28.08.2005
spemall il au pe stock. "Xiaomi Mi A1 black are instock for immediate shipment now."

#201
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

View Postleonktp, on 22 septembrie 2017 - 16:19, said:

comandat ieri de la tomtop
179 euro,852 ron cursu de rahat al ing de la tomtop
ultimul mi6 a venit cu ups fara alte taxe
Ar fi interesant daca ai putea sa ne dai cateva pareri legate de ecran.
Tot vad review-uri care spun ca are culori spalacite si contrastul si unghiuri de vizualizare nu foarte bune dar cei de pe GSMArena in legatura cu Mi 5X care este acelasi telefon au scris urmatoarele:


Quote

Xiaomi promises 450 nits of maximum brightness for the Mi 5X's screen and a contrast ratio of 1000:1. We did our display test and it revealed a maximum brightness of 470 nits and one of the deepest blacks we've seen on an LCD screen. Thanks to those impressive black levels and above average brightness we got a top-notch contrast ratio of 1738:1. The color reproduction turned out about average, with an average DeltaE of 7.4 and somewhat punchy colors (especially the blue hues).
We then dug into the settings and change the screen's contrast from Auto (the default option) to Standard. The maximum brightness went as up as 550 nits while the deep black levels didn't take a hit and thus the screen kept its excellent contrast. The color rendering changed significantly - we got an average DeltaE of 3.7 where all colors were toned down to very accurate levels.
the LCD screen has flagship-grade brightness and contrast,


#202
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View Postleonktp, on 22 septembrie 2017 - 16:19, said:

comandat ieri de la tomtop
179 euro,852 ron cursu de rahat al ing de la tomtop
ultimul mi6 a venit cu ups fara alte taxe
La tomtop nu ai taxe. La un pret deja umflat au mai pus si un curs mai mare ca la euro (>4.7 lei/1$). Enorm pentru dolar, alea sunt taxele...
Partea buna e ca iti vine repede si fara alte taxe platite dupa.

#203
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,719
  • Înscris: 02.02.2009

View PostdreaQ, on 25 septembrie 2017 - 08:04, said:


La tomtop nu ai taxe. La un pret deja umflat au mai pus si un curs mai mare ca la euro (>4.7 lei/1$). Enorm pentru dolar, alea sunt taxele...
Partea buna e ca iti vine repede si fara alte taxe platite dupa.

Vezi ca vb de euro nu usd

#204
RadrianO

RadrianO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 26.04.2007
Salut,
Incep sa ma interesez si eu de modelul asta, ca inlocuitor pentru "good old" Redmi Note 2.. Din ce am inteles pana acum, vine fara interfata MIUI. Ar fi vreo varianta de a utiliza optiunea Dual App in acest caz? Sau macar exista o alternativa? Eu folosesc 2 Sim-uri si la ambele utilizez WhatsApp si Viber, iar aplicatia asta imi venea ca o manusa.. :)

#205
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Gasesti destule aplicatii alternative in magazin play .

#206
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

View PostRadrianO, on 25 septembrie 2017 - 12:53, said:

Salut,
Incep sa ma interesez si eu de modelul asta, ca inlocuitor pentru "good old" Redmi Note 2.. Din ce am inteles pana acum, vine fara interfata MIUI. Ar fi vreo varianta de a utiliza optiunea Dual App in acest caz? Sau macar exista o alternativa? Eu folosesc 2 Sim-uri si la ambele utilizez WhatsApp si Viber, iar aplicatia asta imi venea ca o manusa.. :)
În Android 7.1 One există paralel app

#207
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
@nick5roo ce telefon ai acum? Tot OnePlus?

#208
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Dap

#209
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Eu abia acum am aflat ca nu are QuickCharge. Asta e un mare minus...

#210
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
E din soft setat, procesorul "stie" QC, posibil la un update viitor sa se razgandeasca. Sper sa nu se incinga si din cauza asta sa il fi scos.

#211
Comi80

Comi80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 16.11.2015
În review-uri se zice de aproximativ 2 ore de la 0 la 100, nu e chiar un capăt de lume jumătate de oră în plus la prețul asta. Poate chiar mai sănătos pentru baterie decât tot felul de metode de a forța o încărcare prea rapidă.

#212
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010
Alt telefon de urmarit.
http://www.gsmarena....-news-27468.php

Cel putin pe partea de baterie si procesor este binisor peste A1.
Cu EMUI nu sunt foarte sigur dar sper sa continue trendul portnit cu EMUI 5 si interfata softului celor de la Huawei sa se aproprie tot mai mult de Android stoc.

Edited by OriOn20, 27 September 2017 - 15:09.


#213
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Să rămânem și să-l urmărim totuși pe Mi A1 care nu are nimic în comun cu cel menționat mai sus.

#214
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017

View PostOriOn20, on 27 septembrie 2017 - 15:09, said:

Alt telefon de urmarit.
http://www.gsmarena....-news-27468.php

Cel putin pe partea de baterie si procesor este binisor peste A1.
Cu EMUI nu sunt foarte sigur dar sper sa continue trendul portnit cu EMUI 5 si interfata softului celor de la Huawei sa se aproprie tot mai mult de Android stoc.
Pai ce baterie va avea?

#215
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
@DoruTDK ai perfecta dreptate.in cazul meu androidul stock mi-a luat ochii.practic pe el nu mai trebuie decat root si un kernel bun.
sa ajunga cat mai repede si in alte parti decat la orezari si rromii indieni ca sa vedem un thread si pe xda.

Edited by leonktp, 27 September 2017 - 20:01.


#216
snapdesign

snapdesign

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 01.02.2016
On the flip side of great battery life, is fast charging. To be specific, it’s Quick Charge 3.0. Since the Snapdragon 625 is included here, that means Quick Charge 3.0 is included as well. Which means you can go from 0 to 80% in about 35 minutes, with a compatible charger. So topping off the Mi A1 is going to be pretty quick to do. We were able to get to a full charge in just a little over an hour and a half (the first 80% is quick, but that final 20% is a trickle to keep the battery healthy). That is about on par with other smartphones we’ve reviewed with similar sized batteries and Quick Charge 3.0.

Source: https://www.androidh..._medium=twitter

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate