Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Xiaomi Mi A1

* * * * * 22 votes
  • Please log in to reply
9596 replies to this topic

#1207
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Mai asteptam putin inainte sa dam update. Posted Image
Cica ar fi rezolvat bugul la ambient display dar acum unii au problema cu bateria si unii cu lockscreenul care nu mai contine setarile de siguranta. Practic dupa spusele catorva useri de pe xda, ecranul se poate debloca fara pin/pattern/amprenta, chiar daca acestea sunt setate. Posted Image)
Edit: Poate si-au activat recunoasterea faciala si au uitat de ea. :))

Edited by Volvo, 22 November 2017 - 13:52.


#1208
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Gata, stau si eu calare pe acolo sa ma lamuresc.

#1209
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Am instalat actualizarea și problema cu deblocarea cu amprenta nu apare. Să văd dacă bateria rezista mai puțin.

#1210
zStef

zStef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 21.11.2017
Am luat folia asta, am prins una pe stoc https://www.emag.ro/...5/pd/DCXNH0BBM/
Revin cu feedback. Acum așteptăm husa Nillkin

#1211
iolaelena

iolaelena

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.04.2015
tocmai ce am dat si eu comanda de un pack de pe ebay, cu folie de sticla si carcasa transparenta, la 14 lei. nu stiu cat de bune o fi, dar sunt curioasa daca voi primi sau nu teapa. Posted Image)  https://www.ebay.co....ar=591195761327
sper sa fie ok ca am postat linkul

#1212
zStef

zStef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 21.11.2017

View Postiolaelena, on 22 noiembrie 2017 - 17:35, said:

tocmai ce am dat si eu comanda de un pack de pe ebay, cu folie de sticla si carcasa transparenta, la 14 lei. nu stiu cat de bune o fi, dar sunt curioasa daca voi primi sau nu teapa. Posted Image)  https://www.ebay.co....ar=591195761327
sper sa fie ok ca am postat linkul
Linkul e ok. Pe mine ma costa 60 folia+transport+montaj in orașul meu(aia de la emag) si husa cand prind Nillkin Fosted cam tot pe acolo. In jur de 120 totalul, ceea ce e extraordinar de mult, dar după ce mi le iau pe astea fac stocul din minunatul tărâm cu preturi bune si imi iau 2-3 :)))

#1213
HEFE

HEFE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 04.03.2006
Eu revin cu vesti bune dupa update. Telefonul il scot din priza la ora 5:45 fix cand imi suna alarma. Inainte de update, il scoteam la 5:45 dimineata din priza si cand ajungeam acasa pe la 17:30 - 18:00 mai aveam undeva la 55-60% baterie. Am facut aseara update, l-am lasat la incarcat, l-am scos dimineata din priza si acum la ora asta adica 17:43 mai am 77% disponibil. In stilul asta s-ar putea sa ma duca si 3 zile :))

#1214
iolaelena

iolaelena

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.04.2015

View PostzStef, on 22 noiembrie 2017 - 17:37, said:

Linkul e ok. Pe mine ma costa 60 folia+transport+montaj in orașul meu(aia de la emag) si husa cand prind Nillkin Fosted cam tot pe acolo. In jur de 120 totalul, ceea ce e extraordinar de mult, dar după ce mi le iau pe astea fac stocul din minunatul tărâm cu preturi bune si imi iau 2-3 Posted Image))
si eu eram tentata sa iau de pe catmobile folie de sticla + husa transparenta, dar nu aveam un buget asa de mare momentan asa ca am zis sa incerc de pe ebay ce o fi
ciudat e ca pe ebay nu arata nimic de awb-ul coletului sau in ce stadiu este, arata doar dispatched

#1215
zStef

zStef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 21.11.2017

View Postiolaelena, on 22 noiembrie 2017 - 18:05, said:

si eu eram tentata sa iau de pe catmobile folie de sticla + husa transparenta, dar nu aveam un buget asa de mare momentan asa ca am zis sa incerc de pe ebay ce o fi
ciudat e ca pe ebay nu arata nimic de awb-ul coletului sau in ce stadiu este, arata doar dispatched
E prea frumos sa-l mai tin o luna sau cat face coletul din China pana aici... Il asigur in 2 zile sper si dupa imi fac provizii

#1216
iolaelena

iolaelena

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.04.2015

View PostzStef, on 22 noiembrie 2017 - 18:12, said:

E prea frumos sa-l mai tin o luna sau cat face coletul din China pana aici... Il asigur in 2 zile sper si dupa imi fac provizii
firma e in spania, de asta am si ales prin ebay, ci nu aliexpress
iar daca e din uniune coletul, nu as plati taxe in plus si ar ajunge mai repede, teoretic
acum practic.. vedem ce o fi

Edited by iolaelena, 22 November 2017 - 18:14.


#1217
axellred

axellred

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.07.2008
Si eu zic ca se simte o imbunatatire a timpului de descarcare...scos de la priza la 5:30 si acum mai am 55%(18:30)...vorbit cca 2h, ascultat muzica pe boxa wifi cca 1/2 h si conectat in permanenta la net...eu zic ca este bine...a, si m-am mai jucat cu GPS-ul cca 1/2 h...cu blocajul la lockscreen n-are probleme, se comporta cum trebuie...am incercat sa-l deschid in fel si chip fara model si n-am reusit...de ambient light nu pot sune nimic, ca nu am avut probleme cu el nici inainte...

#1218
alexsr

alexsr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 12.06.2007
Folia de sticla de la catmobile nu este buna. La mine nu s-a lipit deloc pe margine desi este mai mica decat ecranul pentru a evita curbura acestuia . Husa de la Nillkin este ok , are o textura putin cauciucata, se simte bine plus nu este "grosolana" . Astept si eu o comanda din china , doua huse plus sticla pe tot ecranul .

#1219
zStef

zStef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 21.11.2017

View Postalexsr, on 22 noiembrie 2017 - 18:49, said:

Folia de sticla de la catmobile nu este buna. La mine nu s-a lipit deloc pe margine desi este mai mica decat ecranul pentru a evita curbura acestuia . Husa de la Nillkin este ok , are o textura putin cauciucata, se simte bine plus nu este "grosolana" . Astept si eu o comanda din china , doua huse plus sticla pe tot ecranul .
Deci folia luata de mine de la un furnizor de pe emag sa o refuz?

Edited by zStef, 22 November 2017 - 19:08.


#1220
alexsr

alexsr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 12.06.2007
Asta este husa Nillkin , nu am zis ceva rau de ea . Am pus poza sa vezi cum arata . Plus se obs si folia care este ... . Folia ca a ta am comandat si eu din china . Ce am eu acum si ce ai luat tu sunt diferite .

Attached Files


Edited by alexsr, 22 November 2017 - 19:18.


#1221
zStef

zStef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 21.11.2017
Ah, ok. Imi făcusem griji:)) După câte folii azm cautat am si încurcat furnizorii. O sa iau folia de la Emag si revin cu feedback. Intre timp așteptăm sa revină pe stock Nillkin

#1222
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postiolaelena, on 22 noiembrie 2017 - 18:13, said:

firma e in spania, de asta am si ales prin ebay, ci nu aliexpress
iar daca e din uniune coletul, nu as plati taxe in plus si ar ajunge mai repede, teoretic
acum practic.. vedem ce o fi

In principiu oricum iti ajunge la posta vamala, cu noile reguli. AWB la valoarea aia nu prea ai sa vezi. Vedem ce primim si ce mai sfintim pe aici :lol: pana se decide care sticla temperata e ok (la huse mai e loc de alegeri)

#1223
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
Înseamnă că eu sunt singurul norocos care a prins sticla ok de la catmobile :D
Nu e cea mai reușită , neacoperind decât 99% din display pe lateral dar macar stă de o luna pe telefon, nu s-au zgâriat, nu s-au dezlipit deloc.
Nillkin e super, o am și eu și le am folosit și în trecut. Ce nu îmi place mie la ele e că îmi lasă descoperite marginile sus și jos.

#1224
Zako78

Zako78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 11.01.2016
Eu am luat dp AliExpress si folie și husă.
Cam greu de pus folia dar nu are buleAttached File  IMG_20171122_192452.jpg   58.1K   86 downloadsAttached File  IMG_20171122_192227.jpg   83.92K   90 downloadsAttached File  IMG_20171122_192135.jpg   98.51K   90 downloadsAttached File  IMG_20171122_192144.jpg   78.17K   85 downloads

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate