Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Problema card microSD, posibil Android related

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Salut,

Am si eu urmatoarea problema: am un telefon Asus cu Android 5.0 in care aveam un card microSD de 8 GB. Am făcut update la sistemul de operare (oficial) si am trecut la Android 6.0.

Din acel moment nu am mai avut acces la datele de pe card. Am incercat sa scot si cardul din telefon, l-am pus intr-un reader si l-am bagat in laptop: aceiasi problema, nu se pot vedea datele de pe card.

Si pe telefon si pe laptop mi se zice sa formatez cardul.

Cum pot recupera datele de pe el?

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
prima regula cand faci modificari de soft pe orice dispozitiv mobil este sa scoti cardul de memorie.

cred ca vei ajunge la formatare pana la urma. poate ti-a criptat in vreun fel datele. colegii poate stiu mai multe.

#3
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Problema e ca la Asus nu poți face un dirty update decât de pe card. Ăsta e riscul. Greșeala a fost a ta, după update sigur ai avut o notificare în bară legat de card în care te întreba dacă folosești pe viitor cardul sd introdus, nu ai dat dismiss și adios, cumperi altul, e criptat. Neatenția mama măsii.

#4
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Dupa/inainte/in timpul update ti-a aparut ceva de genul: adoptable storage, internal storage, portable storage..... ?

#5
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Înainte mergea. In timpul update, nu avea cum, explic mai jos de ce. Dupa nu mai mergea.

Am copiat rom-ul(oficial) pe internal storage, mi-a apărut pe telefon mesaj de system update, am dat install, telefonul s-a restartat, s-a realizat update-ul si apoi nema card.

#6
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Si aveai pe card ceva care ai neaparat nevoie ?!
Vezi daca apare cardul in Disk Management: https://support.wdc....er.aspx?ID=1284
Incearca ceva programe de recuperare fisiere, pe calculator.
Apoi format si aia e.

#7
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
In disk management apare ca raw partition.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate