Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

iPhone 6s problema baterie

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011
Am verificat si nu e in lotul cu probleme. Nu am acces la calculator ca as verifica ciclurile ei.. oricum de telefon sunt multumit in rest, nici de baterie nu pot sa ma plang extraordinar de tare ca am la indemana un incarcator oricand dar ma supara faptul ca stiu ca la un iPhone 6 tine mai bine bateria decat la un 6S.

#20
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
6S are o baterie destul de puternica si calitativa, prietena are un 6s plus, de 2 ani de zile il foloseste la capacitati maxime in schimb il incarca doar cand este sub 20%. Bateria tine si doua zile daca nu are activitate multa. Deci problema vine de la baterie.

#21
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Ciudat ca pe mine tot cu un 6s plus bateria nu ma tine mai mult de o zi. Daca il folosesc intens nici pe aia

#22
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Daca ai facut update asteapta vreo 2 zile. Dupa fiecare update sistemul trebuie sa se adapteze. Pana atunci singurul lucru pe care il poti face este sa verifici ciclurile de incarcare ale bateriei. Dar cred eu ca isi va reveni. Eu cand am luat 6s plus-ul, tinea bateria maxim jumatate de zi (nu i-am facut update, dar probabil i-a facut inainte cu putin timp tipul de la care l-am luat), dar dupa 1-2 zile si-a revenit. Dar la inceput trebuie luat in considerare si faptul ca telefonul este butonat mai mult. Daca iei in considerare update-ul, e clar ca va tine bateria putin. Rabdare, si se va rezolva de la sine

#23
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011
Attached File  IMG_0080.JPG   1.01MB   71 downloadsCam asa se prezinta..

#24
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Ai cam ~82% battery health ceea ce e destul de putin dupa 480 de incarcari..

#25
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011
O sa ii dau un restore si o sa vad cum se prezinta dupa aceea. Ce e ciudat este ca imi sta pe un anumit procentaj vreo 5 minute de ex dupa aceea imi scade dintr-o data 2-3 procentaje.

#26
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Se intampla chestia asta si la mine. Uneori de la 80% la 79% scade greu, dar apoi cateva procente foarte rapid (cifrele pe care le-am scris sunt aleatorii, evident). Nu cred ca trebuie sa iti faci probleme in legatura cu asta. Daca se inchide cand are vreo 20% baterie, atunci e problema, inseamna ca bateria nu e originala. Dar in cazul tau e ok

#27
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
6S-ul are problema bateriei, cand bateria de la 80 scade brusc la 40 dupa cateva minute, sau se inchide la 20-40-50 procente (la fel cifre aleatorii). In cazul asta este bateria defecta.

#28
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Problema asta o aveau doar terminalele fabricate in primele nu stiu cate luni de la lansare.

+ ca el a verificat pe site si are un telefon fara problema respectiva

#29
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Dar credeți că Apple a inventat o baterie revoluționară? Zice că deja are un an jumătate deci i se cam apropie sfârșitul. Și va fi din ce în ce mai rău, până o schimbă.

#30
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011
I-am dat un restore din DFu, acum astept sa vad astazi daca s-a imbunatatit ceva.
Treaba cu varsta telefonului e irelevanta pentru ca am avut si iPhone 6 ce avea undeva la 2 ani jumate sau 3 si tinea mult mai ok bateria.

Edited by ZooMl3sS, 08 September 2017 - 10:49.


#31
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Irelevantă e experiența ta cu un alt acumulator. Că te ține mai mult alt acumulator mai vechi e loterie. Relevant este faptul că în jur de doi ani acumulatorul își pierde substanțial din capacitate.

#32
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011
Problema persista in continuare dar totusi parca cu o mica imbunatatire. La fel imi ramane de ex la 55% vreo 15 minute de utilizare si dupa aceea scade pana la 51% repede de tot. Problema e hardware deci, nu pot sa zic ca ma deranjeaza chiar asa de tare. Mersi baieti!

#33
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
ZooMl3sS, ai putea sa descarci Battery Life sa vedem cat wear ( uzura ) are bateria?

#34
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
Battery Life e prima aplicatie pe care o pui pe un telefon sh, cand il cumperi. Daca ai procent mare aici si totusi iti scade bateria repede, ai o aplicatie care mananca baterie pe paine.

#35
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011
Attached File  IMG_0133.PNG   68.25K   43 downloads
Cam asa se prezinta.

#36
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Din pacate o sa trebuiasca sa o schimbi in curand

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate