Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

România - Echipa națională de fotbal.

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#19
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Mai avem asa ceva? Ca de cativa ani,,, au disparut de pe mapamond, credeam ca s-a desfiintat odata cu Mititca, Nasu´,...

#20
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

View Postbusiness11, on 05 septembrie 2017 - 10:12, said:

ma refeream la faptul ca dupa aceste 2 meciuri am reusit sa strangem doar 3 puncte cu un golaveraj de 1:1, echipe care normal ar fi fost mult sub nivelul nostru.

De ce consideri ca Muntenegru este mult sub nivelul nostru?

Zi-mi si mie trei jucatori din lotul actual al Romaniei sa echivaleze macar cu nivelul lui Vucinic (fost jucator la AS Roma si Juventus), Jovetić (Fiorentina, Man. City, Inter, AS Monaco) sau Savić (City, Fiorentina, Atl. Madrid)?

Dupa spusele de prin presa, se presupune ca cel mai bun jucator roman la ora actuala e Alibec (FCSB), pe care since nu prea poti sa-l compari cu niciunul din astia 3 de mai sus. Ca a fost sau nu convocat, e complet irelevant.

Apropos, pana si Armenia are un jucator care joaca la Manchester United.

Si atunci, de unde asteptarile astea ca ar fi Romania peste nivelul lui Muntenegru?

Edited by un_dac, 05 September 2017 - 11:27.


#21
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View PostMemeito, on 05 septembrie 2017 - 11:14, said:

Pai sa nu ii mai plateasca dom'le, decat pentru rezultate, iar cluburile de fotbal sa intre in subordinea Armatei si sa se faca militarie cu jucatorii, doar asa se pot obtine rezultate!

asa ceva este rupt de realitate, doar nu suntem un regim militar.
Singurul jucator care este constant si intodeauna s-a luptat a fost Tatarusanu.

Daum nu stiu daca are o vina principala, singurul defect este stilul de joc defensiv, cand stim ca avem nevoie de aceste puncte ca ochii din cap sa joci fara varfuri de atac cat mai multi mijlocasi (care joaca mai mult defensiv) este slab ca tactica. Eu zic ca boala vine din interior, de la jucatori, ei sunt cei care trebuie sa prezinte ceva pe teren, dar lipsa.

#22
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,068
  • Înscris: 30.07.2006

View Postun_dac, on 05 septembrie 2017 - 11:26, said:



Si atunci, de unde asteptarile astea ca ar fi Romania peste nivelul lui Muntenegru?

Nu e.
Ne-au batut la ei si au facut egal acasa la noi.

Jucatorii nostri sunt niste glume proaste care ori "stralucesc" in liga lui Mitica/Burleanu si cand scot capul afara o iau cu 5-1, ori freaca tusa prin Italia, Spania si Belgia.

S-au dus vremurile cand aveam jucatori la Real, Barcelona, Inter,etc

Dupa generatia lui Hagi au venit numai nulitati.
Fitze si figuri.

#23
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Va mai aduceti aminte de reclama (parca la un televizor) care spunea ceva de genul – Un suporter adevarat este intotdeauna impreuna cu echipa. Stau ei in fata televizorului, stam si noi in fata televizorului –
Trist, foarte trist dar dureros de adevarat

#24
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
ei, hai, sa nu dramatizam, e un sport, nu e lupta pt supravietuire.
Eric, care acum e la Viitorul, a fost intrebat de mai multe ori cum suporta presiunea titlului, acum cand sunt atatea asteptari, si de fiecare data a raspuns la fel: presiune au cei care se zbat zi de zi pt a pune ceva pe masa copiilor. datoria lor, a fotbalistilor, e sa joace cat mai bine, sa nu frece menta pe teren.

#25
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Asa campionat intern, asa echipa nationala!
Cat timp, la cluburile de fotbal, se joaca pe principiul, avem un gol un fata hai sa stam cu curul in poarta, asa o sa arate si echipa nationala. Poate sa fie si batuti cu biciul jucatorii sa alerge, ei se multumesc cu diferenta aia de un gol.
Pana la urma, nu stiu ce e in mintea celor care se uita si mai ales se duc pe stadion la un meci intre doua echipe romanesti!...spectacol, cel mult in galerie si asta pana se trezesc sa injure, ca pe teren o data la o suta de meciuri o sa fie spectacol 90min

#26
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

View Postccf_cristi, on 05 septembrie 2017 - 12:07, said:

pe teren o data la o suta de meciuri  ani o sa fie spectacol 90min

Mi-am permis o mica corectura Posted Image

#27
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,068
  • Înscris: 30.07.2006

View Postandreim77, on 05 septembrie 2017 - 12:00, said:

ei, hai, sa nu dramatizam, e un sport, nu e lupta pt supravietuire.
Eric, care acum e la Viitorul, a fost intrebat de mai multe ori cum suporta presiunea titlului, acum cand sunt atatea asteptari, si de fiecare data a raspuns la fel: presiune au cei care se zbat zi de zi pt a pune ceva pe masa copiilor. datoria lor, a fotbalistilor, e sa joace cat mai bine, sa nu frece menta pe teren.

Radem, glumim, f..platim Posted Image

Nu e nici o tragedie.

De cand cu echipele noastre de fotbal -nationala si de club- am redescoperit tenisul de camp WTA, ATP, macar aia nu fac figuratie.

Tine si de caracter, de implicare, de atitudine.Nu doar de valoare.
Vad ca o echipa de anonimi ca Luxemburgul a tinut in sah o echipa de juma' de miliard de euro a Frantei.
Macar au suplinit prin efort lipsa de valoare.

Edited by marius.bunu, 05 September 2017 - 12:29.


#28
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View Postun_dac, on 05 septembrie 2017 - 11:26, said:

De ce consideri ca Muntenegru este mult sub nivelul nostru?

Zi-mi si mie trei jucatori din lotul actual al Romaniei sa echivaleze macar cu nivelul lui Vucinic (fost jucator la AS Roma si Juventus), Jovetić (Fiorentina, Man. City, Inter, AS Monaco) sau Savić (City, Fiorentina, Atl. Madrid)?

Dupa spusele de prin presa, se presupune ca cel mai bun jucator roman la ora actuala e Alibec (FCSB), pe care since nu prea poti sa-l compari cu niciunul din astia 3 de mai sus. Ca a fost sau nu convocat, e complet irelevant.

Apropos, pana si Armenia are un jucator care joaca la Manchester United.

Si atunci, de unde asteptarile astea ca ar fi Romania peste nivelul lui Muntenegru?

pai normal eram mult peste o echipa precum Muntenegru, dar ieri am observat diferenta. Nici ei nu au jucat un fotbal spectaculos, dar au avut ocazii bune iar scorul daca aveau ceva noroc putea arata undeva la 3-0 pentru ei.

Exact cum am si spus, cam toate echipele au cel putin 1 jucator mare, care sa joace la nivelul cel mai ridicat. Acest jucator este foarte important, aduce alt spirit, alta mentalitate, alt caracter si alta motivatie unei echipe. La noi jucatorii isi pierd vremea prin Cecenia, Moldova, Turcia sau stiu eu ce ligi. Ca avem 2 jucatori in Spania, 3 in Belgia, 1 in Germania, jucatori care in afara de Andone nici unu nu joaca cum ar trebui. Chiar daca Alibec mi se pare technic, are o conditie fizica ca a unui om de 50 de ani, plus ca in Romania este cel mai bun, international vorbind este o furnica.

#29
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View PostCristi_E, on 05 septembrie 2017 - 09:54, said:

Nu ai ce vorbi despre echipa nationala. Asa ţară asa echipa nationala.  E dezamagitor faptul ca cea mai buna generatie de fotbal a fost educata de regimul Ceausescu. Chestia asta lasa sa se inteleaga ca pe vremea aia mergeau multe lucruri mai bine decat acum. Deci cumva am tot regresat pe mai multe planuri. Si asta e tare trist. Posted Image


Poate in comunism oamenii erau un pic mai motivati si depuneau mai mult efort. Ne referim la fotbal acum. Nu as lega totusi neaparat una de alta. E posibil sa apara o noua generatie buna.
Uite, spre exemplu scoala lui Hagi scoate jucatori buni . Sa vedem ce va mai fi.

#30
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003
Eu nici nu m-am uitat la meciuri, asa de mult ma intereseaza meciurile de fotbal a nationalei. Nu ca nu as vrea sa vad. dar nu ai ce sa vezi. Nu poti sa faci din rahat bici si sa te califici la mondiale, orice antrenor ai avea.

#31
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Aseara ne-a surclasat o tara cu 600.000 si ceva de mii de locuitori si 13.000 km patrati suprafata.

In 90 de minute am avut un singur sut pe poarta si acela nepericulos, daca doar cu atat ne putem lauda intr-un meci cu Muntenegru, atunci e mai bine sa ne desfiintam federatia.

#32
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
In Romania manelismul e in tot si-n toate.

#33
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Eu am pariat pe Muntenegru si am castigat 10 lei. Posted Image

#34
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

View Postbusiness11, on 05 septembrie 2017 - 12:32, said:

pai normal eram mult peste o echipa precum Muntenegru, dar ieri am observat diferenta. Nici ei nu au jucat un fotbal spectaculos, dar au avut ocazii bune iar scorul daca aveau ceva noroc putea arata undeva la 3-0 pentru ei.

Exact, eram peste Muntenegru, acum cativa ani buni. Acum nu mai suntem, dar nu de ieri sau de alaltaieri.

Rezultatul cu Muntenegru, cat si cele din toata campania de calificare sunt rezultate normale. Anormal era daca chiar ne calificam de pe locul 1 cu lotul asta.

#35
aurel100680

aurel100680

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 26.08.2017
Chiar credeati ca se califica Romania ? :))) sa fim seriosi Posted Image . Cu neamtu ala antrenor care n-a avut bunul simt sa ciupeasca un pic de romana de cand este la nationala si cu niste fotbalisti care stau cu curu in poarta si fac matanii sa iasa un egal dupa 90 de minute ... ce sanse erau sa se califice Romania?

#36
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Jocul Nationalei Romaniei a fost infiorator de penibil.  Razvan Burleanu in loc sa-si dea demisia a intors-o ca la Ploiesti "Trebuie sa ne apucam sa construim. !"
Treziti-l din somn, suntem in 2017... de construit ne-am apucat in 2015. Ce sa mai construim? Trebuie mai intai sa demolam.

Multa lume se uita dupa statistici.. Uitati-va, frate, atent la nivelul jocului - niciun dribling, nicio pasa in adancime, nicio constructie din 3-4 pase, niciun sut periculos pe poarta...
Asta nu e fotbal, e plimbatul mingei, de la unul la altul, in curtea scolii...

Edited by rosix, 05 September 2017 - 13:58.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate