Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

iPhone 6s problema baterie

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011
Salut colegi,
Am si eu o problema daca pot sa ii zic asa.. am cumparat un iPhone 6S zilele trecute si bateria scade foarte repede asta insemnand cam 1% la 2 minute pe Wi-Fi cu locatia activa (in utilizare ma refer). Inainte aveam un iPhone 6 care se tinea mult mai bine pe partea de baterie. Telefonul are 1 an jumate de utilizare dar asta nu cred ca ar fii o problema ca si 6'le avea cam 3 ani si era mult mai ok..
Deci? Care sa fie problema? Aceleasi aplicatii, aceeasi varianta de iOS ca pe 6 si in aceleasi conditii de utilizare 6s'ul se tine prost..
 

#2
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Sa inteleg ca ai cumparat de pe olx, daca are deja 1,5 ani, bateria este f****a, trebuie schimbata.

#3
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011
E telefon cumparat de la un amic, a fost utilizat in conditii normale nu abuzat si incarcat cum trebuie nu tinut mereu conectat la incarcator. iPhone'ul 6 ce l-am avut avea 3 ani si tinea mai ok bateria, deci nu cred ca ar avea legatura bateria in toata treaba asta, ma gandesc ca o fii ceva setare sau bug al iOS si o mananca.

#4
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Nimeni nu te f**e mai tare decat prietenii.

Descarca ibackup bot si vezi cate cicluri are bateria. Asa o sa-ti dai seama daca e varza sau nu

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Intri aici: https://www.apple.co...pectedshutdown/

In stanga alegi tara, dupa care bagi serialul telefonului (setari > general > info).

Daca apare ca telefonul tau are probleme cu bateria, il duci la un dealer autorizat si schimbi bateria. Daca nu este in acest program, atunci e bulita bateria

#6
stan108

stan108

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 23.04.2017
amicul tau ti-a dat teapa. El stia de problema cu bateria. N-ai ce sa faci decat sa inlocuiesti bateria. Banuiesc ca garantia a expirat? Am avut si eu o astfel de problema si am rezolvat problema doar cand reprezentanta Apple a schimbat bateria.

#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
daca intr-adevar telefonul nu face parte din programul acela de schimbat bateria gratis, atunci chiar ai luat teapa. Vezi ca Apple schimba bateria telefoanelor cu 89eur.

#8
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 08.02.2011
Acumulatorul e in jur de 150 de lei + 50 de lei montajul intr-un service.

#9
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View Postmodoran, on 04 septembrie 2017 - 13:08, said:

Acumulatorul e in jur de 150 de lei + 50 de lei montajul intr-un service.

adica 45eur pentru un aftermarket care dupa 6 luni este praf. Nu mai bine cu piese originale, dar plateste dublu si il duce inca 2-3 ani.

#10
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,160
  • Înscris: 15.05.2008
daca tu nu crezi ca e bateria f.... cum au spus si colegii de ce ne mai intrebi si pe noi
alta baterie,asa zisul prieten te-a tufat,el de ce l-a dat,ce tel si-a luat in schimb,acum asteapta sa-l prinzi si tu ,reciproca
apropo de cat te-a incaltat,cat ai dat pe el?

#11
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011
Telefonul nu are nici un defect inafara de treaba asta cu bateria, nici nu prea l-a interesat pe el ca ii consuma. Am dat 1350 cu cutie, castile sunt inca noi sigilate, deci fullbox.

#12
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View PostZooMl3sS, on 04 septembrie 2017 - 14:39, said:

Telefonul nu are nici un defect inafara de treaba asta cu bateria, nici nu prea l-a interesat pe el ca ii consuma. Am dat 1350 cu cutie, castile sunt inca noi sigilate, deci fullbox.

ai facut ce ti-am zis? ca vad ca nu te intereseaza.

#13
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011
Nu am cum acum, sunt la munca, eventual doar pe seara..

#14
stan108

stan108

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 23.04.2017

View PostZooMl3sS, on 04 septembrie 2017 - 14:39, said:

Telefonul nu are nici un defect inafara de treaba asta cu bateria, nici nu prea l-a interesat pe el ca ii consuma. Am dat 1350 cu cutie, castile sunt inca noi sigilate, deci fullbox.

Esti sigur ca sunt originale castile? Nu te lua dupa cum arata cutia... analizeaza castile. Vezi pe youtube care este diferenta intre un fake si un original.

#15
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011
La ce sunet scot nu au cum sa fie fake.

#16
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Ai incercat mai intai de toate un restore si o reinstalare pe curat?

#17
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011
Am sa incerc un restore din DFU zilele acestea doar sa imi permita timpul. Si eu tind sa cred ca e vorba de ceva software pentru ca i-am facut 2 update-uri cum l-am luat si poate e vorba de ceva incompatibilitati.

Edited by ZooMl3sS, 04 September 2017 - 19:28.


#18
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View PostZooMl3sS, on 04 septembrie 2017 - 19:27, said:

Am sa incerc un restore din DFU zilele acestea doar sa imi permita timpul. Si eu tind sa cred ca e vorba de ceva software pentru ca i-am facut 2 update-uri cum l-am luat si poate e vorba de ceva incompatibilitati.

nu are legatura prea mare, daca fiecare update ar buli bateria atunci ar trebui aruncate telefoanele. La tine exista doua posibilitati, ori e bateria cu probleme de la Apple, daca ai verfica pe internet unde ti-am dat eu, am afla o treaba, sau bateria este bulita pur si simplu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate